Jump to content

MOLIM POMOĆ U VEZI POSLA U LIDLU


anonimno

Preporučene objave

Neznam detalje kak je u Lidlu, no prijatelj se javio za posao tamo, te sama činjenica da se molbe i životopisi moraju slati na njemačkom, a onda kada vas nazovu za razgovor pričaju na ... naravno .. domaćem jeziku u hrvatskoj.. a to je.. njemački !!

 

to dovoljno govori o poštivanju zemlje domačina i cjelokupnoj slici uopće !!

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da još nitko ne zna ništa o Lidlu.Moja kćer je poslala molbu za trgovca na hrvatskom,sliku,i zvali su je no nije čula mobitel.Kad ih je nazvala i objasnila da ju je netko zvao sa tog broja predpostavlja radi posla nisu imali pojma tko i nisu se više javili.Ima tome tjedan dana.Inače i obećanje plaća za trgovca 4500,00 govori da se radi 24 sata.No i u Kauflandu se isto radi za 2500,00,a kod nekih privatnika i za 2000,00.Tu je nešto drugo u pitanju a ljudi moraju raditi,pitanje je sreće u životu (i veze).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Mislim da još nitko ne zna ništa o Lidlu.Moja kćer je poslala molbu za trgovca na hrvatskom,sliku,i zvali su je no nije čula mobitel.Kad ih je nazvala i objasnila da ju je netko zvao sa tog broja predpostavlja radi posla nisu imali pojma tko i nisu se više javili.Ima tome tjedan dana.Inače i obećanje plaća za trgovca 4500,00 govori da se radi 24 sata.No i u Kauflandu se isto radi za 2500,00,a kod nekih privatnika i za 2000,00.Tu je nešto drugo u pitanju a ljudi moraju raditi,pitanje je sreće u životu (i veze).

 

obzirom da pretpostavljam da im se za to mjesto javilo barem 500 ljudi, uopće me ne čudi što nisu znali tko je.

Prošao voz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam u potrazi za možda boljim poslom javila se na natječaj lidla. i nisam pisala molbu na njemačkom i to im argumentirala u molbenom pismu jer smatram da pravnik za poznavanje radnog prava i trgovačkig ugovora u RH ne mora poznavati njemački.(iako poznajem jezik malo slabije)i zvali su me na razgovor u jasku.:-D ok! prvo pitanje mi je bilo da li plaćaju putni trošak ili kavu naknadu s obzirom da moram putovati 400km da bi došla do njih- odgovor ne! ok! :-D i eto slučajno sam bila tih dana u blizini jaske i otišla sam na razgovor...i tu počinje horor. :horor: s obzirom da osim diplome iz prava imam i diplomu iz upravljanja ljudskim resursima promatrala sam cijelu situaciju kao profesionalac. pristup kandidatima je na ''ti'' , s time da osoba koja anketira ima polovično znanje hrvatskog jezika a da ne razmišljamo o pravu. ugovor je do potpisivanja tajna kao i osnovica plaće. u početnoj ekspanziji posla ''moraš biti spremna na prekovremene sate'' (citat) koji ti se najvjerovatnije neće platiti(o.a). druga stvar je da nemaš radno vrijeme i odluka poslodavca je neopoziva. kad mi je samo proletilo glavom ideja o pisanju odluka u kojima nema veze sa svijetom i HR pravom... bježte noge da vas ne pos...em iz lidla!!! p.s. na kraju sam dolbila informaciju od poznanika iz HGK da bi imala plaću od 4.500,00 kn, 12-satno radno vrijeme min., mobbing i sve još jako lijepo što nam je lidl donio u HR. za studoše će biti super- guranje paleti 12h dnevno 3.000, 00 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija