Jump to content

Moguća ovrha


Bios123

Preporučene objave

Poštovani,

prije dvije godine kupila sam kreditom kuću te svi papiri glase na moje ime. Nakon godinu dana u tu istu kuću uselio se moj dečko te je promjenio svoju adresu stanovanja na našu. Kako on ima nekih financijskih problema zanima me da li bi se u slučaju eventualnog braka, mogla dogoditi ovrha od strane banke, na moju kuću, koja je stečena prije braka.

Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako on ima nekih financijskih problema zanima me da li bi se u slučaju eventualnog braka, mogla dogoditi ovrha od strane banke, na moju kuću, koja je stečena prije braka

Ne,

to je isključivo vaša osobna imovina,no mogli bi imati neprilika u pogledu ovrhe na pokretninama,u kojem slučaju bi vi ni krivi ni dužni morali dokazivati da ste vlasnica pokretnina koje se zateknu u domu ovršenika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

prije dvije godine kupila sam kreditom kuću te svi papiri glase na moje ime. Nakon godinu dana u tu istu kuću uselio se moj dečko te je promjenio svoju adresu stanovanja na našu. Kako on ima nekih financijskih problema zanima me da li bi se u slučaju eventualnog braka, mogla dogoditi ovrha od strane banke, na moju kuću, koja je stečena prije braka.

Zahvaljujem!

da li je ta kuća otplaćena?.......npr.može netko prije braka kupiti kuću na kredit...i recimo ostane bez posla,a bračni drug radi i normalno pošto su u braku plaća taj kredit...i sad,da li je i ta osoba vlasnik te kuće?........najvjerovatnije da,ako je kuća otplačivana zajedničkim prihodima tokom braka......

shodno tome,dalo bi se razmisliti i o ovrhama u takvim slučajevima.......

normalno vi niste u braku ,ali zakon poznaje i vanbračnu zajednicu....

što se tiće pokretnine......prilikom popisa,ako mu ikad itko dođe Vi će te tvrditi da je to vaše (npr. tv,kompjuteri i sl)...i tu ne bi trebalo biti nekih većih problema ,ako je to vaše...osim neugodnosti......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija