Jump to content

postotak invaliditeta od 20 posto


neretva

Preporučene objave

da li netko zna , koje su beneficije nakon trajnog dobivanja 20 postotnog oštećenja u DR..hvala[/quote

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo pa pročitaj Zakon, pa ćeš vidjeti koje su ti beneficije, sretno!!

 

zakon o pravima hrvatskih branitelja 2014

hvala, ali zanima me na postojeću mirovinu, da li dobivam samo 114,00 kuna ili mi se mirovina povećava u globalu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala, ali zanima me na postojeću mirovinu, da li dobivam samo 114,00 kuna ili mi se mirovina povećava u globalu..

 

Kolega,

 

da bi ti ja ili netko na ovom forumu mogao nešto reći u vezi pitanja moramo imati neke informacije. Stoga ti je CheKirac dobro rekao da pročitaš zakon pa se pokušaš sam u njemu snaći. Naime, nije nam poznato kad si otišao u mirovinu, po kojem zakonu, da li je kod odlaska u mirovinu mirovinsko uzelo u obzir status HRVI (privremeno) ili ne?? Gotovo pa da nam ništa nije poznato.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala, ali zanima me na postojeću mirovinu, da li dobivam samo 114,00 kuna ili mi se mirovina povećava u globalu..

 

Ako ti je u dosadašnjem rješenju o mirovini uzet u obzir privremeni status hrvi , onda ti se nema šta mijenjati u pogledu iste.

 

Ako ti do sada isto nije uzimano u obzir onda će ti na tvoj zahtjev nakon što im dostaviš isto rješenje o trajnom statusu hrvi, isti status uzeti u obzir kod novog izračuna mirovine i mirovina bi ti trebala biti veća za nekih 300 do 500 kn.

 

U svakom slučaju nadležnom hzmo-u dostavi rješenje da ga imaju.

 

A tih 114,00 kn nema veze s mirovinom , to ti je invalidnina na osnovu statusa hrvi 20 % nevezano za visinu mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Kolega,

 

da bi ti ja ili netko na ovom forumu mogao nešto reći u vezi pitanja moramo imati neke informacije. Stoga ti je CheKirac dobro rekao da pročitaš zakon pa se pokušaš sam u njemu snaći. Naime, nije nam poznato kad si otišao u mirovinu, po kojem zakonu, da li je kod odlaska u mirovinu mirovinsko uzelo u obzir status HRVI (privremeno) ili ne?? Gotovo pa da nam ništa nije poznato.

 

Pozdrav.

Ja sam bio djelatna vojna osoba, dragovoljac,otišao sam u mirovini 01 04 2004 zaključka da samu nemogućnost daljnjeg p,rofesionalnog razvoja.U činu narednika proveo sam od 01 10 1992 godine,odradio stručnu naobrazbu u dočasničkoj školi,do prestanka djelatne vojne službe uz častan otpust.Tada sam dobio rješenje na temelju članka197.stavka2. zakonao službi u oružanim snagama RH.o odlasku u invalidsku mirovinu prema članku 6 a, zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba i do tog dana moj staž je iznosio 29 godina, 02 mjeseca i 25 dana.stekao sam pravo na privremenu invalidsku mirovinu prema čl.6a zakona .u mirovinski staž uračunatasu razdoblja posebnog staža.pridodani staž prema članku29 ZOMO iznosi 09 god.04 mj.25 dana .pridodani staž računa mi setako da mi se pribroilo razdobljeod dana nastanka invalidnosti01 01 2004 do navršenih 55 godine što spada ove godine 09 05..u trajanju dvije trećine, a nakon 55 godina do navršenih 60god.u trajanju od jedne polovine.U postupku obračuna mirovineutvrđeni su mi bodovi 1,0018 koji su ostvareni u razdoblju od 01 01 1998 do 31 12 2003. Privremeno rješnej mijenja se u trajno 2007 godine.Nakon zahtjeva o procjeni invalidnosti što je trajalo punih 8 godina dobio sam trajno rješenje od 20 posto,zanima me šta dalje,naše područno mirovinsko nije mi u stanju objasniti postupak koji sljedi(ja sam u dubrovačko neretvanskoj županiji)...ako sam vam malo pobliže objasnio svoj status molio bi vašu pomoć..hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam bio djelatna vojna osoba, dragovoljac,otišao sam u mirovini 01 04 2004 zaključka da samu nemogućnost daljnjeg p,rofesionalnog razvoja.U činu narednika proveo sam od 01 10 1992 godine,odradio stručnu naobrazbu u dočasničkoj školi,do prestanka djelatne vojne službe uz častan otpust.Tada sam dobio rješenje na temelju članka197.stavka2. zakonao službi u oružanim snagama RH.o odlasku u invalidsku mirovinu prema članku 6 a, zakona o pravima iz mirovinskog osiguranja djelatnih vojnih osoba i do tog dana moj staž je iznosio 29 godina, 02 mjeseca i 25 dana.stekao sam pravo na privremenu invalidsku mirovinu prema čl.6a zakona .u mirovinski staž uračunatasu razdoblja posebnog staža.pridodani staž prema članku29 ZOMO iznosi 09 god.04 mj.25 dana .pridodani staž računa mi setako da mi se pribroilo razdobljeod dana nastanka invalidnosti01 01 2004 do navršenih 55 godine što spada ove godine 09 05..u trajanju dvije trećine, a nakon 55 godina do navršenih 60god.u trajanju od jedne polovine.U postupku obračuna mirovineutvrđeni su mi bodovi 1,0018 koji su ostvareni u razdoblju od 01 01 1998 do 31 12 2003. Privremeno rješnej mijenja se u trajno 2007 godine.Nakon zahtjeva o procjeni invalidnosti što je trajalo punih 8 godina dobio sam trajno rješenje od 20 posto,zanima me šta dalje,naše područno mirovinsko nije mi u stanju objasniti postupak koji sljedi(ja sam u dubrovačko neretvanskoj županiji)...ako sam vam malo pobliže objasnio svoj status molio bi vašu pomoć..hvala

 

 

 

Ništa.

Predaj područnoj službi hzmo-a "zahtejv za ponovnim izračunom mirovine a na temelju stalnog rješenja HRVI 20 % " , pa češ vidjeti njihov odgovor.

Svakako im zahtjev pošalji preporučeno s povratnicom a u uz prilog pošalji ovjerenu preslsliku rješenja o HRVI-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imaš trajnu invalidnost HRVI 20% (nije nešto ali). temeljem čega je određena ta invalidnost?

ranjavanje, bolest, povreda?

 

da bi uticao na mirovinu trebaš ponovo napraviti procijenu radne sposobnosti.

komplicirtano u upitan rezultat.

zašto mirovinskom ne dostaviš potvrdu da si dragovoljac i rješenje HRVI.

sadašnja mirovina ti može biti povećana za 30% (ovisi dali ispunjavaš zakonske uvjete)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ništa.

Predaj područnoj službi hzmo-a "zahtejv za ponovnim izračunom mirovine a na temelju stalnog rješenja HRVI 20 % " , pa češ vidjeti njihov odgovor.

Svakako im zahtjev pošalji preporučeno s povratnicom a u uz prilog pošalji ovjerenu preslsliku rješenja o HRVI-u.

 

 

hvala na odgovoru..sretno i vama u životu :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemaš što čekati. Ako si dobio rješenje, onda trebaš prvo otići kod svog liječnika da ti napiše prijedlog za procjenu radne sposobnosti, trebaš obaviti psihološko testiranje i preslikati svu liječničku dokumentaciju od zadnje procjene radne sposobnosti. Ako si zapostavio liječenje, onda su ti šanse na procjeni radne sposobnosti slabe. U svakom slučaju, posavjetuj se sa svojim izabranim liječnikom opće prakse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj savjet bi bio oprez sa novom ocijenom invalidnostu.

ako utvrde da osim malog PTSP-a imaš još nekih zdravastvenih problema

mogaobi dobit omjer rat/mir i u konačnici manju mirovinu.

 

da imaš ranjavanje druga pjesma (ili povrede stečene na prvoj crti)

 

zbog neperspektivnosti u daljnjoj službipreveden si u mirovinu kao 100% nesposoban za rad. novom procijenom radne sposobnosti to bi se moglo promijeniti da ti biti proglašen sa odo 50% radno nesposoban što povlači posljedice.

 

smatram da se u novu procijenu radne sposobnosti nebi trebao upuštati.

dobro se raspitaj pa odlući.

probaj u svom nadležnom HZMO tražiti simulacijski izračun. košta ali češ šta dobivaš novim izračunom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj savjet bi bio oprez sa novom ocijenom invalidnostu.

ako utvrde da osim malog PTSP-a imaš još nekih zdravastvenih problema

mogaobi dobit omjer rat/mir i u konačnici manju mirovinu.

 

da imaš ranjavanje druga pjesma (ili povrede stečene na prvoj crti)

 

zbog neperspektivnosti u daljnjoj službipreveden se u mirovinu kao 100% nesposoban za rad. novom procijenom radne sposobnosti to bi se moglo promijeniti da ti biti proglašen sa odo 50% radno nesposoban što povlači posljedice.

 

smatram da se u novu procijenu radne sposobnosti nebi trebao upuštati.

u Uredu za obranu izvadi potvrdu da si dragovoljac.

potvrdu i rješenje HRVI dostavi mirovinskom.

ako postoji mogućnost mirovina bi ti mogla biti povećana do 30% od sadašnje mirovine.

 

 

sadašnja mirovina mi je 2 800.. dg. PTSP je43,1..238b, i da li utječe broj dana provedenih kao dragovoljac

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je svašta.

 

To je rulet, staviš na crveno ili crno, a ona koja je najgora opcija - zelena 0.

 

U svakom slučaju, ako i nikako ne postupi, imat će invalidninu sto i nešto-kusur kuna.

 

Taman za 10 litara goriva. ;-)

 

Ali, može se i posavjetovati sa svojim izabranim liječnikom i pravnikom u HZMO-u koji (siguran sam) neće ništa bolje odgovoriti od nas.

 

Škakljiva situacija, mala invalidnost od 20%...........a država u banani..........., a ako je "zapostavljeno" liječenje - šanse za uvećanje mirovine gotovo nikakve.

 

Nisam siguran da bi i ove potvrde o invaliditetu i statusu dragovoljca prošle u izračunu bez ponovne procjene radne sposobnosti.

 

To je nova dokumentacija i ne vjerujem da će to priznati bez nove procjene radne sposobnosti jer vidim da se radi o 6a mirovini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZOPHBDR

Članak 21.

(1) Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata koji ostvari pravo na invalidsku mirovinu

prema Zakonu o mirovinskom osiguranju, i koja na temelju navršenoga mirovinskog staža iznosi manje od mirovine koja bi mu pripadala za 40 godina mirovinskog staža osobni bod povećava se ovisno o vremenu provedenom u Domovinskom ratu, i to:

1. hrvatskom branitelju do 12 mjeseci za 10%

2. hrvatskom branitelju od 12 do 24 mjeseci za 15%

3. hrvatskom branitelju od 24 do 36 mjeseci za 20%

4. hrvatskom branitelju od 36 do 48 mjeseci za 25%

5. hrvatskom branitelju od 48 i više mjeseci za 30%

6. dragovoljcu za 30%.

(2) Tako povećana invalidska mirovina ne može iznositi više od mirovine određene na temelju osobnog boda za 40 godina mirovinskog staža.

--------------------------------------------------------------

tvoja mirovina je po Zakonu o mirovinskom osiguranj DVO PS OSO a ne po Zakonu o mirovinskom osiguranju . ali probaj sa izračunom . ko pita ne skita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće je svašta.

 

To je rulet, staviš na crveno ili crno, a ona koja je najgora opcija - zelena 0.

 

U svakom slučaju, ako i nikako ne postupi, imat će invalidninu sto i nešto-kusur kuna.

 

Taman za 10 litara goriva. ;-)

 

Ali, može se i posavjetovati sa svojim izabranim liječnikom i pravnikom u HZMO-u koji (siguran sam) neće ništa bolje odgovoriti od nas.

 

Škakljiva situacija, mala invalidnost od 20%...........a država u banani..........., a ako je "zapostavljeno" liječenje - šanse za uvećanje mirovine gotovo nikakve.

 

Nisam siguran da bi i ove potvrde o invaliditetu i statusu dragovoljca prošle u izračunu bez ponovne procjene radne sposobnosti.

 

To je nova dokumentacija i ne vjerujem da će to priznati bez nove procjene radne sposobnosti jer vidim da se radi o 6a mirovini.

redovno sam se javljao i išao na bolnička liječenja , tako da mi lječnički papiri nisu zapostavčljeni, to je trajalo 8 godina..što bi sad trebao raditi,u kontaktu san sa svojom liječnicom i ona mi nije spominjala nikakvu ponovnu procjenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj savjet bi bio oprez sa novom ocijenom invalidnostu.

ako utvrde da osim malog PTSP-a imaš još nekih zdravastvenih problema

mogaobi dobit omjer rat/mir i u konačnici manju mirovinu.

 

da imaš ranjavanje druga pjesma (ili povrede stečene na prvoj crti)

 

zbog neperspektivnosti u daljnjoj službipreveden si u mirovinu kao 100% nesposoban za rad. novom procijenom radne sposobnosti to bi se moglo promijeniti da ti biti proglašen sa odo 50% radno nesposoban što povlači posljedice.

 

smatram da se u novu procijenu radne sposobnosti nebi trebao upuštati.

dobro se raspitaj pa odlući.

probaj u svom nadležnom HZMO tražiti simulacijski izračun. košta ali češ šta dobivaš novim izračunom.

bio sam u svom nadležnom HZMO,oni su me uputili na br telefona u Zg,da se tamo informiram,molim vas da mi pobliže objasnite to o simulacijskom izračunu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

20% invalidnosti po PTSP-u je mala invalidnost da bi dobio više od 80% radnu nesposobnost i zadržao pravo na mirovinu (zbog opće nesposobnosti).

mogu di dati omjer rat/mir (20%/80%) i mirovina bi ti u konačnici moglabiti manja.

 

u nadležnom HZMO ili nekom drugom potraži savjet i probni izračun po ostvarenoj invalidnosti. ako ti odgovara pokreni postupak ako ne šuti.

 

ako pokreneš postupak možeš dobiti ! smogučnošču zapošljavanja.

Članak 19.

Mirovinski faktor za invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad koja je u cijelosti ili u dijelu nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske koja se isplaćuje HRVI iz Domovinskog rata za vrijeme zaposlenja ili obavljanja samostalne djelatnosti je 0,5.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što smo Bovu i ja napisali, to ti je odprilike tako. Neće ti tvoja liječnica predložiti novu procjenu radne sposobnosti (to i nije njen posao) ali na tvoj zahtjev, može i to uraditi i ona će te uputiti i reći što sve trebaš napraviti. Već sam ti napisao u prethodnom postu, ako je došlo do pogoršanja tvog zdravstvenog stanja možda i imaš nekakve šanse, uz rješenje o invalidnosti, potvrdu o statusu dragovoljca-branitelja, i ako je evidentno iz medicinske-liječničke dokumentacije da je došlo do pogoršanja tvog zdravstvenog stanja, ležanje u bolnici, dnevna bolnica....možda.......ali napisao sam ti da je to rulet, što ne znači da nemaš šanse za uvećanje mirovine. U svakom slučaju i, kada (ako) predaš dokumentaciju u HZMO, mirovinu ćeš dobivati kao i do sada do nove procjene radne sposobnosti, konačne odluke povjerenstva HZMO iz Zagreba. A onda, vidjet ćeš. Nitko ti ovdje ne može reći da li ćeš imati veću mirovinu (iako po mojoj osobnoj procjeni bi i mogao imati veću mirovinu) jer imaš sada status HRVI, ali ................20% HRVI samo na PTSP ne obećava nešto veću mirovinu.

 

Rizik moraš sam preuzeti. Razmisli, raspitaj se među kolegama, pročitaj postove na ovom portalu i drugim portalima.......... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što smo Bovu i ja napisali, to ti je odprilike tako. Neće ti tvoja liječnica predložiti novu procjenu radne sposobnosti (to i nije njen posao) ali na tvoj zahtjev, može i to uraditi i ona će te uputiti i reći što sve trebaš napraviti. Već sam ti napisao u prethodnom postu, ako je došlo do pogoršanja tvog zdravstvenog stanja možda i imaš nekakve šanse, uz rješenje o invalidnosti, potvrdu o statusu dragovoljca-branitelja, i ako je evidentno iz medicinske-liječničke dokumentacije da je došlo do pogoršanja tvog zdravstvenog stanja, ležanje u bolnici, dnevna bolnica....možda.......ali napisao sam ti da je to rulet, što ne znači da nemaš šanse za uvećanje mirovine. U svakom slučaju i, kada (ako) predaš dokumentaciju u HZMO, mirovinu ćeš dobivati kao i do sada do nove procjene radne sposobnosti, konačne odluke povjerenstva HZMO iz Zagreba. A onda, vidjet ćeš. Nitko ti ovdje ne može reći da li ćeš imati veću mirovinu (iako po mojoj osobnoj procjeni bi i mogao imati veću mirovinu) jer imaš sada status HRVI, ali ................20% HRVI samo na PTSP ne obećava nešto veću mirovinu.

 

Rizik moraš sam preuzeti. Razmisli, raspitaj se među kolegama, pročitaj postove na ovom portalu i drugim portalima.......... ;-)

 

 

hvala na trudu i savjetima ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ovo gore navedeno od Mrljavca i Bovu stoji.Također netreba ići grlom u jagode a jagode još zelene.Ti najbolje znaš iz svojih nalaza dali je nastalo pogoršanje na PTSP pa eventualno dobiti 30% ili čak 40% što je mislim danas makisimum.Odi kod svog psihića i vidi koje su ti postavljene dijagnoze , ako je to samo kronični PTSP F43.1 a dalje nema ništa onda ti nebi preporučio ponovni postupak.Dakle na to utječe puno faktora, od bolničkih lječenja i trajanja, gdje si se lječio, kod kojeg doktora, u kojoj klinici ili bolnici,koju terapiju uzimaš do završne ocjene tvog doktora koje će napisati u nalazu.

Ako misliš da su ti nalazi "jaki" za obnovu postupka i ponovno utvrđivanje mirovine onda

ok, ali prije se posavjetuj svakako sa svojim doktorom koji te liječio jer će on najbolje znati ocjeniti dali ima ikakve ili nikakve šanse za obnovom i povećanjem omjera rat-mir.

Postoji još jedna caka a to je da ti recimo povećaju invalidnost za recimo 10% a da ti mirovina ostane ista.U svakom slučaju jako škakljivo pogotovo sada kad , što ti je i Mrljo napisao u svojim postovima država nema love.

Sretno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je to samo kronični PTSP F43.1 a dalje nema ništa onda ti nebi preporučio ponovni postupak.

Sretno!!

Može i samo s tim. Ja sam tako išao i dan danas imam samo to i ništa drugo. 30% hrvi ( teži stupanj ) i 50-50 % opća. A imao sam 30 % - rat - i 70 % prof., ostalo ....i išao na obnovu smao na osnovu te jedne dijagnoze ali je bilo pogoršanje itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može i samo s tim. Ja sam tako išao i dan danas imam samo to i ništa drugo. 30% hrvi ( teži stupanj ) i 50-50 % opća. A imao sam 30 % - rat - i 70 % prof., ostalo ....i išao na obnovu smao na osnovu te jedne dijagnoze ali je bilo pogoršanje

 

ljudi moji sad sam zbunjen i ne znam odakle početi i šta..iskreno:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam Vaše rasprave te me nešto zanima jer mi se čini kako sam iz neznanja propustio neke stvari ili možda nisam nemam pojma.

Radi se o slijedećem , imam rješenje o mirovini opća 50-50 iz srpnja 2012.god. sa PRIVREMENIM statusom HRVI-a od 20%.Početkom 2013.god. dobivam STALNI status HRVI koji sam predao na uruđbenom u mirovinskom.Nisam tražio nikakav ponovni izračun mirovine .

Moje pitanje glasi dali imam pravo na ponovni izračun mirovine na osnovu tog stalnog rješenja o HRVI ?

Iako imam pravo na to koliko to utječe na mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam Vaše rasprave te me nešto zanima jer mi se čini kako sam iz neznanja propustio neke stvari ili možda nisam nemam pojma.

Radi se o slijedećem , imam rješenje o mirovini opća 50-50 iz srpnja 2012.god. sa PRIVREMENIM statusom HRVI-a od 20%.Početkom 2013.god. dobivam STALNI status HRVI koji sam predao na uruđbenom u mirovinskom.Nisam tražio nikakav ponovni izračun mirovine .

Moje pitanje glasi dali imam pravo na ponovni izračun mirovine na osnovu tog stalnog rješenja o HRVI ?

Iako imam pravo na to koliko to utječe na mirovinu?

Koliko vidim ovi u hzmo su već imali tvoje privremeno riješenje. S toga to što si dobio trajno ne mjenja na stvari u pogledu na vrstu i visinu mirovine, osim ako nije došlo do drastičnog pogoršanja pa da ideš na obnovu postupka.

To je to, predao si im trajno riješenje i više te neće tražiti potvrdu dok isto privremeno prođe da je postupak priznavanja statusa hrvi u tijeku.

 

Bilo trajno ili privremeno što se tiče rješenja za mirovinu i oko iste nema promjene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može i samo s tim. Ja sam tako išao i dan danas imam samo to i ništa drugo. 30% hrvi ( teži stupanj ) i 50-50 % opća. A imao sam 30 % - rat - i 70 % prof., ostalo ....i išao na obnovu smao na osnovu te jedne dijagnoze ali je bilo pogoršanje

 

ljudi moji sad sam zbunjen i ne znam odakle početi i šta..iskreno:tikvan:

Samo se ti liječi i bit će sve u redu.

Ako imaš dobar i pravi ratni put, samo se liječi i doči će sve na svoje. Traje i dugotrajno je ali samo treba biti uporan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko vidim ovi u hzmo su već imali tvoje privremeno riješenje. S toga to što si dobio trajno ne mjenja na stvari u pogledu na vrstu i visinu mirovine, osim ako nije došlo do drastičnog pogoršanja pa da ideš na obnovu postupka.

To je to, predao si im trajno riješenje i više te neće tražiti potvrdu dok isto privremeno prođe da je postupak priznavanja statusa hrvi u tijeku.

 

Bilo trajno ili privremeno što se tiče rješenja za mirovinu i oko iste nema promjene.

 

 

Hvala ti pajdo na odgovoru! Bilo bi i prelijepo da bi bilo istinito tj. da me nešto "neočekivano" pomazi, znači Kit Karson!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti pajdo na odgovoru! Bilo bi i prelijepo da bi bilo istinito tj. da me nešto "neočekivano" pomazi, znači Kit Karson!

 

Tako je ako ti se mirovina već do sada a na osnovu privremenog rješenja obračunavala sa statusom hrvi. Privremeno ili trajno je za hzmo isto status je status.

 

Jedino da ideš na ponovnu obnovu postupka poradi pogoršanja zdravstvenog stanja pa ti se promjeni vrsta mirovine ili poveća omjer rat u tvoju korist.

 

A to trajno rješenje o statusu hrvi im svakako dostavi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija