Jump to content

Vaučeri za odvj. vježbenika


anonimno

Preporučene objave

Ha, ha.. sada si otvorio pandorinu kutiju...

Poticaji pri zapošljavanju, su od 1.1.06. Uredbom Vlade republike donešeni novi... morao bih malo duže objašnjavati.. vrlo su suženi, nedemokratski.

Vlada Rh, je predršila Zakon o radu kao i sam Ustav RH.

I ?? nikom ništa..

Ukratko, novac koji se do tada, negdje do sredine prošle godine isplaćivao u tu svrhu, sada je više nego prepolovljen.. ali, sve je to narod birao.. Živio Hdz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako imaš i malo iskustva,u struci ili bez nje,ništ od poticaja...ako nisi na zavodu više od 12 mjeseci...ja sam bila nezaposlena preko godinu dana-našla posao sa sss spremom i nakon tog donesu te poticaje i naravno dobila mogućnost da se na temelju njih zaposlim kod odvjetnika ali...ŠIPAK!izgubila poticaje radi rada kao nitko i ništa a odvjetnik izgubio interes za mene :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

ako imaš i malo iskustva,u struci ili bez nje,ništ od poticaja...ako nisi na zavodu više od 12 mjeseci...ja sam bila nezaposlena preko godinu dana-našla posao sa sss spremom i nakon tog donesu te poticaje i naravno dobila mogućnost da se na temelju njih zaposlim kod odvjetnika ali...ŠIPAK!izgubila poticaje radi rada kao nitko i ništa a odvjetnik izgubio interes za mene :-x

 

Da, točno, ista spika i kod mene...

Radiš sa sss. plaćaš porez državi, plaćaš mirovinsko, zdravstveno, nisi nikome na grbači, plaćaš fakultet, knjige, skripte.. i onda te još kazne jer si to sve radio..

Dok su drugi samo studirali, sada još poslodavac dobije za njih i poticaje.. Užas.. fuj, fuj..

 

Bivši vaučeri su bili pošteniji jer se radilo "o stažu u struci" a sada ovi sanaderovi poticaji kažu "radnog staža"... i samo sa jednom jedinom riječju koju su izbacili iz prošlog zakončića, meni su upropastili život...

 

:čeka: :rigoleto: :thumbsdown:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potpuno se slažem da su sadašnji "vaucheri" katastrofa, odnosno svaki puta kada se taknu u te mjere naprave ih još rigoroznijima. Ja sam se 2003.g. zaposlila kao nositelj vauchera, uvjeti su bili, završen fax u roku prosječnom za taj i taj fakultet, mladja od 27 i bez staža u struci, radila sam nešto sitno na SSS i samo je bilo potrebno da tamo dam otkaz kako bi me zaposlili direktno sa Zavoda, koji je onda tromjesečno refundirao veliki dio moje plaće.

Čim se nešto počne šuškat o bilo kakvim promjenama kod poslodavaca to izaziva nesigurnost da neće ostvariti poticaje... :-o , a u principu je nelogično ne raditi ništa kako bi eventualno (s velikim upitnikom) našli posao kroz ove mjere.

Čini mi se da su tu samo da bi postojale, a ne da bi ozbiljnije zaživjele u praksi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim i predlažem, da se svi poticaji ukinu! Osim poticaja za Rome, civilne invalide, invalide domovinskog rata.. samo to.

To što je nekom tata invalid, ne bi smjelo biti olakšavajuća okolnost za njegovu djecu pri zapošljavanju jer je taj invalid konzumirao svoja prava koja su mu propisana drugim zakonom.

Zašto ukinuti ostale poticaje? Jer smo mi u kapitalističkom društvu, jer tržište određuje omjer zaposlenih i nezaposlenih.

Ako odvjetnik zaista treba vježbenika, uzet će ga.. i bez poticaja. Ako nema dovoljno love da ga plati, znači da nema mnogo posla što znači da može i sam raditi.

Zakon Tržišta neka te stvari određuje. Odvjetn. komora kao i sve ostale komore, sindikati i slično, mogu dogovarati minimum plaću, uvjete kolektivnih ugovora i slično. Nema se što tu država miješati. Država samo putem svojih aparata kontrolira da li se provodi zakon, upate poreza i slično.

Ovaj zakon o poticajima pri zapošljavanju je krajnje diskriminiran, nepošten, a kažem i protivan Zakonu o radu, Ustavu RH, Međunarodnoj konvenciji o radu.

Netko bi se sa ovim ozbiljno trebao pozabaviti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da...imaju ti odvjetnici i previše posla kojeg bi htjeli da im netko bespla obavlja a takve nađu (koji imaju imućne roditelje pa im mogu isplaćivati plaću...) Misli,to sa djecom mi je STRAŠNO!!!! Pa jer smo mi još uvijek DJECA???? Ili odrasli ljudi koji traže posao na temelju vlastitih sposobnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam jednu curu koja je rekla da će sa tatom otići kod nekog odvjetnika i predložiti mu da radi besplatno a stari će plaćati doprinose i porez na plaću.. eto samo da odstažira. Starci su joj buržuji, mislim rade u državnoj upravi na teretu državnog proračuna ali su njuške..

Od tada (kada mi je to rekla) više ne pričam s njom. Gade mi se takve spike. Ne radi se o ljubomori već onako, fuj..

Da razmišljam kao odvjetnik, nikada takvu ne bi primio... pa ta ne zna ni kartu u tramvaju poništiti a kamoli žalbu složiti.

Imam osnovane sumnje da je i pola faksa "riješila"..

Strašno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prijatelju, ako rade u državnoj upravi, čisto sumnjam da su buržuji! Pa dobro, znaš li ti kakve su plaće u državnoj upravi?

 

A zašto ti se ona gadi, kužim još manje, žena ide volontirat da odradi staž. Volontiraj i ti. Ako nemaš novaca sebi za doprinose, sve se to može vikendima zaradit - konobari, dijeli letke - 100 je načina! Znam jer sam ih isprobala dok sam studirala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

prijatelju, ako rade u državnoj upravi, čisto sumnjam da su buržuji! Pa dobro, znaš li ti kakve su plaće u državnoj upravi?

 

A zašto ti se ona gadi, kužim još manje, žena ide volontirat da odradi staž. Volontiraj i ti. Ako nemaš novaca sebi za doprinose, sve se to može vikendima zaradit - konobari, dijeli letke - 100 je načina! Znam jer sam ih isprobala dok sam studirala

 

 

 

Pa tata joj je ravnatelj jedne državne institucije i ima oko 9000 kuna, bez "ostaloga".. mama je blizu..

Ali bitno je "ostalo"...

Naravno da smo ovdje svi anonimni ali meni govoriti da idem raditi... je više nego smiješno, ali dobro, ne znaš..

I tako dok si ti dijelila letke i konobarila, ali ipak ti je netko još i dotiravao sa strane.. nisi baš živjela isključivo od svoga rada..

 

Doprinosi su oko 1500 kuna, a ostalo? Onaj život.. i slično.. što ćete, biti na grbači starcima do 35??

 

 

S curom ne pričam jer ne podnosim hvalisanje preko tuđih grbača, ne podnosim malograđane, skorojeviće, nadmene uvlakivače i slično, a pogotovo Hadezeovce.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, anonimini smo, stoga sori, situaciju tvoju ne znam

 

btw, živjela sam ISKLJUČIVO od svog rada

i danas živim sama, 3500kuna - stan+režije+život

 

nije nemoguće, al završit će taj pripravnički!

 

i ako netko kome otac ima (po tvojim pričanjima) dobre veze izrazi želju za VOLONTIRANJEM tvoj bijes mi je potpuno nejasan.

 

Jer ako stari ima veze onda joj može nać i odvjetnika koji će joj plaćat. Bez da previše traži.

Od nje bi bilo razmaženo kad bi sjedila dom a doprinosi joj bili plaćani svaki mjesec do skupljenog staža.

 

to što tebi ona nije draga je druga priča, al iz ovoga što si napisao ne vidim ništa loše u vezi te cure (ja je ne znam - možda je glupa, cendrava isl., al to je nebitno za ovu temu)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

EVO OVAKO!!!!

 

NOVI POTICAJI PRI ZAPOŠLJAVANJU PRIPRAVNIKA, SE ODNOSE ISLJUČIVO NA GOSPODARSTVO I TO AKO JE POSLODAVAC TRGOVAČKO DRUŠTVO. ODVJETNIKE TRETIRAJU KAO OBRTE I ODVJETNICI NE DOBIJAJU NI LIPE ... PO TOM NOVOME..

Jedino registrirao Odvjetničko društvo u Hrvatskoj je ured Ante Nobila.

 

Meni ovo ide na ruku.. jer ni po starom nisam ispunjavala uvjete.. iako me je danas otpilalo tri odjvetnika... zamislite prije dva dana su primili neke.. kao ono.. pa gdje si bila..

Čula sam da traže sasvim slučajno.. a gdje je njima ono.. raspišite natječaj..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, evo provjerila sam uz veliku muku, jer u Zavodu za zapošljavanje su jako šturi, a na njihvoj net. stranici možeš vidjeti sve i svašta ali ovo ne. Da ne duljim... odvjetnike vode kao što je kolega rekao, kao obrtnike... i ne spadaju u tzv. zonu Državnih poticaja. Poticaji su za gospodarstvo (kažu da bi se malo to gospodarstvo oživjelo, a odvjetnici tako i onako mogu si priuštiti plaćanje vježbenika, pa država ne uskače).

Ako bi gospodarstvenik i uzeo poticaje, plaća radnika mora biti minimalno 15% neto od iznosa poticaja, a u stvarnosti je to jako rijetko, tako da skoro to nitko i ne koristi.

 

Gledano općenito, poticaji su slabi i ne stimuliraju poslodavce na nova zapošljavanja, a s druge strane, za nas potencijalne vježbenike u odvjetn. uredima, to je dobra stvar, jer smo s tom traljavošću države, svi jednaki.... dobro, ne mislim tu na tatinu i maminu zlatnu dječicu, ali kužite me..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bhh

je napisao:

Ha, ha.. sada si otvorio pandorinu kutiju...

Poticaji pri zapošljavanju, su od 1.1.06. Uredbom Vlade republike donešeni novi... morao bih malo duže objašnjavati.. vrlo su suženi, nedemokratski.

Vlada Rh, je predršila Zakon o radu kao i sam Ustav RH.

I ?? nikom ništa..

Ukratko, novac koji se do tada, negdje do sredine prošle godine isplaćivao u tu svrhu, sada je više nego prepolovljen.. ali, sve je to narod birao.. Živio Hdz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"za nekog sa poticajima"... nije to mjesto za nikoga sa poticajima, već za nekoga!!!

Obično kada poslodavac stavi oglas za traženje radnika, već nakon nekoliko dana mu se javi dosta osoba među kojima je on izabrao radnika, iako rok za predaju zamolbi još traje, tada on kontaktira Zavod, i kaže im da je našao osobu, i da ne davaju više podatke jer mu se pravi gužva..

Pa često na njihovoj stranici možeš vidjeti "podatak dostupan hzzz".. to ti je to a ne poticaji.. I nadalje, mnogi ti referenti na Zavodu isto dosta toga ne znaju, svašta pričaju, ali nije to to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija