Jump to content

Općinski ured i komunalna naknada!


Teo Bartulović

Preporučene objave

Poštovani,molio bih za vašu pravnu pomoć.Imam sljedeću situaciju:1. Imam obiteljsku kuću koju već gradimo preko 40 godina. Kada se kuća počela graditi PUP je sadržao ucrtanu cestu do moje kuće. Ta ista cesta nikad nije napravljena tako da sam i danas bez ceste do kuće. Tijekom godina doveli smo sami do kuće kanalizaciju, stavili vanjsku rasvjetu i objekt je sada veličine cca 800 m kvadratnih. Sama izgradnja objekta nas je stajala oko 10% više, iz tog razloga što nismo imali cestu do objekta već je bila najbliža odmaknuta oko 40 metara. Materijal za cijelu kuću je praktički prenesen ručno. Kako se bavim i turizmom zbog tog problema imam i manje cijene smještaja od drugih. - Zanima me dali imam pravnu osnovu tužiti Općinski ured radi toga?2. Sada općina od mene traži da im platim komunalnu naknadu i prijeti mi ovrhom sa udrugom odvjetnika. Traže plaćanje komunalne naknade za zadnjih 5 godina plus troškovi udruge odvjetnika. - Zanima me što da radim dali da im platim za to iako nemam do kuće niti puta, niti javne rasvjete i sve drugo što sam Vam već gore napisao? Dali je to moguća da traže plaćanje za zadnjih 5 godina ili nakon 3 godina nastupa zastara?Ne mogu reći da sam siromah, ovdje se radi jednostavno o principu, jer mi je nevjerojatno da moram platiti nešto što nemam, a u isto vrijeme što su oni meni napravili ogromnu štetu svojom nedosljednošću me jednostavno boli.Molim Vas ako mi savjetima možete pomoći!!UNAPRIJED VAM HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za tu kuću imate urednu dozvolu?

U dozvoli su definirani uvjeti priključka na komunalnu mrežu, kolni ulaz, itd?

Platili ste komunalni doprinos za gradnju?

 

Ako sve to imate, a lokalna uprava nije vam odradila svoj dio obaveza iz dozvole, možda vi imate elemenata da tužite njih da vam ispune svoje obaveze. A dok to ne ispune da eventualno plaćate umanjeni iznos komunalne naknade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ako sve to imate, a lokalna uprava nije vam odradila svoj dio obaveza iz dozvole, možda vi imate elemenata da tužite njih da vam ispune svoje obaveze. A dok to ne ispune da eventualno plaćate umanjeni iznos komunalne naknade.

 

komunalna naknada se plaća po veličini stambenog objekta. nije zakonski predviđeno umanjeno plaćanje zbog neizvršavanja obveze od strane lokalne uprave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija