Jump to content

lažna prijava za nasilje u obitelji,od strane bake


tino008

Preporučene objave

Poštovani,obraćam se s molbom za pomoć.. Živim u kući s bakom,koja je cijeli život,maltretirala i psihićki,te i fizićki,zlostavljala,svoju djecu,tijekom odrastanja,pa sve do njihovog odlaska iz kuće,što se desilo tek,nakon što sam već i ja bio u toj prići,sa svojih 6 godina. Dakle,povijest zlostavljanja u obitelji sa njezine strane postoji već dugi niz godina,pardon,desetljeća... ... Moji roditelji je nisu prijavljivali,jer ih je bilo sram... Ja sam se ponovno našao na ovoj adresi iz razloga,što je u kući i dio oćevog naslijeđa,koji će pripasti meni. Bilo kako bilo,maltretirani smo od strane bake,kopa nam se po smeću,da se vidi što bacamo,ogovara nas pred susjedima,sa toliko ogavnim prićama,da je to strašno... Više puta sam se bio primoran i fizićki,i verbalno,braniti protiv starice,koja se svaki dan alkoholizira sa svojim susjedima,pred kojima me godinama neprestano kleveće. Manji dio priće.. Klevete su došle do te mjere,da mi susjedi na cesti zaustavljaju djecu,i pitaju ih treba li im zvati socijalnu službu,jer,navodno,njihovog tatu,tj mene,se ćulo kako vićem iz kuće... Ako netko može na noge podići, i izaći na kraj sa trojicom tinejđera,bez da jednom,ili dvaput na dan podigne ton,molim da mi se javi,i oda mi tajnu. Ja odgovorno tvrdim da ne postoji. Bilo kako bilo,prijavljen sam od strane bake,za nasilje u obitelji,odnosno,nije mi još uvijek jasno,za štio sam optužen. Policajac koji je po mene došao kući,mi je 3 puta razlićito odgovorio na moja pitanja. Prvo je rekao da je prijava bila anonimna. Pa je rekao da je stigla sa centra za socijalni rad. Na kraju je rekao,da je ipak baka bila na policiji. Ćinjenica je ,da živim sa sotonom u kući. Konkretno,prije 2 tjedna, moj maloljetni sin,si je uzeo za pravo,da jednostavno,iako sam mu objasnio da ne može,ostati vani do 5 ujutro. Znao sam gdje je,znao sam da je na sigurnom,ali dijete od 15 godina,ne može cijele noći provoditi vani. ne još. još malo. Kao kaznu za navedeno ,nakon što mi se u pola 6 ujutro pokušao uvući u kuću,dobio je 20 minutni boravak u mojoj maloj radnoj prostoriji,koja je uređena,u kojoj je toplo,u kojoj se inaće djeca i igraju,te sa mnom rade . Baka je nakon toga,u goste pozvala svoju staru "partizansku" drugaricu". OD jutra su pijanćevale,juškale,derale se,i tako dalje. Baka je na prijevaru,pozvala mojega sina kod sebe u stan,pod izlikom da će mu dati novaca i slatkiša. Posjeli su dijete za stol,i poćele ga ispitivati o tome kakav sam ja roditelj,nuditi mu alternativni smještaj,pomoć,i tako dalje. Kako djeteta nije bilo otprilike 15 minuta,zabrinuo sam se ,i krenuo ga zvati : sin je ćuo kako ga zovem,i to 3 puta u 5 minuta,nije mu bilo dozvoljeno niti da mi se javi,niti da se digne od stola,i otiđe. Ja sam mislio da je otišao baki u dućan. Pojavio mi se na vratima,i rekao mi da me baka i neka žena zovu preko u stan. rekao mi je da sve smrdi po rakiji,da je ispred njega na stolu bila dopola ispijena velika flaša. Obje su mu smrdjele na alkohol. Ušao sam u bakin dio kuće,na njezin poziv. Pitao sam pristojno o ćemu se radi,pokušale su me nagovoriti da sjednem,na što sam ja odgovorio da sam cijeli dan proveo na biciklu,da me boli da oprostite guzica,i da ću radije stajati. Gospođa se nije željela predstaviti niti tko je,niti što je,te sam ja odbio razgovarati s njima pod tim uvjetima,te sam pokušao mirno izaći iz stana. Nije mi bilo dopušteno. Navedena gospođa me DOGRABILA za majicu,i poćela,vidno pijana,vikati na mene,vrijeđati me i tresti me,nakon ćega sam podigao ruke da je odgurnem od sebe,i zaštitim se od njezinih OŠTRIH noktiju. Na to je ,baka koja je dotad stajala po strani, priskoćila u pomoć NE BI LI MI IZ RUKU ISTRGNULE TELEFON,NA KOJEM JE NA OTVORENOJ LINIJI BIO MOJ OTAC,KOJI JE ZVUKOM SVJEDOĆIO NEMILOM DOGAĐAJU. Događaju je također svjedoćio i sin,koji je sve promatrao na prozoru. Da.bilo je vike,ja sam se bio prisiljen obraniti od napada koji su izvršeni na mene,i verbalno i fizićki. Naravno,ćuli su me i susjed. Bilo kako bilo,dan nakon toga,mi je opet dijete na ulici zaustavljeno od strane susjeda,i upitan treba li mu socijalbna služba. Nakon toga sam isti tren,u pratnji supruge,došao do te susjede,i priupitao u ćemu je problem. Susjeda je odgovorila,da je baka svim susjedima rastrubila da nisam dobar roditelj,da djecu zakljućavam u šupu i tako dalje..... Bilo kako bilo,stvar nisam prijavio policiji,jer sam ih već zvao,2 mjeseca prije kada su mi od strane bakl i njezine kćeri,skoro razvaljena ulazna vrata,prijećeno mi je smrću,te sam zvao policiju. Bilo,došli,otišli. Nikome prijava,nikome nikakva mjera. Prekjućer je po mene u moj dom došao policajac. Dobrovoljno sam otišao u policijsku postaju. Davao sam iskaz sat vremena,odbio odvjetnika,te se odbio braniti šutnjom. Prićao sam sat vremena. Od toga svega,on je kao moju izjavu,zapisao 4 rijeći... Ja sam se protiv bake branio verbalno,samo kada bi bio napadnut. To je njemu bilo sve,što je u tih sat vremena zapisao. BEZ IKAKVIH DOKAZA ILI SVJEDOKA,SAMO NA RIJEĆ OSOBE,KOJI SVAKI DAN SA SUSJEDIMA U ALKOHOLIZIRANOM STANJU,NA MENE I MOJU OBITELJ,GODINAMA KLEVEĆE, meni je izrećena mjera odnosno,naredba o određivanju mjere opreza...... te sam dobio obavijest o podizanju optužnog prijedloga ćl 4,zakona u nasilju nad obitelji. Nikakve ozljede nisu spominjane,niti sam ih ikome nanio,ja sam napadnut u svome domu,od strane 2 alkoholizirane osobe. Molim za pomoć. Nisam nasilnik,da, znam vikanje koristiti kao odgojnu mjeru,ako netko ima bolju,za trojicu tinejđera-sinova u kućui,neka kaže. Kao svjedoke,mogu navesti oca,koji je sve moje molbe za pomoć ćuo preko telefona,sve,baš sve je ćuo. Sin koji je ostao na prozoru,jer,nije prvi puta da nas baka sve dovodi do ludila. Kao karakterne svjedoke,psihologicu,ravnateljicu iz osnovne škole,koju mi djeca pohađaju,oni su svi upoznati s problemom zvanim baka,već duže vremena. Otac je na sudu voljan svjedoćiti o strahotama,koje su se njemu dogodile od strane bake. Polomljen palac,nos,pokušaj ubojstva dok je bio malen. Spreman je svjedoćiti,o bezbroj mojih poziva upućenih njemu za pomoć,tijekom godina,,kao roditelju,da me barem malo zaštiti od terora bake. Zanima me kako je moguće,da se bez ikakve istrage,mene samo tako stavi u poziciju,da se moram braniti pred sudom . Molim za pomoć,savjetujte me. Pokušao sam na policiji,dići tužbu protiv bake,nije mi dozvoljeno. Policajac koji vodi moj slućaj,je rekao da ne mogu,dok se ovo ne završi. Mislim da me lagao i oštetio. U ovom trenutku,pišem pismenu izjavu,koju ću NA SILU,ostaviti u policijskoj postaji uz svjedoke. Još jednom,molim za pomoć. Prijava je prekršajna. I po meni,bez imalo osnove.... Moram dodati,da su mi u periodu 5 dana,nestala 4 kućna ljubimca. Vi sad zbrojite 2 plus 2. nije 5 ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne moraš pismo na silu ostavljati u policiji. time nečeš ništa postići.

napiši svoje očitovanje i dostavi ga policiji na uruđbeni (na kopiju ti žigom potvrde primitak pismena ili očitovanje pošalj poštom (preporučeno i sa povratnicom).

pismeno se obrati i centru za skrb. baka je stalno pijana (trebao si mobitelom snimiti flaše na stolu), neuračunljiva i pokušaj tražiti da joj oduzmu poslovnu sposobnost.

ako imaš podršku oca koji je bio žrtva rješite to skupa.

sin od 15 godina nije mali i mogao bi svjedočiti tj. dati svoj iskaz.

 

nemoj šutiti pred susjedima. kaži kakva je baka.

koliko baka ima godina kad joj praunuk ima 15 godina ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

84 godine. luđa nego ikada. ja sa susjedima ne razgovaram. imam svoju suprugu i djecu,s nikime od susjeda,nemam ništa. a ona se prijeti da će njih zvati kao svjedoke. svjedoke ćega ? da ja ponekad podviknem u kući,ili da vićem na nju kada me isprovocira i dovede do ludila ? prijavila me par dana nakon događaja. dakle,da joj je ikakva opasnost od mene prijetila,trebala je to ućiniti prije,zar ne ? nikada nisam kažnjavan,zaštitar sam bio dugi niz godina,nikada na sudu bio nisam. jedne mrlje na meni nema.... hvala na odgovoru,nad

am se da će ih biti još...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poanta je svega,da se ja suda ne bojim. imam konkretne dokaze,za konkretne stvari,a baka prijeti samo susjedima,koji su ćuli viku iz kuće.. neka prijeti. ne gine joj privatna tužba za klevetu s moje strane,posebno sa strane moje supruge,te ću sutra, s odvjetnikom u policijsku postaju,gdje će mi valjda dozvoliti,da ja tužim pravog nasilnika u obitelji. materijala imam više nego dovoljno,da tražim psihićko vještaćenje nad njom,i pošljem je na lijećenje. i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram samo nadodati,da sam isti tren,nakon sto sam se vratio sa obavijesnog razgovora,sa suprugom ruku pod ruku,otisao na policiju,te inzistirao, na podnosenju prijave protiv bake. Primio nas je isti policajac,te nakon sto je supruga stala na moju stranu,te objasnila sto se desava,policajac promijenio plocu,te rekao,da to ipak nije nista finalno,te da baka jos uvijek stigne povuci svoj iskaz,za koji je i njrmu postalo jasno,da ima previse rupa,te rekao,da ce pokusati do ovog utorka,s njom razgovarati,da ipak povuce svoj iskaz. Dakle, i njemu je pistalo jasno,da nije rijec o krhkoj starici,nego o vrlo podmukloj osobi,i vrlo isplaniranom dogadjaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim vas za više savjeta,ne mogu jesti,ne mogu spavati,na momente ostajem bez zraka,2 puta sam u pratnji sinova izašao iz kuće,da udahnem zraka. baka je iako zna da imam naredbu navedenu od policije,3 puta je tijekom 3 dana dolazila na moj prozor djecu potkupljivati sa slatkišima,da je ne zamrze,ona je jednostavno morala pokazati tko je gazda u kući,molim vas za savjet,razmisljam i o rastavi braka i o odlasku iz doma,samo da ova patnja,koja traje godinama,prestane.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija