Jump to content

prodaja stana pod kreditom


Atman

Preporučene objave

Stan je prije nekoliko godina kupljen uz 20.000 eura gotovine + 65.000 eura stambenog kredita. Sada bih prodao taj stan pa me zanima na koji se način može prodati stan koji je pod stambenim kreditom? Je li potencijalni kupac mora imati gotovinu kojom bi ja zatvorio kredit? Može li se napraviti neki ugovor/dogovor s bankom i potencijalnim kupcem da će se iznos koji mi da ići na zatvaranje kredita? Kako to uopće ide?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stan je prije nekoliko godina kupljen uz 20.000 eura gotovine + 65.000 eura stambenog kredita. Sada bih prodao taj stan pa me zanima na koji se način može prodati stan koji je pod stambenim kreditom? Je li potencijalni kupac mora imati gotovinu kojom bi ja zatvorio kredit? Može li se napraviti neki ugovor/dogovor s bankom i potencijalnim kupcem da će se iznos koji mi da ići na zatvaranje kredita? Kako to uopće ide?

 

Moj savjet je da se time uopće ne opterećujete.

Za taj stan jednostavno nećete naći kupca.

 

Vi ste stan platili 85000, a sada se za keš takav isti stan vjerojatno može kupiti za 50-60000. Možda i za 45000 ili i manje ako kupuje na javnoj dražbi.

Po tome bi još vi možda morali kupcu dati par tisuća eura da uopće preuzme taj stan zajedno sa hipotekom.

 

Keš vam nitko neće dati da vi zatvarate taj dug.

U dogovor bi trebalo uključiti banku, da novi vlasnik preuzme hipoteku. A taj proces traje, i kupac se izlaže riziku da mu uleti kakav novi vjerovnik sa kakvim teretom, jer oni koji prodaju tako stanove najčešće to čine zato jer su u dubiozama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija