Jump to content

Javljanje CZSR-u prije odlaska u inozemstvo??


Reality

Preporučene objave

Pitam se vec neko vrijeme, da li se bivsi suprug , s obzirom da se ozenio i otisao u inozemstvo , trebao javiti Centru za socijalnu skrb, s obzirom da nije vise u mogucnosti vidati dijete onako kako pise u presudi. Jer ako ne, onda bi to znacilo da ja mogu s djetetom otici na drugi kraj svijeta i reci bas me briga sto on ne moze do djeteta. Ovako ispada da samo kad on dode u HR ,ja MORAM dijete slati k njemu i biti na raspolaganju.Ako netko zna odgovor molila bih da mi se javi..Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi najbolje kad biste se s njime mogli dogovoriti oko toga. No, morate biti svjesni da presudom on ima pravo viđati dijete onoliko koliko je sud odredio, ali, isto tako nitko ga ne može natjerati da viđa dijete ako to ne želi. A isto tako vi ne morate biti na raspolaganju njemu kada se nalazi u Hrvatskoj. Dakle, kad je u Hrvatskoj, probajte se s njime dogovoriti ili se jednostavno držite odluke suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa Juicy kad kaže da bi najbolje bilo kad biste se s njime mogli dogovoriti oko toga. Jer pokušajte situaciju gledati iz drugog ugla, tj. pokušajte se postaviti u njegovu kožu i razmisliti kako biste se vi ponašali vezano za viđanje djeteta kad biste bili negdje u inozemstvu, vezani za posao, drugu obitelj i putovanje. Pokušajte dogovoriti s njim vrijeme dolaska u posjet, da ne MORATE (ova velika slova nešto znače) slati dijete njemu ili mu biti na raspolaganju. To vrijeme koje će on provesti s djetetom organizirajte se za sve ono što ne stignete dok je dijete s vama. Probajte npr. da dijete bude s njim više dana (ako je to izvedivo iz inih razloga), a vi da se malo odmorite. Dakle, okrenite okolnosti u svoju korist i bit ćete daleko zadovoljniji ako to vrijeme posvetite sebi, svojim zanimacijama i hobijima a manje razmišljate o ovim stvarima tko se kome prilagođava. Svi mi nešto "pojedemo" na račun djeteta. Ukoliko on nije ničim pokazao da zanemaruje dijete, a samim tim što ga viđa i želi i dalje viđati pokazuje da nije, ne vidim zašto se ne bismo malo prilagodili i omogućili im lijepe trenutke. Pozdrav, V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ali kako da roditelj kojem nije dodjeljeno skrbništvo, sudjeluje u odgoju djece kada su 10.000 km daleki ??

 

A što je sa provođenjem rješenja o susretima sa djecom ?

 

Da li u izreci presude/rješenja je određeno koliko i kada i kako će roditelj kojem nije dodjeljeno skrbništvo viđati (održavati kontakt) djecu ??

 

I sada ovaj se odseli ? Drugi može tužiti na provođenje te presude ! ? može li ? trebao bi moći ! jer je logično, da se zatraži izvršenje presude kako je definirano izrekom.

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledaj, sud ne može donijeti presudu ako u njoj nisu određeni susreti roditelja s djetetom. Naravno, pri donošenju takve odluke sud se drži nekakve šablone (ako je dijete školskog uzrasta tada svaki drugi vikend i pola zimskih tj. ljetnih praznika, te svaki drugi blagdan/praznik--).I to je to! Neki roditelji uredno viđaju djecu a ima i onih koji uopće više ne pitaju za svoju djecu. A nakon nekog vremena i djeca se otuđe od onog roditelja koji ne živi s njima pa i tu nastaju problemi oko viđanja., Nisu uvijek majke te koje onemogućuju susrete s ocem. A što se tiče selidbe u drugu državu/kontinent postoje telefoni, internet, mobiteli. Žalosno je sve to, ali to ti je realnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na sudu je naravno bilo tako da bi sudac trebao citati moje misli jer se nisam usudila reci da se ne slazem s visinom alimentacije, jer sam trebala poslije izaci van iz suda zajedno s njim i zivjeti nekoliko zgrada dalje od njega. Nisam se usudila. Kad me napao na sred ceste, zvala sam policiju , kad je dosla policija on im je objasnio da je on umirovljeni policajac i da on nista nije napravio vec da ja nisam normalna i da izmisljam. Policija napravila prijavu , opomenu i nista vise. Po noci se prijetio i zvao na telefon da ce oteti malu i da je vise nikad necu vidjeti. Hodao mi je cijelu noc ispred zgrade, a kad bi naisli susjedi slucajno skrivao se iza auta. Ljudi su se smijalli, a meni bas nije bilo smijesno. Bojala sam ga se. U to vrijeme nekoliko se dogadaja zaredalo. PTSP-ovci . Jedan je od njih ubio zenu i 2 njene kolegice. Kad sam isla s posla nakon rastave kolegice s posla su mi iskreno rekle da s njima ne budem izlazila van iz zgrade i nek se ne ljutim. I nisam se ljutila shvatila sam ih jer sam znala da je budala.

A gdje je pravda u svemu tome? Zovem policiju, pitam sta napraviti? Ništa kazu dok se ne dogodi.

Sram ih bilo sve skupa. I onda mi se nesto govori o jadnim ocevima, dogovorima i slicnim glupostima.

I to je sve gledalo dijete, koje vise i nije dijete. A kako bi bilo da sad ja njega stalno zivkam i pitam kad ce ta alimentacija, kad ce ti susreti s djetetom? Ma dajte molim vas, sve su to gluposti. Zadnji razgovor koji sam s njim vodila snimio je na mob. Rekla sam ono sto sam rekla. Da nije otac i točka. Otac bi pitao za svoje dijete, Zar ne? Ah ali ja sam povrijedila njegove osječajčiće? Strašno!!! Ja sam zlo. Jadnicak. Valjda se zato i prepao pa otišao. Siroce..... Šteta sto ima rupe u sjećanju kad je u pitanju dijete!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete podnijeti tužbu sudu da donese rješenje o ovrsi, obzirom da on ne plaća alimentaciju. Ako Vam je poznata njegova sadašnja adresa i ako radi, kad sud donese rješenje o ovrsi mogu mu staviti administrativnu zabranu na plaću. Naravno da to dosta dugo traje, no Njemačka je potpisnica konvencije o zaštiti prava djeteta i ako on tamo radi moći ćete ostvariti isplatu duga preko njegove plaće. A također možete podnijeti i kaznenu prijavu protiv njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ljudi moji !!

 

Pardon, dame moje !

 

Ne pričam ja o idiotima (i muškim i ženskim) koji zaborave svoju djecu SVOJU !!

 

govorim o normalnim ljudima, koji više nisu mogli zajedno, pa su se rastali, no i dalje žele sudjelovati u odgoju i životu svoje zajedničke djece !!! O onima koji žele da im njihova djeca budu dio njihova života.

 

I kaj tada ? drugi se odseli i uzme djete sa sobom !?

 

Da li je moguća tužba ili ovrha, na provođenje sudske presude, tj. da roditelj kod kojeg je djete omogući susret sa djetetom drugom roditelju !'? Meni nekako logićno izgleda, ali da li je moguće ?

 

Ne govorim o idiotima koji ne pitaju za djecu, ili se odsele i ne pitaju, nego o onima koji žele biti sa svojom djecom , pa makar svaki drugi vikend ili pola ljetnih praznika !

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.......Što napraviti onda sa ocevima koje se ponašaju na sve druge načine, samo ne one koji bi djeci bili normalni??? S normalnima i ja znam da je lako rastati se, ali sta s onima koji to nisu? Pred svima pricaju da su dobri ocevi i da sve cine da se priblize djeci, no bivse im to ne dopustaju!!!!!!!!???Joj joj , te me price dovode do ludila. Zasto mi to radi, kad zna da sve sto cinim cinim sama. Nigdje ga nema u tome. A krivo mu sto je neko drugi otac i prijatelj njegovom djetetu. A njegovom djetetu ne bi trebalo smetati sto je u njenu sobu uselio kcer svoje nove supruge??? Igre bez granica, zar ne??? Lakse se brinuti za tude nego vlastito dijete???Pa recite ne bi li i vi bili ludi od svega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija