Jump to content

naplata duga bez ugovora


paco

Preporučene objave

Poštovanje,prije skoro dvije godine sam posudio 2300 eura poznaniku koji ih ne vraća. Jedino kao dokaz imam poruke koje smo razmjenjivali,i jednoga svjedoka. Pa vas molim za savjet dali je to moguće naplatiti pravnim putem?

 

SMS poruke su dokaz.

Naravno, imaš i svjedoka,jel tako ?

Ako je tako, dobivaš sud.

 

Imam dvije takve pravomoćne presude..

uređeno: od G-man
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZPP-a ne navodi decidirano popis razloga za odbijanje dokaza, niti popis dokaza koji nisu relevantni za utvrđivanje određene činjenice,medjutim kao dokazna sredstva, predviđa: saslušanje svjedoka, vještačenje, isprave, uviđaj i saslušanje stranaka,a koje ce dokaze uzeti kao relevantne za donosenje meritorne odluke,sud odlucuje nacelom slobodne ocjene dokaza,no ako sud na temelju izvedenih dokaza ne može sa sigurnošću utvrditi neku činjenicu dužan je zaključiti primjenom pravilo o teretu dokazivanja (cl.221.a.ZPP),koje pravilo obvezuje sud da uzme da nije istinita tvrdnja za čiju istinitost stranka, koja se na određenu činjenicu poziva u svoju korist, nije bila ustanju pružiti sudu dovoljno adekvatnih dokaznih sredstava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija