Jump to content

Sudska prodaja stana


hrvatica

Preporučene objave

Pretpostavljam da je riječ o ovrsi, dakle temelj toga je zaključak o prodaji u kojem je definirana cijena nekretnine. Nekretnina se ne može prodati za manje od pola utvrđene vrijednosti na drugom ročištu, ukoliko nije uspjela prodaja za minimalno 2/3 cijene na prvom ročištu.

 

I da, kupac ne može biti ovršenik (Čl 101. OZ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa na odgovoru.

Neznam da li sam dobro postavila pitanje, evo pokusat cu opet.

Stan se prodaje na drazbi ( ja sam vlasnik 1/2)

Procijenjena vrijednost stana je 850.000 kuna

Ja imam prednost prava odkupa ispred svih

Moje pitanje je da li neko moze da ponudi 890.000 kuna, znaci da li neko moze da ponudi visu cijenu od sudske procjene stana ili se ide do cijenu koju je sudski vjestak procjenio u ovom slucaju 850.000 kuna.

Hvala unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan se prodaje na drazbi ( ja sam vlasnik 1/2)

Procijenjena vrijednost stana je 850.000 kuna

Ja imam prednost prava odkupa ispred svih

Moje pitanje je da li neko moze da ponudi 890.000 kuna, znaci da li neko moze da ponudi visu cijenu od sudske procjene stana ili se ide do cijenu koju je sudski vjestak procjenio u ovom slucaju 850.000 kuna.

Hvala unaprijed..

 

da bi netko mogao pristupit drazbi mora na racun suda poloziti neki iznos, od 10 do 20% kako odredi sud i o tome dostaviti dokaz

 

ovo se ne odnosi na ovrhovoditelja, on moze kupiti, drazbovati bez pologa

 

u vasem slucaju iznos moze ici iznad cijene koju je odredio vjestak jer u tome i jest bit nadmetanja

 

medutim ako onaj tko ponudi na primjer 2 000 000 kuna ali ne plati u roku nije to kupio, moze izgubiti polog a sud ponudi iducem u nizu da plati koliko je ponudio

 

ako nitko ne plati, nema novog vlasnika

 

tako vi sa pravom prvotkupa mozete ponuditi na prvom rocistu 2/3 cijene koju je odredio vjestak, a drugom rocistu 1/2 te cijene i ako nema boljih ponuda vi ste to kupili naravno ako platite u roku

 

e sed ako se netko igra pa nudi nerealno visoku cijenu, pustite ga da je i plati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija