Jump to content

Ovrha na kredit ne naplativa


kosmej

Preporučene objave

Poštovani svi,

žena mi je bila direktor firme koju je vodio njen otac a ona je bila samo fiktivno vođena kao direktorica. Njen otac je podigao na firmu kredit 100 000 kn a ona kao direktor je bila sudužnik. Ispostavilo se da otac nije vraćao kredit i 2007 joj je blokiran račun. Na račun bi joj sjelo samo neki novci sa biroa. Od 2007 više nema nikakva primanja, nezaposlena je , nema nikakve nekretnine i pokretnine u vlasništvu a firma je ugašena.

 

Dali njezin dug tj. ovrha može preći na njezino dijete , dali može tražiti od banke oprost kamata pa da probamo zatvoriti glavnicu , ima li netko iskustva?

Hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kako je račun blokiran ? dali je dobila ovrhu? ili ?

 

njen dug može preči na djecu samo ako djeca nasljede neku imovinu od nje (nakon njene smrti ako prije ne nastupi zastara).

 

http://www.24sata.hr/biznis/racuni-u-blokadi-pet-poteza-kojim-cete-doci-do-svog-novca-392131

 

http://www.glas-slavonije.hr/252817/1/Tisuce-su-u-blokadi-jer-ne-znaju-da-sud-moze-pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije dobila nikakvo rješenje o ovrsi samo je saznala da joj je račun blokiran jer je dignut novac koji je primala sa biroa. Ja ću možda prodati neku zemlju i doć do nekih novaca pa bi gledali to podmiriti ali ako je moguće barem da se kamate oproste, neznam..

Inaće ona nema nikakva primanja, nikakvu imovinu ništa, mislim da bi se banka teško mogla drugačije naplatiti ..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako na ime duga isplati (ona ili neko u njeno ime) prekida zastaru.

ako prekine zastaru nište od otpisa kamata.

 

ako sam dobro shvatio dug nije njen. zašto bi ga vračala? ovrhovoditelj se nemože naplatiti . zastara je nakon 5 godina od otkazivanja kredita. nije dobila rješenje o ovrsi koje zastarjeva za 10 godina. upitno je šta je potpisala kod javnog bilježnika ?

 

smatram da bi novac od prodane zemlje mogli pametnije iskoristiti a ne za vračanje tuđih dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu gospođa je bila sudužnik po tom kreditu. Pretpostavljam da je potpisala JB ispravu te joj je račun več blokiran.

 

Da, potpisala je neku mjenicu ili neznam ni ja točno, uglavnom račun joj je već blokiran, ali rješenje nije dobila.

Račun joj je već 6-7 god blokiran, nema primanja na njega pa neznam što bi bilo najpametnije napraviti..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija