Jump to content

Ovrha,prigovr,parnica,žalba na presudu


gospod_tomas

Preporučene objave

Znam da je malo čudan naslov ali imam neka pitanja vezano za sve navedeno. Provo ću kratko objasniti o čemu je riječ

 

Dobivam ovrhu, ulažem prigovoru u roku, nakon par mj dolazi do ročišta u KT(ja sam iz Os).Dolazi presuda, ulažem žalbu krajem 1.mj. (opet u roku).. Danas dobivam pismo iz suda da imam pravo na nakdnadu troškova ali ni riječ o statusu žalbe... Moja pitanja :

 

1. Dali se 8 dana za koliko bih treba dobiti povrat troškova računa od dana primitka ili od dana donošenja odluke ?

2. Da li to što sam dobio povrat troškova (tek sad) može značiti da mi je žalba prihvaćena ?

 

3., Koji je prosjek čekanja odgovora na žalbu (predana 30.1.15.)

 

Hvala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Taj trošak vam je država dužna isplatiti jer ste morali putovati na suđenje - inače su vam dužni omogućiti sud u vašem mjestu, ali to nisu mogli organizirati. I druga strana (odvjetnik ovrhovoditelja) dobija čak i dnevnicu.

 

Taj trošak nema veze sa presudom (koju ste zaprimili odmah na ročištu ili poštom nakon c/a mjesec dana) ni sa žalbom na presudu.

 

(Žalbu na presudu u sporu male vrijednosti ste mogli podnijeti samo zbog bitne povrede postupka što je dosta rijetko, ius-info).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija