Jump to content

nekretnina/legalizacija/porez/prijava


Ingvar

Preporučene objave

Pozdrav ljudi!

Nisam ni sam siguran kako bih ovo naslovio, niti u koju kategoriju svrstao.

Naime, kupio sam nekretninu sa predanim praznim zahtjevom, dopunio ga, predao te sada čekam prihvaćanje prijedloga nacrta kazne .....

Sve skupa je prošlo bez velikih upitnika jer su papiri/vlasništvo bili čisti.

E sada, vrlo brzo mi je počelo dolaziti na naplatu redovno komunalno naslovljeno na PEŠĆENICA BB (radi se o Lekeniku). Ok, prihvaćam.

Međutim, sada mi je došlo porezno rješenje na "Kuću za odmor". Nisam naravno niti znao da takvo što postoji, a vjerovatno je došlo jer je nekretnina na meni a nisam prijavljen tamo.

E sada, što mene zanima, kada se točno mogu prijaviti tamo? Moram čekati pravomoćnost postupka legalizacije itd?

Ili se mogu prijaviti na Pešćenica BB kad već porezna uprava može slati račun na istu adresu. Zapravo, porezna se čak nije udostojila staviti BB.

Ovo mi je prva baš neshvatljiva situacija..

Bez frke su našli da je objekt na meni, al ubilo bi ih da su provjerili korak dalje i vidjeli da je legalizacija pri kraju (već trebala biti gotova ali je Sisak zapeo na 2 mjeseca) i da time rješavam stambeno pitanje?

Baš kad mislim da ipak neke stvari u HR mogu proći glatko, iako sporo, ovakvo što me dočeka.

Hvala unaprijed, Igor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija