Jump to content

nasljeđe preminulog oca koje nije uknjiženo


sibl

Preporučene objave

Molila bih vas za pomoć. Moj otac želi prepisati kuću na sebe koju je njegov otac,moj nedavno pokojni dida dobio od svog (moj pradida) na ostavinskoj raspravi. Problem je u tome što moj dida nije upisao kuću na sebe,pa se papiri vode jos na pradidu iako imamo papir s ostavinske da je to dobio dida mi,kuca se vodi 1/1 vlasnik. Sad su mom ocu rekli da zbog te situacije ne može kuću prepisati na sebe. Da li je to istina i na koji način bi se to moglo riješiti?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u tome što moj dida nije upisao kuću na sebe,pa se papiri vode jos na pradidu

 

da bi prepisao kuću na sebe kuća je trebala biti upisana kao didovo vlasništvo.

kućaje upisanakao pradidovo vlasništvo.

u gruntovnicu podnijeti prijedlog za upis vlasništva. priložit rješenje o nasljeđivaju za dida(svog oca), svoje rješenje o nasljeđivanju ,250,00 kuna sudske pristojbe.

mora imati dva rješenja o nasljeđivanju(svoje i od oca).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mora imati dva rješenja o nasljeđivanju(svoje i od oca).

u svhu dokazivanja neprekinutog niza stjecanja,u smislu odredbi članka 41.ZZK

""Ako su zemljište ili neko knjižno pravo preneseni izvanknjižno na više osoba uzastopno, može posljednji stjecatelj zahtijevati da se knjižni prijenos provede neposredno na njega, ako dokaže neprekinuti niz izvanknjižnih stjecanja od knjižnoga prednika do sebe.""

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molila bih savjet. Pokojnica (vlasnica 2/8 kuće, nema djece, muž umro, roditelji isto), sestre i brat (svaki 1/8) su pokojni, ali iza njih nije rađena ostavinska. Jedini živi su 2 brata (svaki 1/8). Jedan ima dvoje djece, a drugi nema. Što mogu očekivati na ostavinskoj i kako se određuje naknada javnog bilježnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija