Jump to content

Zašto se ulaže protutužba?


Jethro

Preporučene objave

tužio sam osobu radi neki evidentne stvari. protokolarno će se utvrditi i to je to. ništa specijalno. riječ je o posjedu stana. u mojem posjedu je, tužen je da me pusti u vlastiti posjed, međutim ne navodi argumente zašto je u posjedu i ne traži ništa, nego odugovlači - zove svjedoke za koje nikada nisam čuo, vadi neke prosjeke najamnina i sl. nema lipe ni za što.

 

upućuje mi protutužbu gdje je vps 500000 kn!!!

 

koja je snaga protutužbe, da li se ona veže ne nešto, zašto je protutužba, a ne tužba?

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

koja je snaga protutužbe, da li se ona veže ne nešto, zašto je protutužba, a ne tužba?

hvala!

 

u biti je to tuzba,o cijim ce se tuzbenim zahtjevima odlucivati u istom postupku,pod uvjetom

da je zahtjev iz protutužbe u vezi s tužbenim zahtjevom, ili ako se ti zahtjevi mogu prebiti, ili ako se protutužbom traži utvrđenje kakva prava ili pravnog odnosa o čijem postojanju ili nepostojanju ovisi u cijelosti ili djelomično odluka o tužbenom zahtjevu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija