Jump to content

ugriz psa


johanson1

Preporučene objave

Poštovani

Molio ih savjet

Moj pas star godinu dana,ugrizao je osobu u mome dvorištu.

Moje dvorište je ograđeno sa ogradom 2 m visine

Na samoj ogradi na nekoliko mjesta imam znakove da je pas oštar..

imam i na jednom znaku sliku od psa.Pas je inaće poslušan i nije agresivan,Osobu sam ja pustio u dvorište..i pas ga je ugrizao..

Navedenij osobi sma odmah pružio obeštećenje za sam ugriz..otišao sam s njim kod lječnika..Međutim on se obratio policiji..

U policiji niu našli elemenata za prijavu..pas je bio na promatranju..imam potvrdu od veterinara i veterinarskog inspektora da je pas u redu,,da nije bijesan i da nije agresivan..da ima dobre uvijete kod mene..nažalost desilo se to što se desilo...Međutim gospodin traži za otštetu 30 000 kuna i kaže da če me tužiti..nazvao me da mu toliko platim ili če se obratiti odvijetniku..molim pravni savjet..

Napominjem da svog psa nikada nisa učio da bude agresivan..svaki savjet mi je dobrodošao

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što ste postavili oznake, neće vam puno pomoći u ovom slučaju.

 

Pas je ozlijedio osobu koju ste pustili u dvorište, u vašem prisustvu.

 

Pokušajte se nagoditi............

 

Ali, ima li taj gospodin medicinsku dokumentaciju, traumatološki list, svjedoke?

 

Treba i on dokazati da ga je ugrizao vaš ćuko........u vašem dvorištu.

 

I, otkud mu ideja da traži 30.000,00 kuna.

 

Ponudite vi njemu 3 kune.

 

Kakve su ozljede? Ima li dokaza?

 

Snosite i vi krivicu, ali......možda je najpametnije da se međusobno dogovorite?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebao je ćuko (ne znam koja je rasa, ja imam kod kuće "čistokrvnog goniča krumpirove zlatice) gricnuti za "jajca" obojicu pa, onda bi razmislili o tužbama.

 

Pravosuđe ima "pametnijeg posla", a ne, zabavljanje sa "vakim" glupostima.

 

Nije pas kriv, već "gazda" i onaj "biser" koji je "uletio" u dvorište.

 

Zašto nisi pazio na psa (a i kamo je on gledao)?

 

Može te taj "gospodin" tužiti, ali eto posla za odvjetnike.............ako se budete tužakali, neće biti besplatno, niti za jednog od vas.

 

Eto, zašto je danas dobro biti odvjetnik? Pokušaj se nekako "nagoditi" sa "gospodinom", popijete nekoliko "kratkih" i gotovo.

 

A, kao što je napisao cijenjeni korisnik Matrix, za 30.000,00 kuna, ako te ovaj "gospodin" misli tužiti, neka donese "nogu".

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ima ovdje a i na nekim drugim forumima preko nekoliko sličnih tema, večinom se vrte iste cifre, možda otud i "oštečenom" takva ideja..pa čak i neke presude, neki dobili šipak, nekima još traju postupci..večini savjet za nagodbu, jer će ih u slučaju dobijanja spora troškovi parnice koštati manje od 30 ali i sigurno cca 10 tisuća kn..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A.D. 2013

Mjesto događanja - gradić u Lici.

Akteri - moja punica, nepoznati pas, nepoznata mačka.

Mjesto radnje - ispred lokalnog marketa gdje uvijek ima dovoljno svjedoka.

Tijek događanja - moja punica dolazi pred market, pas juri mačku i uleti punici pod noge.

Posljedice - Punica padne i slomi nekoliko koščica na desnoj šaki. Dolazi hitna, punica u bolnici provede nekoliko dana, prelome joj namjeste bez operacije i stave gips. Mjesec dana fizikalnih terapija i šaka opet k'o nova.

 

Angažirali smo odvjetnika koji je gradu predložio dogovor o odšteti za moju punicu, obzirom da je ''zločesti'' pas odjurio nakon ''počinjenog dijela'' i nitko od prisutnih ga nije mogao identificirati, a neidentificirani pas spada u takozvane pse lutalice, a za takve je nadležan grad na čijem teritoriju se isti nalaze. Nakon pregovora odvjetnika sa gradom, grad isplaćuje na ime odštete punici 40.000 Kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moj pas je malo jače povukao labavi lanac kupljen u pet shopu koji je pukao..

Oštećenome sam ponudio 10000 kn.

Ugrižen na pola puta između lakta i šake,bio sam s njime na hitnoj imao je šivanje ..

Ja sam prijavio događaj policijskoj postaji..

Sa oštećenim i njegovom ženom sa normalno razgovarao i ponudio sam mu nagodbu..međutim ..

Oštečeni je odmah poslje izlaska iz hitne otišao na policiju..

Nisam dobio nikakvu prijavu od policije

Psa i uvijete su provjerili veterinari i veterinarski inspektor..

Utvrđeno je da pas nije u lošim uvijetima i da nije bolestan..

 

Dva mjeseca nakon toga me zove osoba i kaže da želi 30000 kn ili če me tužiti..

 

Molim savijet ili slična iskustva na sudu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nema trajni posljedica ? (invalidnost)

strah, kratkotrajna bol ... ?

možda par tisuća kuna . ovisi o nalazu vještaka.

 

pas je bio u dvorištu i bio je vezan. puklo je uže kupljeno u pet shopu.

pucanje užeta nisi mogao predvidjeti. imaš račun za uže ?

 

Oslobođenje od odgovornosti

Član 177.

(1) Imalac se oslobađa odgovornosti ako dokaže da šteta potječe od nekog uzroka koji se nalazio izvan stvari, a čije se djelovanje nije moglo predvidjeti, ni izbjeći ili otkloniti.

l2) Imalac stvari oslobađa se odgovornosti i ako dokaže da je šteta nastala isključivo radnjom oštećenika ili treće osobe, koja on nije mogao predvidjeti i čije posljedice nije mogao izbjeći ili otkloniti.

 

http://burza.com.hr/novac/osiguranje/2000/07/000706-odgovornost-vlasnika-psa/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve zavisi od nalaza i mišljenja vještaka. Ali, ukoliko nema trajnih posljedica niti je ožiljak grozan, realno bi se naknada kretala oko par tisuća kuna, max. cca 5, 6 tisuća. Ali ovo shvatite samo kao neki orijentir, jer sud odlučuje na temelju nalaza i mišljenja vještaka.

 

A ovo što Bovu spominje, je stari ZOO. U novom ZOO-u radi se o čl. 1067., i po mom mišljenju, on ovdje nema primjene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija