Jump to content

razvod braka-iseljenje u bih


dijana19

Preporučene objave

Pozdrav, imam hitnu situaciju. Naime moj muz je hrvat..ja sam bih drzavljanka.imamo dvoje male djece..oni su rh drzavljani.ono sto mene zanima.

-kad pokrenem postupak razvoda dali cu moci odseliti sa djecom u bih..da me nebi teretili otmicom.

-i drugo je pitanje dali cu moci zatraziti puno skrbnistvo nad njima dvojicom.

U braku smo 4 godine,ne živimo skupa već godinama. ne želim ni imovinu ni ništa,samo razvod i skrbništvo da ne moram kada krenu u školu skupljati njegove potpise.

što se tiče preseljenja u bih,nudi mi se posao i u rh me ništa ne veže više,pa bih odselila sa djecom tamo,sad neznam dali je to moguće ili će biti problema?

hvala unaprijed na odgovoru..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi se možete odseliti u BiH kada god poželite, a da li će se moći i djeca, odlučit će sud.

Po novome Obiteljskom zakonu, ako sud tako odluči, možete eventualno imati samostalno skrbništvo prema kojem bi otac bio uskraćen za donošenje nekih bitnih odluka vezano uz djecu. Ali dalek je put do toga, savjetujem vam, prije svega, da se pokušate sa ocem djece dogovoriti i da sastavite plan roditeljstva jer iz ovoga što ste naveli ne isčitavam koji su to argumenti zbog kojih bi djeca trebala mijenjati sredinu na koju su se već navikla!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi se možete odseliti u BiH kada god poželite, a da li će se moći i djeca, odlučit će sud.

Po novome Obiteljskom zakonu, ako sud tako odluči, možete eventualno imati samostalno skrbništvo prema kojem bi otac bio uskraćen za donošenje nekih bitnih odluka vezano uz djecu. Ali dalek je put do toga, savjetujem vam, prije svega, da se pokušate sa ocem djece dogovoriti i da sastavite plan roditeljstva jer iz ovoga što ste naveli ne isčitavam koji su to argumenti zbog kojih bi djeca trebala mijenjati sredinu na koju su se već navikla!?

 

Ovdje radim za minimalac,a u Bih mi se pruza prilika za bolji posao. Od njihovog rodjenja zivim sama sa njih dvojicom,njihov otac ih je svega par puta vidio i ne zivimo na istoj adresi. S druge strane..sansa da se dogovorimo je jako mala jer on ne zeli dati razvod neovisno o tome sto za nas nije ni pitao..tj.pitao je jednom godisnje i svaki puta bi ja pristala na sastanak..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija