Jump to content

ovrha nad stanom - hitno


dijana0987

Preporučene objave

Poštovani,

 

dobila sam u nasljedstvo - razvrgnućem suvlasničke zajednice i darovnim ugovorom od majke i braće - stan. Nikakve druge nekretnine nemam.

No kako imam zaštićeni račun, tj. pod ovrhom sam, bojim se da taj stan ne izgubim, jer sve ide na upis u gruntovnu ...

Da li mogu stan darovati mldb kćeri kojoj sam skrbnik? (u tom slučaju se bojim tužbe banke da izbjegavam vratiti dug).

Što učiniti?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

dobila sam u nasljedstvo - razvrgnućem suvlasničke zajednice i darovnim ugovorom od majke i braće - stan. Nikakve druge nekretnine nemam.

No kako imam zaštićeni račun, tj. pod ovrhom sam, bojim se da taj stan ne izgubim, jer sve ide na upis u gruntovnu ...

Da li mogu stan darovati mldb kćeri kojoj sam skrbnik? (u tom slučaju se bojim tužbe banke da izbjegavam vratiti dug).

Što učiniti?

 

Hvala

 

nisi dobila nasljedstvo. dobila si dar od majke i brače.

darovni ugovor moraš prijaviti poreznoj. na dar od majke ne plaćaš porez ali na dar od brače plaćaš porez.

mogli su darovanje izvršiti i prema tvojoj ćerki a tebi je majka predhodno mogla upisati pravo plodouživanja.

ili raskini darovni ugovor ugovor(pogotovo sa bračom) ili digni kredit vrati dug i plati porez.

 

pametnije bi bilo da si čekala ostavinsku raspravu.

na stanu je mogla biti upisno pravo plodouživanja, koje se briše poslije ostavinske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobila si dar od majke i brače.

ali je za pretpostavit da je imala i dio nekretnine stečenu nasljeđivanjem,baš kao i braća koji su darovali svoje dijelove.

Po pitanju raskida darovnog ugovora sam u sumnji,budući da je ugovor izvršen u cjelosti.

 

Ažurirano

 

stan darovati mldb kćeri kojoj sam skrbnik? (u tom slučaju se bojim tužbe banke da izbjegavam vratiti dug).

vrlo izvjestan scenarij.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija