Jump to content

Ovrha i dražba


lutka bez imena

Preporučene objave

Pozdrav,imam pitanje....

Zbog neplaćanja računa pričuve a zbog naplate istih potraživanja došlo je do ovrhe.Kako nije moguće ni tim putem naplatiti potraživanja (vlasnik stana je izvan Hr.) stan je dat na prodaju ,dražbu???????? Pitanje je sljedeće:Dali je bilo potrebno stanare obavjestiti o toj odluci s obzirom da svi plaćamo prićuvu i da stanar koji se nalazi u tom stanu (sestra vlasnika)koristi sve što i drugi stanari a ona ne plaća pričuvu. ?

Predstavnik zgrade je tek šturo nešto rekao o tome na sastanku stanara .Bile su već 3 dražbe i nije bilo ponuda ????

Sada zainteresirana sam za taj stan tj.kupovinu stana što mi je ćiniti? Na što bih trebala pripaziti?Ćula sam da dotićna stanarka ne želi izaći iz stana ukoliko se on i proda . Dražba je za par dana??? Znači ponovno nema obavjesti ni na oglasnoj ploči suda.... Upravitelj zgrade mi je dao tu informaciju.... Čemu tolika tajnovitost?Dali se dražba plača gotovinom ili? Hvala Vam puno !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,imam pitanje....

Zbog neplaćanja računa pričuve a zbog naplate istih potraživanja došlo je do ovrhe.Kako nije moguće ni tim putem naplatiti potraživanja (vlasnik stana je izvan Hr.) stan je dat na prodaju ,dražbu???????? Pitanje je sljedeće:Dali je bilo potrebno stanare obavjestiti o toj odluci s obzirom da svi plaćamo prićuvu i da stanar koji se nalazi u tom stanu (sestra vlasnika)koristi sve što i drugi stanari a ona ne plaća pričuvu. ?

!

 

dali stan koristi temeljm ugovora ?

pričuvu plaća vlasnik stana osim ako se drugačije ugovori.

 

riskantno je takav stan kupiti.

Ustavni sud RH donio je odluku kad je u pitanju prodaja kuće radi namirenja duga manje vrijednosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dali stan koristi temeljm ugovora ?

pričuvu plaća vlasnik stana osim ako se drugačije ugovori.

 

riskantno je takav stan kupiti.

Ustavni sud RH donio je odluku kad je u pitanju prodaja kuće radi namirenja duga manje vrijednosti.

 

Ovako,vlasništvo je 1/1 i godpodinćiji je stan je emigrirao za vrijeme rata u Ameriku i od tada nisu u kontaktu sa njim.Sestra mu je u tom stanu mada svi računi au na njega i ona nema nikakav ugovor sa njim.Nikakvog tereta nema na stanu.Godinama ne plaća prićuvu ali ni drugi rn.nisu uredno podmirivani.Znaći ne radi sr o par stotina kuna već prićuva 17 000 kn,komunalije isto tako,voda i struja nešto manje.Ona ne želi podmiriti dugove iako je u tom stanu već godinama i na listi je za gradski stan. Danas ću do odvjetnika pa ću znati nešto više.Ona nije upisana na taj stan znaći samo je njegovo ime u svim dokumentima.S obzirom da se ti dugovi već godinama ne podmiruju ,opomene se ignoriraju došlo je do toga da se na ovaj naćin prodaje stan.Ona je upoznata sa svime šta se dešava .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hrvatska gospodarska komora vodi online očevidnik nekretnina i pokretnina koje se prodaju u ovršnom i stečajnom postupku, pa ako znate broj spisa pod kojim se ta ovrha vodi, možete pronaći informacije o dražbama na linku dolje:

 

http://ovrha.hgk.hr/ocevidnik-web/

 

U oglasu o prodaji obično stoje uvjeti prodaje, dokle se može položiti jamčevina, koji je najniži iznos za koji se nekretnina prodaje i sl.

 

Što se tiče toga je li opasno ili nije kupovati nekretninu pod ovrhom, to ovisi uvelike o držanju ovršenika i hoće li biti suglasan s prodajom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija