Jump to content

Nasljedstvo u Novom Sadu


moca

Preporučene objave

Molio bih vas pomoć.Danas sam dobio poziv sa suda u Novom Sadu koje je adresirano na ime moga oca. Radi se o sljedećem ,moj otac je preminuo prije tri godine.Prije mjesec dana je preminula njegova rođena tetka koja nije imala djece i kojoj je preminuo muž prije 10 godina.Imam li ja kakva prava oko nasljedstva.Neznam dali je njegova tetka ostavila kakvu oporuku i ako jeste imam li pravo na nužni dio.Zvao sam sud u Novom Sadu i samo su mi htjeli reći da je pozvano sedmero ljudi .Što mi je činiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iako se radi o pravu Republike Srbije, za pretpostaviti je da je nasjedno pravo uređeno na isti način, iz čega bi proizlazilo da nužni naljednik definitivno niste, dakle ako postoji oporuka, ne možete tražiti nužni dio, ali s druge strane - ako oporuke nema, vrijedi zakonsko nasljedstvo, a pravo reprezentacije (predstavljanja) vrijedi u drugom nasljednom redu, tako da biste naslijedili dio koji bi pripao vašem ocu (da je poživio).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je familija sa tetkine i tetkove strane.Tetak od moga oca je umro prije 10 godina isve ostavio tetki.Mislim da tetka nije imala više braće i sestara osim moga pok djeda.Hvala Vam na odgovoru!

 

Ažurirano

 

Iako se radi o pravu Republike Srbije, za pretpostaviti je da je nasjedno pravo uređeno na isti način, iz čega bi proizlazilo da nužni naljednik definitivno niste, dakle ako postoji oporuka, ne možete tražiti nužni dio, ali s druge strane - ako oporuke nema, vrijedi zakonsko nasljedstvo, a pravo reprezentacije (predstavljanja) vrijedi u drugom nasljednom redu, tako da biste naslijedili dio koji bi pripao vašem ocu (da je poživio).

 

Puno vam hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je familija sa tetkine i tetkove strane.Tetak od moga oca je umro prije 10 godina isve ostavio tetki.Mislim da tetka nije imala više braće i sestara osim moga pok djeda.[/color]

 

 

tetak je umro ranije? njegova familija nisu nasljednicu (možda je u srbiji drugi zakon)

samo tetkina familija bi trebal biti nasljednici osim ako se ne radi o oporuci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija