Jump to content

Zastara - podnosenje ovrhe nenadleznom tijelu


nepoznatta

Preporučene objave

Pozdrav ljudi,

 

kako ste mi vec jednom jako pomogli a predmetno pitanje mi predstavlja poprilican stres trenutno, nadam se da mi mozete i ovaj put dat neki savjet. Dakle od T-coma sam dobila pred nekih godina i par mjeseci prijedlog za ovrhu zbog neplacenih racuna. A ja sam klijentica sasvim druge mreze. I sad se ispostavi da postoji neki ugovor u moje ime i da dugujem t-comu za neki mobitel i usluge od pola godine i raskid ugovora (nikad nije placen niti jedan racun koliko sam shvatila). Cijela prica je nebulozna tako da sam stavila prigovor na prijedlog u kojemu sam se izmedu ostalgoa pozvala na to da nisam nikada potpisala ugovor i da iz samih dokumenata proizlazi da se stvar odvila prije vise godina tako da je sigurno stvar u zastari. Moram napomenuti da sam tek nedavno saznala da se zastara gleda od datuma podnosenja a prema kojoj ne bi bila zastara. Cijeli dug nije neka astronomska svota, nekih 3000kn ali je opet puno za mene i moju obitelj a pogotovo za nesto ovako nebulozno...

 

E sada, moja pitanja su:

 

1. Postupak je pokrenut pred javnim biljeznikom koji nije nadlezan prema mom mjestu prebivalista (ovo mi je tek nedavno netko rekao tako da nisam navela bila u prigovoru pred JB). Zbog toga je trebalo prakticki dvije godine da uopce dode prijedlog o ovrsi do mene. Mogu li se ja pozivati na to da zbog toga sto nije dostavljen prijedlog nadleznom JB da nije prestao tec zastarni rok jer on samo prestaje podnosenjem nadleznome tijelu a iznimno nenadleznome sudu ako se kod suda ispravi to u 3 mjeseca? Ovdje je ipak JB nadlezno tijelo a za njega ne postoji predvidena mogucnost ispravka ako sam dobro shvatila? Napominjem da prema roku pokretanja postupka pred tim JB taman nedostaje mjesec dva da bi nesto od tih racuna islo u zastaru.

2. Pozvala sam se da nikad nisam potpisala predmetni ugovor. Ako oni dostave ugovor i moj se potpis bude razlikvao totalno od potpisa na ugovoru, moram li ja onda platit nekakvo vjestacenje potpisa ili bi se uputilo drugu stranu u to. Imam sve osobne dokumente iz tog razdoblja jos kuci tako da ne vjerujem da ce bit problem pokazat da su potpisi razliciti samo se bojim da cu morat platit par tisuca kuna vjestacenja...

 

eto toliko za sad od mene, puno hvala na pomoci !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebulozno ili ne nako je u tvoje ime potpisao zahtjev, uzeo uređaj i ne plaća.

predpostavljam da si na vrijeme uputila prigovor.

kad si dobila rješenje za ovrhu? prijedlog za ovrhu si dobila sa rješenjem za ovrhu.

ako nisi potpisalazahtjev niti koristila uslugu bili bi bpljekoristiti uslugu odvjetnika.

ako dobokažeš svoju tvrdnju i dobiješ spor dobit češ povrat troška.

trošak moraš tražiti prije donošenja presude (na raspravi).

tek kad operateri imaju trošak odustanu od zafrkavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nebulozno ili ne nako je u tvoje ime potpisao zahtjev, uzeo uređaj i ne plaća.

predpostavljam da si na vrijeme uputila prigovor.

kad si dobila rješenje za ovrhu? prijedlog za ovrhu si dobila sa rješenjem za ovrhu.

ako nisi potpisalazahtjev niti koristila uslugu bili bi bpljekoristiti uslugu odvjetnika.

ako dobokažeš svoju tvrdnju i dobiješ spor dobit češ povrat troška.

trošak moraš tražiti prije donošenja presude (na raspravi).

tek kad operateri imaju trošak odustanu od zafrkavanja.

 

Hvala na odgovoru! Jos uvijek malo kalkuliram jer znam ako ukljucim odvjetnika sada onda jos prije pravomocne presude ce mi njegovi troskovi biti veci od ovoga sta me tuze,a nek stvar ide na vjestacenje i prica se rastegne jos koju godinu ako i dobijem nece mi se svi troskovi vratit nego koliko sudac odredi, a ako ne daj boze izgubim 3000kn ce vrlo brzo postat 10,15 tisuca kuna i vise a tek to ne bi imala kako platit. Slazem se da bi bilo bolje da si uzmem odvjetnika ali sam zadnja dva dana istrazivala po internetu price ljudi koji su vodili sporove sa t-comom i cak oni koji su dobili uvijek spominju koliko ih je zivaca i novca kostala prica i da imaju jedino osobnu satisfakciju... Zbog svega toga nekako pokusavam sama snac sa ovim informacijama koje dobijem iako nije idealno... kazite mi ,sta mislite o ovoj prici sa zastarom? bi li to moglo bit mozda nekakvo bezbolno rjesenje cijele price?

 

Svakako hvala na odgovoru, ovaj forum je super i ljudi koji su spremni pomoc savjetom !

 

E da, sve sam uputila na vrijeme i u zakonskim rokovima i zakazano je ubrzo prvo rociste

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastaru ističite pred sudom pa sve i da nije,no ako vi doista niste potpisali ugovor,predložite vještačenje potpisa i obavezno postavite protutužbeni zahtjev u smislu;

I.Ništavan je ugovor br.xxxxxxxxx sklopljen dana………… u ……između…………………..

II.Obvezuje se tužitelj da tuženoj naknadi parnične troškove,pod prijetnjom ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija