Jump to content

skrbništvo i škola


Issytop

Preporučene objave

Radim u školi.

 

Pitanje: može li majka (kojoj je dijete nakon razvoda povjereno na skrb) uvjetovati dolazak oca po dijete u školu i u kojim slučajevima to može ocu uskratiti?

 

Odnosno, može li zahtijevati od škole da ne dopusti odlazak djeteta s ocem?

 

Treba li u tom slučaju prezentirati kakve dokumente ili pisanu izjavu?

 

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radim u školi.

 

Pitanje: može li majka (kojoj je dijete nakon razvoda povjereno na skrb) uvjetovati dolazak oca po dijete u školu i u kojim slučajevima to može ocu uskratiti?

 

Odnosno, može li zahtijevati od škole da ne dopusti odlazak djeteta s ocem?

 

Treba li u tom slučaju prezentirati kakve dokumente ili pisanu izjavu?

 

Pozzz

 

Dajte malo pojasnite.

 

Koji je razlog da majka to želi uvjetovati ili uskratiti?

Vi dođete po dijete u školu, kada i zašto?

Svaki dan, ili kada dijete treba provesti dan s vama?

Radite u toj školi?

 

Koliko dijete ima godina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ja radim u školi (piše :).

 

Dakle, radi se o djetetu niže školske dobi, do 3. razreda (9-10 godina.) Mi u školi trebamo izjavu roditelja/skrbnika tko preuzima dijete na izlasku iz škole, ili izjavu da može samo otići kući.

 

Imali smo slučaj u kojem majka nije dozvoljavala da otac dođe po dijete i tvrdila da ga mi ne smijemo predati ocu. Zašto ? Teško je objasniti ljudske motive, ali bit će da je to jedno od onih post-bračnih prepucavanja.

 

Vjerujem da je rješenje na tragu savjeta poštovanog Mario77?

 

Hvala, pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ne moze zabraniti roditelju koji nema skrbnistvo da posjeti svoje dijete u skoli ili vrticu kad god hoce ili da pridje svom djetetu ako ga negdje vidi na ulici. Odvodjenje djeteta iz skole ili vrtica je nesto drugo ali ako u presudi o vidjanju pise da roditelj ima vidjanje primjer, dva puta tjedno od recimo 16-20h a dijete zavrsava popodnevnu nastavu u 17h ne vidim razloga da roditelj ne preuzme dijete poslije skole i bude s njim do 20h te ga vrati u obiteljski dom. Koliko znam, skolska godina sutra zavrsava pa mozda roditelji preko ljeta shvate da im u medjusobnom prepucavanju najvise pati zajednicko dijete pa se stanje normalizira do pocetka sljedece skolske godine.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ne moze zabraniti roditelju koji nema skrbnistvo da posjeti svoje dijete u skoli ili vrticu kad god hoce ili da pridje svom djetetu ako ga negdje vidi na ulici. Odvodjenje djeteta iz skole ili vrtica je nesto drugo ali ako u presudi o vidjanju pise da roditelj ima vidjanje primjer, dva puta tjedno od recimo 16-20h a dijete zavrsava popodnevnu nastavu u 17h ne vidim razloga da roditelj ne preuzme dijete poslije skole i bude s njim do 20h te ga vrati u obiteljski dom. Koliko znam, skolska godina sutra zavrsava pa mozda roditelji preko ljeta shvate da im u medjusobnom prepucavanju najvise pati zajednicko dijete pa se stanje normalizira do pocetka sljedece skolske godine.....

 

ovo je tocno, ja sam bio u sitaciji da mi je bivsa pokusavala na sve moguce nacine onemoguciti kontakt sa kceri, ali nije mogla nista na to sto sam znao posjetiti kcer u vrticu ili kasnije u skoli ponekad na odmoru ili kad zavrsi skola.

 

njezin krajnji domet je bi da je isposlovala kriminalan nalaz korumpirane psihijatrice, u sprezi sa korumpiranim sucem unutar kaznenog postupka je taj sudac (maskiran iza "vijeca" ) napisao privremenu mjeru zabrane.

do tada takve privremene mjere su se koristile na kriminalan nacin tako da roditelj ne vidi svoje djete po 5 - 6 godina

ja sam im to srusio vrlo brzo, bili su se i prestrasili i pritajili

 

sad kad razmislim steta sto nisam gonio bandu dalje

ne da bi ja nesto uspio postici, to sigurno ne, ali bi duze bili imobilizarni i ogadilo bi im se raditi istu stvar

 

ovo je odgovor nekome tko radi u skoli koliko sam shvatio?

 

predlazem vam da ponudite utociste i ohrabrite djete da se druzi sa tim roditeljom koji mu se uskracuje

 

moju je kcer odusevila takova inace nastavnica koja je ujedno i najbolja, to je stav centra voditeljica nadzora

ona joj je predamnom govorila kako se ne treba bojati biti sa svojim ocem i kako sam ja njezin tata i nitko nitko joj ne moze uzeti tatu, kao kad vidi tatu bilo gdje na ulici ili skoli nema razloga da se boji.

 

to je bila oslobadajuca spoznaja mojoj kceri

 

imate priliku napraviti nesto dobro!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi u školi trebamo izjavu roditelja/skrbnika tko preuzima dijete na izlasku iz škole, ili izjavu da može samo otići kući.

 

Vi u školi bi trebali objasniti roditelju koji se buni da oba roditelja po zakonu imaju jednaka roditeljska prava, jer se određivanjem kod kojeg će roditelja dijete živjeti ne uskraćuje niti jedno pravo drugom roditelju.

Dakle, osim ako ne postoji kakva odluka suda koja uskraćuje roditeljsko pravo, vi i niste ovlašteni uskraćivati roditelju da dolazi u školu, da vidi svoje dijete, dođe na informacije, roditeljski sastanak i sl. Izvan kruga škole vi ne odgovarate.

Ne može jedan roditelj naložiti školi da zabrani nešto drugom roditelju.

 

 

Imali smo slučaj u kojem majka nije dozvoljavala da otac dođe po dijete i tvrdila da ga mi ne smijemo predati ocu. Zašto ?

Umjesto da se bespotrebno ( možebitno i protuzakonito) stavljate u ulogu arbitra, ubuduće pisanim putem obavijestite CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija