Jump to content

Osoba ne želi vratiti osobne predmete


Freak

Preporučene objave

Naime situacija je ovakva.. Osoba je izgubila posuđene predmete i ne želi nadoknaditi štetu te ignorira svaki upit vezano uz navedeno. Zanima me kakva je daljnja procedura? Što učiniti i sl.

 

Naime ona se vadi na to da sam ih ja svojevoljno posudio a da ona ne odgovara za to što je izgubila O.o

uređeno: od Freak
Nadopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštom preporučeno s povratnicom zahtijevajte povrat posuđenih predmeta ili naknadu njihove tržišne vrijednosti u roku od 8 dana, uz jasno upozorenje da u protivnom slijedi kaznena prijava za kazneno djelo utaje te tužba parničnome sudu.

 

Ako protekom roka ne vrati predmete niti naknadi njihovu vrijednost, postupite na opisani način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštom preporučeno s povratnicom zahtijevajte povrat posuđenih predmeta ili naknadu njihove tržišne vrijednosti u roku od 8 dana, uz jasno upozorenje da u protivnom slijedi kaznena prijava za kazneno djelo utaje te tužba parničnome sudu.

 

Ako protekom roka ne vrati predmete niti naknadi njihovu vrijednost, postupite na opisani način.

 

Jel moguće dobit kakav primjer tog pisma, kako bi to trebalo izgledat? Stvarno sam neiskusan sa tog područja. Zahvaljuje,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nešto u stilu -

 

"Poštovani,

 

dana tog i tog predao sam vam na besplatnu uporabu stvari te i te (opišite ih). Kako nismo definirali trajanje posudbe, a na usmene pozive se oglušujete, ovim putem pozivam vas da mi ih vratite u roku od 8 dana od primitka ovog pismena. Ukoliko po proteku roka ne postupite prema ovom zahtjevu, napominjem vam da ću biti primoran posegnuti za svim pravno dopustivim sredstvima kako bih zaštitio svoju imovinu, uključujući i kaznenu prijavu protiv vas nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu radi kaznenog djela utaje, te da ću tražiti naknadu štete od vas, a što će vam sve prouzročiti nepotrebne i nemale troškove te druge neugodnosti."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija