Jump to content

Lažno prijavljivanje


marijajuric

Preporučene objave

Poštovani!

Prvi put sam ovdje,na nagovor prijateljice,pa nemojte zamjeriti ako ne znam svoja prava.

Naime,već sedam godina me jedna osoba lažno prijavljuje zbog poslovanja,raznim državnim službama i inspekcijama,koje nisu ustanovile navedene prekršaje.

Također me tuži tužbama sa imena svojih firmi(ima ih više) koje su u stečajevima,kako bi izbjegla plaćanje sudskih troškova,trenutno je u tijeku protiv mene pet sudskih sporova.

Također lažno prijavljuje i još desetak firmi koje se bave istom djelatnošću.

Pretragom na internetu ustanovila sam da je ista osoba pokrenula preko tri stotine sudskih postupaka i protiv mnogo drugih ljudi,uglavnom ih izgubila,a više puta je kažnjena za zlouporabu sudskog aparata kao i za obijesno parničenje.

Molim pomoć i savjet,što poduzeti i kako to zaustaviti.

Da li je moguće protiv takve osobe pokrenuti postupak lišavanja poslovne sposobnosti?

Da li ju je moguće kazneno prijaviti ili podnijeti nekakvu tužbu?

Unaprijed hvala na svakom odgovoru i pomoći.

Marija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda postoji mogućnost da vi protiv njega podnesete kaznenu prijavu radi kaznenog djela lažnog prijavljivanja kaznenog djela iz čl. 304. KZ-a.

 

Ovo djelo je doduše moguće počiniti isključivo s izravnom namjerom, ali njegovo ponašanje će "vući" u tom smjeru, pa bi moglo uroditi plodom.

 

Za ovo ostalo, osim obijesnog parničenja - nažalost lijeka nema. Ali badava i to, ako je lošeg imovinskog stanja. Možda ga eventualna kaznena osuda smiri, barem prema vama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Također me tuži tužbama sa imena svojih firmi(ima ih više) koje su u stečajevima,kako bi izbjegla plaćanje sudskih troškova,trenutno je u tijeku protiv mene pet sudskih sporova.

Također lažno prijavljuje i još desetak firmi koje se bave istom djelatnošću.

Pretragom na internetu ustanovila sam da je ista osoba pokrenula preko tri stotine sudskih postupaka i protiv mnogo drugih ljudi,uglavnom ih izgubila,a više puta je kažnjena za zlouporabu sudskog aparata kao i za obijesno parničenje.

Molim pomoć i savjet,što poduzeti i kako to zaustaviti.

Da li je moguće protiv takve osobe pokrenuti postupak lišavanja poslovne sposobnosti?

Da li ju je moguće kazneno prijaviti ili podnijeti nekakvu tužbu?

Unaprijed hvala na svakom odgovoru i pomoći.

 

Nije mi jasno zašto ste vi i ostali koje ta osoba zlostavlja toliko čekali.

Kojom se djelatnošću bavite?

 

 

Za početak, ne bih vam preporučio da sami pokrećete kakvu tužbu.

Protiv takve osobe to uistinu nema smisla. Ne treba biti psihijatar da se kaže da je ovdje riječ o osobi sa ozbiljnijim mentalnim poremećajem , ali koja društveno 'funkcionira'.

Ona je k tome vična parničenju i ima već brojne presude protiv sebe koje nisu djelovale.

Takva osoba bi zapravo na neki svoj perverzan način 'uživala' da ju tužite.

Nije isključeno da bi takva osoba mogla i na druge načine biti opasna za društvo, ali to ostavljam medicinskoj struci da procjeni.

 

 

Ono što morate učiniti je da pokrenete državni aparat da takvu osobu konačno spriječi da zlostavlja sve oko sebe.

Svi koje je ta osoba lažno prijavljivala i tužila (ovih deset tvrtki, ali možda i drugi, npr. susjedi) zajednički napišite i potpišite jedan vrlo ozbiljan i oštar dopis , te isti dopis urudžbirajte na slijedeće adrese: Vlada, Ministarstvo gospodarstva, Ministarstvo pravosuđa, Ministarstvo malog i srednjeg poduzetništva, Gospodarska komora, Obrtnička komora, ...

U dopisu opišite ovo što ste gore naveli, sa više detalja pojedinih tužbi koje upućuju na apsurdnost optužbi, a jednako tako i presude kje je ta osoba dobila zbog objesnog parničenja.

Spomenite da u ponašanju te osobe ima mnogo elemenata brojnih kaznenih djela, za koje bi ta osoba bez problema mogla biti osuđena na dugogodišnji zatvor.

Ta osoba je vama svima nanijela ogromne, milijunske gubitke u ometanju poslovanja, u izgubljenom vremenu, troškovima suda, pa čak i u bolovanjima i zdravstvenim problemima zbog stresova koje zbog toga imate. Navedite koliko možete kakve ste sve gubitke trpili.

Ali ne gubite samo vi, nego troškove ima cijelo društvo.

 

U dopisu svima oštro postavite rok od mjesec dana u kojem moraju tu osobu na bilo koji način suzbiti ( stavljanjem u istražni zatvor, na psihijatriju, ili oduzimanjem poslovne sposobnosti).

 

Ako u roku mjesec dana ne bude ništa poduzeto, onda ćete se putem medija obratiti javnosti, i najaviti da selite svoje poslovanje u druge države EU koje svoje poduzetnike koji plaćaju poreze štite od ovakvog bezobzirnog zlostavljanja, i pozvati druge koji imaju slične probleme da učine isto.

Sa cijelim slučajem upoznat ćete i medije u inozemstvu, a poslat ćete tada dopis gospodarskim komorama drugih država EU da one o svemu obavijeste gospodarstvenike koji planiraju ulagati u RH - nema smisla da ljudi dolaze ovamo ne znajući što ih ovdje čeka.

 

Otprilike tako. Neka se malo trgnu.

Da to ne bude "samo još jedan dopis".

 

Dopise urudžbirajte osobno, tako da vam potvrde primitak na vaš primjerak. To možete učiniti u bilo kojem uredu državne uprave za državna tjela, a komorama pošaljite preporučeno s povratnicim ako ne možete osobno urudžbirati.

 

Nakon tjedan ili dva, pošaljite priču u sve jače tv kuće i novine, neka objave priču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.jedan vrlo ozbiljan i oštar dopis , te isti dopis urudžbirajte na slijedeće adrese: Vlada, Ministarstvo gospodarstva, Ministarstvo pravosuđa, Ministarstvo malog i srednjeg poduzetništva, Gospodarska komora, Obrtnička komora, ...

 

2. Spomenite da u ponašanju te osobe ima mnogo elemenata brojnih kaznenih djela,,

 

 

3.U dopisu svima oštro postavite rok od mjesec dana u kojem moraju tu osobu na bilo koji način suzbiti ( stavljanjem u istražni zatvor, na psihijatriju, ili oduzimanjem poslovne sposobnosti).

1.šteta papira

2.onda neka prijave kaznena djela nadležnima

3.po kojem je to zakonu i propisu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A ocjena poslovne sposobnosti ili postupak po službenoj dužnosti od strane države?

 

Ne vidim osnovu za isto. Možete se vi obratiti nadležnom CSS-u sa pričom kako bi on inicirao postupak, ali smatram da će vas odbiti, iz razloga jer, iako nisam medicinske struke, ne vidim osnovu za isto.

 

Kaznena prijava je, po mom mišljenju (obzirom na lošu financijsku stranu, pa od dobivenih tužbi nećete imati ništa), najbolje rješenje. Tko zna, možda bi se on u kaznenom postupku pozvao na neubrojivost, pa bi to mogao biti lagano otvoren put prema lišavanju poslovne sposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.šteta papira

 

Ne samo da nije šteta papira, nego je postupak koji sam opisao u raznim modificiranim oblicima (ovisno kome se obraćaš) najučinkovitiji način da građanin riješi neki svoj problem na svim razinama u ovoj državi u kojoj svi rezoniraju - brigo moja, zaobiđi me. Govorim ovdje o specifičnim problemima u kojima se to ne može riješiti nekom konkretnom žalbom, tužbom ili prijavom.

Osobno sam ni ne znam koliko puta rješavao razne takve probleme - sa raznim institucijama državne uprave uključivo i nekoliko ministarstava, sa monopolistima HEP-om, HT-om u vezi vodova, INA-om u vezi cjevovoda, nekoliko puta sa privatnim tvrtkama, sa lokalnom upravom u vezi (pokušaja) izmjena prostornih planova 'preko veze' na moju štetu...

Tako da, što se mene tiče, neki od tih papira bili su doslovno mnogo puta vrijedniji od najvrijednijih novčanica koje bi se na toj dimenziji papira mogle tiskati.

 

2.onda neka prijave kaznena djela nadležnima

U konkretnom slučaju, oni bi uistinu mogli DORH-u uručiti optužni prijedlog.

 

 

3.po kojem je to zakonu i propisu

 

To je po ovom propisu:

"Dragi nadležni,

ako vi nemate znanja, vremena niti volje riješiti moj problem, onda ću ja naći vremena, a znanja i volje imam, da vam stvorim takve probleme da ćete poželjeti da ste riješili moj problem na vrijeme!"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Govorim ovdje o specifičnim problemima u kojima se to ne može riješiti nekom konkretnom žalbom, tužbom ili prijavom.
Ukolio nadležni ne mogu nešto poduzet jer nema povreda zakona onda je trošenje papira.
U konkretnom slučaju, oni bi uistinu mogli DORH-u uručiti optužni prijedlog.
Ako postoji kd dužni su ga po zakonu prijavit.
To je po ovom propisu:
Nažalost taj propis "ne igra uvijek".
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukolio nadležni ne mogu nešto poduzet jer nema povreda zakona onda je trošenje papira.

Svašta ima u zakonima.

Razni državni činovnici (ili oni lokalne uprave) se istinski šokiraju kad im pokažem list sa raznim člancima raznih zakona po kojima bi oni mogli biti na razne načine sankcionirani.

Ne bi vjerovao kako ih ta spoznaja može pokrenuti.

Pritom se podrazumijeva da tražiš nešto na što imaš pravo i što jest u njihovoj nadležnosti.

 

Nažalost taj propis "ne igra uvijek".

 

Ovisi i koliko si uvjerljiv. često se stvar može riješiti sa nekoliko poziva mobitelom.(ne mislim na 'veze'!)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pritom se podrazumijeva da tražiš nešto na što imaš pravo i što jest u njihovoj nadležnosti.

tražit pravo da se netko smjesti na psihijatrju i to još u roku mjesec dana neće nitko poštovat od nadležnih jer takva ili slična prava završavaju u košu za smeće.

 

Velike su razlike ako nešto postoji u zakonu a određeni nisu tako postupili iz bilo kojih razloga pa ih se tjera da to učine a drugo ako netko želi da netko nešto učini a ovaj to ne može po nijednom propisu ili ne može u zadano vrijeme.

 

Životnih situacija ima milion a ne mogu sve bit riješene zakonski tako da netko mora i trpit nepravdu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tražit pravo da se netko smjesti na psihijatrju i to još u roku mjesec dana neće nitko poštovat od nadležnih jer takva ili slična prava završavaju u košu za smeće.

 

Velike su razlike ako nešto postoji u zakonu a određeni nisu tako postupili iz bilo kojih razloga pa ih se tjera da to učine a drugo ako netko želi da netko nešto učini a ovaj to ne može po nijednom propisu ili ne može u zadano vrijeme.

 

 

Da ovo malo pojasnimo.

Nisam baš u vidu imao smještanje na psihijatriju (ali nije isključeno bi istraga čak išla i u tom smjeru).

 

Ako je istina ono što je marija napisala u prvom postu:

 

- Ta osoba je podnijela stotine lažnih prijava protiv desetina pravnih ili fiičkih osoba, sasvim izvjesno i mnoge lažne prijave za kaznena djela. Takve prijave su i same kaznena djela, kažnjiva sa do tri ili do pet godina.

- Ta osoba je pokrenula stotine sudskih sporova, u ime svojih blokiranih tvrtki. Sasvim izvjesno je u dobrom djelu slučajeva tužba podignuta temeljem krivotvorene službene ili poslovne isprave, a dotični je u svojstvu svjedoka dao lažni iskaz na sudu. I jedno i drugo su opet kaznena djela sa kaznama do pet godina

- Ta osoba je nekoliko puta kažnjena za objesno parničenje i zlouporabu sudskog aparata, i sasvim izvjesno nije platila kazne ili ispoštovala presude. Kazna za nepoštivanje presude, pritvor za neplaćanje kazne...

- Ta osoba je očito muljator koji ima nekoliko blokiranih tvrtki. Koliko je to potencijalnih kaznenih djela za svaku od blokiranih tvrtki, samo da netko krene ozbiljnije kopati po papirima?

itd, itd...

 

Sad zbroji koliko bi se tu skupilo zatvorskih kazni? Dosta za nekoliko doživotnih robija...

 

Pa onda zamisli situaciju u kojoj će se zbog tog dopisa razni viši činovnici i koji ministar početi međusobno nazivati, i konstatirati da im definitivno ne treba takav negativan medijski publicitet. Pa će glas doprijeti do onih koji bi nešto trebali napraviti da toga lika spriječe. A kad ga jednom stave na tapetu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Čim pročitam sve pravomoćne presude protiv njega znat ću koliko se skupilo.Do onda je sve u zraku.Za sve su ga trebali tužit ili privatnom tužbpm ili po službenoj dužnosti.

Poštovani!

Nisam ništa zaključila iz svih komentara,osim da se teško mogu riješiti te osobe,sve je tu labavo.

Ako ima neki prijedlog na privatno,molila bih,hvala.

Marija Juric

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Što se može učiniti ako vas netko lažno prijavi za oštećivanje imovine, a vi imate dokaze i alibi da vi to nikako niste mogli počiniti? Da li to spada pod 304 KZ?

 

Moglo bi potpadati, ali ostaje rezerva istaknuta u postu #4 da se radi o kaznenom djelu koje je moguće počiniti isključivo s izravnom namjerom, a to je vrlo teško dokazivo odnosno manevarski prostor obrane je vrlo širok.

 

To se prijavljuje direktno policiji?

 

Nadležnom ODO-u ili policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
Poštovani!

Prvi put sam ovdje,na nagovor prijateljice,pa nemojte zamjeriti ako ne znam svoja prava.

Naime,već sedam godina me jedna osoba lažno prijavljuje zbog poslovanja,raznim državnim službama i inspekcijama,koje nisu ustanovile navedene prekršaje.

Također me tuži tužbama sa imena svojih firmi(ima ih više) koje su u stečajevima,kako bi izbjegla plaćanje sudskih troškova,trenutno je u tijeku protiv mene pet sudskih sporova.

Također lažno prijavljuje i još desetak firmi koje se bave istom djelatnošću.

Pretragom na internetu ustanovila sam da je ista osoba pokrenula preko tri stotine sudskih postupaka i protiv mnogo drugih ljudi,uglavnom ih izgubila,a više puta je kažnjena za zlouporabu sudskog aparata kao i za obijesno parničenje.

Molim pomoć i savjet,što poduzeti i kako to zaustaviti.

Da li je moguće protiv takve osobe pokrenuti postupak lišavanja poslovne sposobnosti?

Da li ju je moguće kazneno prijaviti ili podnijeti nekakvu tužbu?

Unaprijed hvala na svakom odgovoru i pomoći.

Marija

 

jesu li mu inicijali H.Š.(71),MISLIM DA BI NAS BILO PUUNO ZA JEDNU VELIKU ZAJEDNICKU TUZBU,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija