Jump to content

zapušteno zemljište


crnakava

Preporučene objave

poštovani, kome se mogu obratiti da pokrene postupak zbog susjeda koji je u neposrednoj blizini moje kuće zapustio dvorište i kuću? Naime, već više od 4 godine nitko ne dolazi i ne održava zemljište te je sada postalo doslovno opasno zbog pojave gmazova. Mogu li se obratiti komunalnom redaru i na koji način kako bi oni proveli čišćenje ili natjerali dotičnog da to sam učini? Kakvi su uopće pravni postupci u ovakvim slučajevima? Napominjem da ga ne bih željela privatno tužiti. Zanima me koja je uloga komunalnih redara u ovakvim slučajevima?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

i mene to zanima....pokraj mene ima kuća i velika parcela,oko koje se nitko ne brine barem 10-15 godina...sad je vec postalo opasno jer svakojaki stvorovi dogmižu iz te šikare. a buduči da imam malu bebu kojoj prozor spavače sobe gleda na tu šikaru ( a prozor nije baš visoko), strah me da mu nešto ne uđe u sobu...molim vas za savijet,kome se obratiti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i mene to zanima....pokraj mene ima kuća i velika parcela,oko koje se nitko ne brine barem 10-15 godina...sad je vec postalo opasno jer svakojaki stvorovi dogmižu iz te šikare. a buduči da imam malu bebu kojoj prozor spavače sobe gleda na tu šikaru ( a prozor nije baš visoko), strah me da mu nešto ne uđe u sobu...molim vas za savijet,kome se obratiti!

 

Poštovane!

Nisam baš potkovan navedenom temom ali ću Vam nastojat objasniti:

 

Nadležan za gore navedeno je Ministarstvo poljoprivrede. Sektor inspekcija u poljoprivredi, služba inspekcija u područnim jedinicama. Područna jedinica je Zagreb,a ispostava, općina u Vašem mjestu prebivališta.

Znači ovako:

Vaš zadatak je da temeljem gore navedenog pristupite osobno poljoprivrednom inspektoru područne jedinice, u općini. Isti će temeljem Vaše izjave sastaviti zapisnik i osobno izvršiti inspekcijski nadzor, pregled na temelju čl.61. Zakona o poljoprivrednom zemljištu. Vaš je zadatak ako ikako možete poljoprivrednom inspektoru dati broj čestice o zapuštenom zemljištu i vlasniku zemljišta...iako to može obaviti i poljopr.inspektor uvidom u katastar čestica, obzirom da ste Vi susjed dotične neodržavane čestice/ca.

Dajte do znanja inspektoru da se navedena čestica/ce ne obrađuju redovito, ne održavaju

više godina, te je vidljivo da je isto obraslo u korov, dijelom trnje i ostali drač..... šta ja znam ....šljive, jabuke u vrlo lošem stanju sa polomljenim granjem, osušene...itd.... vrlo zapušteno i pogodno za zadržavanje štetočina.

Nakon provedenog, inspektor će dostaviti Rješenje ili slični akt o postupanju, odnosno da se prijavljena stranka ( koja ne održava zemljište ) u roku 8 dana očituje o točnosti podataka kao i opravdanim razlozima neodržavanja poljoprivrednog zemljišta navedenog u zapisniku...... itd.

U slučaju da inspektor zanemari Vašu obavijest, prijavite ga ali sam mišljenja da će nadležni inspektor odraditi svoj posao stručno i profesionalno.

Pratite situaciju od dana zaprimanja zapisnika i povremeno se informirajte.U roku 1-2 mjeseca problem će biti riješen. Ako neće vlasnik, radove saniranja zapuštenog zemljišta izvršit će ovlašteni djelatnici, firma Komunalije i sl. a vlasnik će dobiti račun za naplatu o izvršenju radova. Inspekcija će postupiti u skladu sa sada važećim zakonskim propisima.

 

Eto to je to i sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Komunalni redar nije nadležan za privatni posjed .Vi imate pravo i dužnost da ogradite svoj posjed i zaštitite .

 

Pozdrav!

 

Poštovani Ude,

 

Moram reći kako je u mojoj općini ,nakon što je natječajem nedavno zaposlen, komunalni redar počeo dijeliti kazne za zapušteno vlasništvo , uz punu podršku nas ostalih mještana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija