Jump to content

Smetanjep osjeda - samozastupanje i troškovi


Mak

Preporučene objave

Molio bi odgovor na ovo pitanje koje sam postavio i prije 3 godine, a neobično mi je važno saznanje. Hvala unaprijed

 

Smetanje posjeda - samozastupanje i troškovi

U predmetu ometanja posjeda gdje sam bio tuženi, dakle, sam nisam inicirao sudski postupak već sam došao u situaciju gdje sam bio primoran da se sam branim, u 2 navrata je donešena presuda u moju korist. Prvostepenom presudom odbačen je tužbeni zahtjev. Nakon uložene i prihvaćene žalbe tužitelja od strane Županijskog suda, u ponovljenom postupkui tužbeni zahtjev je opet odbačen kao neosnovan!

 

Kako sam se sam branio u predmetu, sam pisao podneske, odgovore, sam odlazio i bio prisutan na raspravama u sporu, pitam i molim za odgovor:

 

- imam li pravo na naknadu troškova radi uloženog truda i vremena proučavanja Zakona i propisa te pisanja Podneska

- imam li pravo na troškove pristupima parnicama, odnosno

- imam li pravo na troškove prijevoza od mjesta stanovanja do mjesta sudovanja i natrag ( cca 200 km.)! Napomena - invalid sam I kat., sa 90 % tjelesnog oštećenja, i koristio sam za prijevoz svoje osobno vozilo.

 

Ako imam pravo na naknadu nekih od navedenih troškova, molio bi da me u putite prema kojem Zakonu ili Propisu!

 

Zahvaljujem na brzom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- imam li pravo na naknadu troškova radi uloženog truda i vremena proučavanja Zakona i propisa te pisanja Podneska?

 

Nemate.

 

- imam li pravo na troškove pristupima parnicama, odnosno imam li pravo na troškove prijevoza od mjesta stanovanja do mjesta sudovanja i natrag ( cca 200 km.)!

 

U svakom slučaju imate pravo na isplatu vrijednosti povratne karte najpovoljnijeg dostupnog javnog prijevoza.

 

Obzirom na osobno stanje, možete pokušati sa zahtjevom za refundaciju troškova goriva za osobni automobil, ali glede toga sam dosta skeptičan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako tjekom postupka (prije donošenja odluke) niste tražili trošak nećete ga ni dobiti.

slažem se,

Članak 2.ZPP

U parničnom postupku sud odlučuje u granicama zahtjeva koji su stavljeni u postupku.…………

………………

I ako je zahtjev za naknadu parnični troškova,sporedni zatjev,čija sudbina ovisi o ishodu glavne stvari,stranka je dužna postaviti takav zahtjev i isti dokazati do zaključenja glavne rasprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ali pretpostavljam da je korisnik Mak s time bio upoznat tijekom postupka.

sumnjam G-man,budući da na forumu traži odredbe zakona koje uređuju parnične troškove,pa se s razlogom može zapitati koliko su mu ostale parnične radnje poznate,jer činjenica da je uspjeo u parnici kao tuženik neovisi isključivo o njegovoj sposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija