Jump to content

Pomoć - neisplata dobitka


jasandra

Preporučene objave

Molim pomoć, odnosno savjet šta da napravim. Naime, u prvom mjesecu je ostvaren dobitak na HL kladionici putem interneta i novac je prebačen na tekući račun. S obzirom da je potrebno par dana da novac sjedne na tekući prošlo je i dva tjedna kako novca nije bilo.....zovi HL, zovi banku, novca nema......tek negdje nakon tri tjedan novac se vraća (banka vratila) na HL račun i ponovno izvršim uplatu na tekući.

Novca na tekućem nema....pravac banka da bi mi oni rekli da je račun neaktivan jer 6 mjeseci nije bilo nikakve uplate i da su novce ponovno vratili na račun HL.

Evo već tri mjeseca HL ne doznačuje novac na moj HL račun....da mogu izvršiti uplatu na drugi tekući jer je onaj neaktivan......svakodnevno zovem, prijavljen je slučaj, pisani mejlovi ali ništa....

Molim savjet šta da se napravi.....odvjetnik, tužba????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Novca na tekućem nema....pravac banka da bi mi oni rekli da je račun neaktivan jer 6 mjeseci nije bilo nikakve uplate i da su novce ponovno vratili na račun HL.

 

?????traži od banke pismenu potvrdu da je račun neaktivan.

na taj "neaktivan" tekči račun obračunavaju troškove i vlasnike šalju u minus.

zar te iz banke nisu zvali da zatvoriš račun koji je postao neaktivan ?

 

HL je izvršila svoju obvezu. tvoj problemje banka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje se nešto prešućuje ili krivo prezentira.

 

Na što točno misliš???? Dobitak je ostvaren, greškom je prebačen na tekući koji je neaktivan, banka vratila novac isplatitelju (isplatitelj vraća novac na moj virtualni račun), opet je novac prebačen na tekući koji je neaktivan (jer je tek tada banka rekla da je neaktivan nakon 100 puta dolazaka) i ponovno ga banka vratila isplatitelju. Sad je novac tj. dobitak kod isplatitelja na računu a nije vraćen na moj virtualni račun (negdje je.....). U tome je problem, što isplatitelj u ovom slučaju HL nije evidentirao povrat novca na moj HL račun da mogu ponovno izvršiti isplatu.

Negdje je neka greška a nitko se neće potruditi to istražiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nije tu zapravo neki problem sa poreznom?

Ako je iznos na koji se mora platiti porez.

Ili - može li se uopće veći dobitak isplatiti na tekući račun, ili mora biti žiro-račun za to?

 

Stvarno ne znam, ali nije mi jasno da bi banka odbijala, tj. pravila probleme oko novca koji im sjeda na račun klijenta. Mislim, ono, hoću uplatiti na svoj račun recimo sto tisuća kuna, a oni kažu - račun je neaktivan? Pa odmah bi se to riješilo.

 

 

 

Na što točno misliš???? Dobitak je ostvaren, greškom je prebačen na tekući koji je neaktivan, banka vratila novac isplatitelju (isplatitelj vraća novac na moj virtualni račun), opet je novac prebačen na tekući koji je neaktivan (jer je tek tada banka rekla da je neaktivan nakon 100 puta dolazaka) i ponovno ga banka vratila isplatitelju. Sad je novac tj. dobitak kod isplatitelja na računu a nije vraćen na moj virtualni račun (negdje je.....). U tome je problem, što isplatitelj u ovom slučaju HL nije evidentirao povrat novca na moj HL račun da mogu ponovno izvršiti isplatu.

Negdje je neka greška a nitko se neće potruditi to istražiti.

 

Otiđite ravno šefu poslovnice i recite da to 'do sutra' riješi, jer u protivnom slučaj prijavljujete upravi banke i u HANFA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hoću uplatiti na svoj račun recimo sto tisuća kuna, a oni kažu - račun je neaktivan? Pa odmah bi se to riješilo.

 

Upravo tako, a porez bi se trebao obračunati (vjerojatno i platiti ? ), prije nego što sjedne na račun (igre na sreću).

 

Ova obrazloženja su mi jednostavno nepojmljiva, stoga i moj raniji post.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija