Jump to content

Sud saziva pripremno ročište a dugovanje podmireno u cjelosti


lubenica33

Preporučene objave

Molim pomoć:

 

Naime zbog dogovna o DC kartici poslali su mi prijedlog za ovrhu u 7 mj. 2014. Prje zaprmanja javnobilježničkog prijedloga, izmirila sam dio dugovanja I sa ovrhovoditeljem dogovorila otplatu dugovanja do 10 mj 2014. Po zaprimanju javnobilježnikog prijedloga dostavila sam jb kopiju pismenog dogovora sa ovrhovoditeljem. JB je očito to shvatio kao prigovor te poslao predmet na sud. Dugovanje sam u 9 mj izmirila u cjelosti zajedno sa svim pripadajućim troškovima. Od ovrhvoditelja sam zatražila potvrdu o izmirenju cjelokupnog dugovanja, na što mi je ovrhovoditelj dostavio kopiju podneska sudu u kojem obaviještava sud da je ovršenik podmirio svoje dugovanje u cjelosti. Datum na podnesku je 29.09.2014

Danas sam zaprimila poziv za pripremno ročište. Zanima me da li je moguće da je sud previdio podnesak, ili je sazivanje pripremnog ročišta uobičajeni postupak.

Trebam li sudu dostaviti potvrdu o izmirenju dugovanja prije ročišta? Trebam li se uopće pojaviti s obzirom da je dugovanje podmireno što je ovrhovoditelj potvrdio podneskom?

 

Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zanima me da li je moguće da je sud previdio podnesak, ili je sazivanje pripremnog ročišta uobičajeni postupak.

 

Uobičajena procedura.

 

Trebam li sudu dostaviti potvrdu o izmirenju dugovanja prije ročišta? Trebam li se uopće pojaviti s obzirom da je dugovanje podmireno što je ovrhovoditelj potvrdio podneskom?

 

Naravno da se morate odazvati i priložiti sve što imate od dokaza na pripremnom ročištu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uobičajena procedura.

 

 

 

Naravno da se morate odazvati i priložiti sve što imate od dokaza na pripremnom ročištu.

 

Hvala na odgovoru.

Da li da potvrde o uplati i kopiju podneska ovrhovoditelja dostavim sudu prije ročišta ili da ih fizički donesem sa sobom?

Da li mogu očekivati donošenje odluke već na tom pripremnom ročišu s obzirom na podnesak ovrhovoditelja da je predmetno dugovanje u cjelosti podmireno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li da potvrde o uplati i kopiju podneska ovrhovoditelja dostavim sudu prije ročišta ili da ih fizički donesem sa sobom?

 

Ponesite sa sobom.

 

Da li mogu očekivati donošenje odluke već na tom pripremnom ročišu s obzirom na podnesak ovrhovoditelja da je predmetno dugovanje u cjelosti podmireno?

 

Ako je tako kako pišete, dobre su šanse da tužitelj povuče tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnički ured tužitelja dostavio mi je scan podneska sudu (vidljiv uruđbeni žig) u kojem sud obaviještava da povlači tužbu. Napisali su mi da je sve ok, i da ne trebam ići na zakazano ročište. Da li je tako kako kažu? Slušajući svakakve priče, strah me neke začkoljice ako se ipak ne pojavim na tom ročištu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija