Jump to content

Prijepis imovine


003003

Preporučene objave

Pozdrav,

 

zenin otac je vlasnik lokala na moru (cca 30ak m2).

Ima jos nesto sitno kredita za otplatiti, pa razmisljam o tome da mu dam novce da otplati dug.

Idealno bi bilo kad bih on po otplati kredita prepisao tu imovinu na mene i zenu.

E sad, ako prepise na zenu, to se (koliko sam shvatio) moze darovnim ugovorom, ali onda ja kao muz nemam nikakva prava na tu nekretninu (mozda sam u krivu, tako sam cuo).

Kakva je procedura (sto se tice placanja poreza i troskova) da se ta imovina prepise na mene i zenu.

Mislim da je bitno napomenuti da bi nam to bila prva nekretnina.

Unaprijed hvala!

 

Marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukolio supruga to vama daruje - opet nema poreza na promet nekretnina sukladno čl. 13. Zakona o porezu na promet nekretnina, ali bi supruga mogla platiti porez na dohodak, sukladno čl. 27. st. 9. Zakona o porezu na dohodak, ukoliko darovanje vama učini u roku od 3 godine od dana kada je ona stekla nekretninu od oca darovanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko bi supruga trebala platiti taj porez? Gdje to mogu vidjeti/izracunati?

 

Točnu cifru vam ne mogu reći.

 

Model izračuna nalazi se u čl. 27. st. 5. Zakona o porezu na dohodak - "Dohodak čini razlika između primitka utvrđenog prema tržišnoj vrijednosti nekretnine ili imovinskog prava koje se otuđuje i nabavne vrijednosti uvećane za rast proizvođačkih cijena industrijskih proizvoda".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija