Jump to content

Hitan razvod braka


smart_girl

Preporučene objave

Dakle moja situacija je sljedeća. Papiri za sporazumni razvod braka predani 30.03.2015. U braku nije bilo djece, nije bilo zajedničke imovine, praktički se ni nije živjelo zajedno. Mene zanima koliko se otprilike čeka poziv na 1.ročište i da li je moguće da se samo jedan od supružnika pojavi na ročištu? Naime naša situacija je komplicirana jer bi muž trebao ići raditi sezonu u 5.mj, a ja u inozemstvo, a cilj nam je ovo što prije riješiti.

Hvala na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravilu bi trebalo da ide brže ako se oboje slažete da se sporazumno rastanete, ali kao što napisah, logika je jedno, a pravosuđe nešto drugo.

 

Koliko ste dugo bili u braku? Ima predmeta kao što je vaš za riješiti jako puno.

 

Možda se netko od vas predomisli, možda ipak nešto ima i za dijeljenje.......

 

Pokušajte sa požurnicama............ali to ne ide tako brzo kao što mislite.

 

Danas smo se vjenčali, a sutra se idemo rastati. Ne ide to baš tako jednostavno.

 

Kad vaš predmet dođe na red, onda ćete dobiti poziv za ročište.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bili smo u braku 3 godine, ali kao sto sam rekla nismo zivjeli zajedno, a brak nije konzumiran 2 godine.

Nitko od nas se nece predomisliti jer vec svatko ima plan za svoj zivot, a kao sto sam i rekla nema nicega za dijeljenje jer smo zivjeli odvojeno. Dakle nema djece, nema imovine, nema bracne stecevine, nema dijeljenja apsolutno nicega.

Citala sam mnogo na internetu i neki ljudi koji su se sporazumno rastajali su dobili poziv u manje od mjesec dana.

Da li je moguce da to sve ide brze ako nas zastupa odvjetnik?

I da li se oba supruznika moraju pojaviti na rocistu? Ili je dovoljan samo jedan ako se radi o sporazumnom razvodu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Morati ćete se oboje pojaviti na sudu. Tko zna što sve tu još može da "iskrsne".

 

Bit će tu ispitivanja, zašto niste živjeli zajedno, možda se uključi i CZSS........može se uključiti i vaša "zrelost", obiteljska situacija, materijalna situacija...........

 

A ovo ili ono što ste čitali na netu, svaka je situacija drugačija.

 

Svaka "medalja" ima dvije strane. ;-)

 

Ne znam da li ste se i crkveno vjenčali. I u toj situaciji biste mogli vi ili vaš muž imati problema.

 

Što je sa odvjetnicima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako se moze ukljuciti CZSS ako nemamo djece?

Nismo se crkveno vjencani, samo kod maticara.

Obiteljska i materijalna situacija? Ja sam student, a on trenutno radi.

Ne vidim previse filozofiranja oko toga.

Da li se u slucaju uzimanje odvjetnika to ubrzava mozda? I da li odvjetnik moze zastupati jednog supruznika ukoliko on nije u vrijeme rocista u Hrvatskoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zašto mislite da se CZSS ne može uključiti?

 

Prvo bi trebalo procijeniti koliko ste "zreli da biste se rastavili-razveli", trenutnu materijalnu situaciju vas oboje, a i prijašnju materijalnu situaciju, tko je kome što kupio, koliko ste imali novaca prije i poslije svađe-nesporazuma, koliko ste bili zreli u vrijeme sklapanja braka i zašto ste se uopće vjenčali i zašto se tako brzo želite razvesti).

 

Gdje ste živjeli prije i poslije, zašto ste tako dugo odvojeni..........

 

Glede brzine postupka na sudu, ako i netko od vas angažira odvjetnika, ne mora značiti da će postupak ići brže, ali može biti povoljniji ishod po onog tko angažira odvjetnika, a i ne mora biti tako (iako mislim da će bolje proći ona strana koja angažira dobrog odvjetnika) ;-)

 

Ne ide to tako brzo, već sam napisao.

 

Gdje ste imali prijavljenu adresu boravišta-prebivališta vi i vaš muž, da li ste zbog različitih mjesta boravišta prebivališta imali nekakve materijalne koristi, sve to može odvjetnik, ako ga angažira jedna strana provjeriti, a onda se cijela situacija može poprilično zakomplicirati.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko se čeka, decidirano vam se ne može odgovoriti.

 

Za ubrzanje postupka, možete pokušati sa požurnicom.

 

Supružnik bi se trebao pojaviti na sudu (bez obzira da li je ta stranka-supružnik angažirao odvjetnika i nalazi se supružnik trenutno u nekoj drugoj državi ili ne) jer sud to može zahtijevati-vjerojatno će i biti tako i sud će tražiti nazočnost "druge strane", dakle i supružnika.

 

Ako se supružnik ne pojavi na ročištu, postupak će se "otegnuti", a vidim, vama se žuri.........

 

;-)

 

Teško da ćete se razvesti ako se na sudu istovremeno ne suočite pred sucem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija