Jump to content

Nezakonito ali pravomoćno rješenje


neodlučan

Preporučene objave

dali je moguće od upravnog suda tražiti utvrđivanje da je rješenje ništetno.

kao što je to moguće u parničnom postupku pred Općinskim sudom.

osobni bodovi za određivanje mirovine određeni su po potvrdi o plaći koju nisam primio iako je HZMO posjedovao rješenja o isplati primanja koja sam primio.

rješenje nije u skladu sa čl.75 ZOMO i pravnim shvaćanjem Upravnog suda izraženog u odlukama tog suda.

iako pravomoćno rješenje nije urađeno po zakonu,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u rješenju nije navedena plaća koja je poslužila za određivanje osobnih bodova.

bodovi su izračunati na osnovu potvrde o plaći koju nisam primao, koja je bila puno manja i to u bruto iznosu od plaće koju sam primao u neto iznosu.

protiv prvog rješenja sam podnio žalbu drugostupanjskom tijelu (razlika mirovine je bila očita u odnosu na jednaka rješenja dugih korisnika). žalba je uvažena.

mirovinski bodovi povečani su za 60%.

za ponovnu žalbu ili tužbu upravnom sudu nisam imao dokaze. upravnom sudu treba sve nacrtati . dovoljno je da upravno tijelo u odgovoru na tužbu napiše da su postupili po zakonu i tužba se odbije (ako se nemože dokazati nezakonito postupanje upravnih tijela).

tek 2011. sam od Ureda za obranu dobio potvrde o plaći na osnovu kojih su u mirovinskom računali bodove za moju mirovinu iako sam te potvrde tražio i ranije ali ih nisam dobio pod izgovorom da je to korespondencija upravnih tijela.

od HZMO sa tražio uvidu predmet i čekao 3 sata za koje vrijeme su iz predmeta maknuli te potvrde iz Ureda za obranu.

duga je to priča.

bino je da za pokretanje postupka pred upravnim sudom nisam imao nikakvih dokaza da HZMO nije u skladu sa zakonom odredio bodove za izračun moje mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija