Jump to content

Najmoprimac


gig

Preporučene objave

Pojašnjenje ! 20 godina u mojem stanu živi najmoprimac bez ugovora sa mnom, ruši radi što hoće i ja ga tužim za iseljenje. Najmoprimac mene tuži i traži ugovor. Sud donosi presudu tj. sudac sastavlja ugovor i donosi presudu u kojoj u ugovoru stoji doživotno uživanje stana, i sve što inaće ide u ugovor.Također donosi presudu bez pogovornog upisa tog ugovora u moj vlasnički list.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

vasa je greska sto niste sklopili ugovor o najmu,temeljem kojeg podstanar nebi bio u samostalnom posjedu nekretnine,odnosno ugovor bi proizvodio pravne ucinke u smislu da bi podstanar priznao vlasnikovu vishu fakticku vlast,cime bi onemogucili stjecanje prava sluznosti,sto se upravo desilo u vasem slucaju.Sudu ste podnijeli reivindikaciju,no uslijedio je protutuzbeni zahtjev za priznanje prava dozivotnog uzivanja i sklapanje ugovora,sto je presudom i usvojeno,slijedom cega je stjecatelj ovlasten ishoditi upis prava sluznosti u zemljisne knjige.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

vasa je greska sto niste sklopili ugovor o najmu,temeljem kojeg podstanar nebi bio u samostalnom posjedu nekretnine,odnosno ugovor bi proizvodio pravne ucinke u smislu da bi podstanar priznao vlasnikovu vishu fakticku vlast,cime bi onemogucili stjecanje prava sluznosti,sto se upravo desilo u vasem slucaju.Sudu ste podnijeli reivindikaciju,no uslijedio je protutuzbeni zahtjev za priznanje prava dozivotnog uzivanja i sklapanje ugovora,sto je presudom i usvojeno,slijedom cega je stjecatelj ovlasten ishoditi upis prava sluznosti u zemljisne knjige.

 

ovo je zona sumraka. em nepotpunji upiti, a odgovori još nepotpuniji. nemate ugovor o podstanarstvu? temeljem čega je on unutra? trebate tužbu za stjecanje bez osnove i lupit mu tužbu za najam zadnjih 5 godina. nego... siguran sam da to nije baš tako kako je napisano. matrix... to znači da čovjek ima stan, ode u inozemstvo, vrati se, nađe čovjeka unutra i taj ima pravo doživotnog uživanja (osobne služnosti). ovdje nisu čista posla, a gig je sigurno nepotpunu ili netočnu sliku dao. ruku na panj ako je sve tako kako je napisao. i onda još pita da li je to dvosjekli mač. jesi li ti možda taj podstanar? kome je dvosjekli mač?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još uvijek stvari nisu dovoljno precizirane.

 

Gig, dajte napišite, ukoliko nije problem dispozitiv (izreku) i u bitnom obrazloženje suda. Ne možemo se igrati vidovnjaka, jer nema smisla.

 

Inače, osobne služnosti ne mogu se steći dosjelošću, tu se radi o nečem drugom. Također, po napisanome - ne vidim pretpostavke conditia sine causa (stjecanja bez osnove).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukratko! Nakon oćeve smrti nasljeđujem stan i stanara u tom stanu.Obavještavam ga da sam ja novi vlasnik stana, na to se stanar ne obazire ruši stan i radi po stanu što mu padne napamet.U stanu otvara firmu, dovodi u stan bližu i dalju obitelj. Na sve to ja ga sudski tjeram van iz stana, a on mene tuži za potpisivanje ugovora koji nije imao ni prije, ali mu je grad dao nekakav ugovor na osnovu kojega je on stanovao u tom stanu.

Eto i onda sud dosuđuje nakon 20 godina sudovanja tj. sudac sastavlja ugovor i donosi presudu u kojoj u ugovoru stoji doživotno uživanje stana, i sve što inaće ide u ugovor.Također donosi presudu bez pogovornog upisa tog ugovora u moj vlasnički list.

Moram kazati da taj stanar ima i nekretnine u istoj županiji, ali to vjerojatno nije relevantno kao ni jedan dokaz koji je sudu podastrijet, stan je u mojem vlasništvu 1/1.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

stan je u mojem vlasništvu 1/1.

 

samo za plaćanje, pričuve, troškova nastalih korištenjem stana, održavanje.

posjednik je zaštičeni najmoprimac.

zaštonisi koristio pomoć stručne osobe ?

pročiotaj Zakon o najmu stanova. ima puno lipih stvari koje nisi znao iskoristiti.

 

tak ti se to desi kad srljaš .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija