Jump to content

Ovršna isprava


pal

Preporučene objave

Dobio sam račun od t-coma

zaračunali su mi više i ne slažem se sa računom.

Uputit ču prigovor operateru da mi pojasni račun.

Operater je dao Odvjetničkom uredu da napravi ovrhu

Odvjtnički ured daje javnom bilježniku da pokrene ovrhu

samo fali još tarifa gradonačelnika

Zanima me da li javni bilježnik zna napraviti ovrhu bez odvjetničkog ureda. Svi znamo da su javni bilježnici i sudci.

Račun + Odvjetnik + Javni bilježnik + Fina + poštarina koliko tih nameta šta tu radi Odvjetnik da li se može anulirati odvjetnik neka njega plati operater on ga je i naručio razumijete u čemu je problem Odvjetnik parazit da li se može izbaciti sa trke.... Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odvjetnik da li se može anulirati odvjetnik neka njega plati operater on ga je i naručio razumijete u čemu je problem Odvjetnik parazit da li se može izbaciti sa trke.... Hvala!

 

odvjetnik je punomoćnik ovrhovoditelja. zakonski nemože ga se ukloniti ako to neće ovrhovoditelj. plaćanje troškova je u skladu sa ugovorom ovrhovoditelja i odvjetnika.

ovršenik koji izgobi spor plaća troškove kojeje imao ovrhovoditelj. ti troškovi su i troškovi za zastupanje odvjetnika. treba platiti opravdane račune i ne dovest se u situaciju ovršenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hi pal,

Ovrha i račun nisu isto.

Za ovrhu se ne podnosi prigovor operateru, već prema pouci o pravnom lijeku javnom bilježniku u roku 8 dana.

 

Ako šaljete prigovor a isti je neosnovan, troškovi se mogu i povećati - nema troška sastavljanja prijedloga (s kamatama), već ide c/a 1000kn odvjetniku + 100kn (sudska taksa).

 

 

pal > Račun + Odvjetnik + Javni bilježnik + Fina + poštarina

 

Ako je netko bez primanja a na računu nema sredstava, u listu se može uključiti još igrača (link).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovrha jestigla od javnog bilježnika i piše za 3 mj izdana dva računa jedan na 200 kn drugi na 877 kn a predhodni mjeseci su 17 kn ukupno 2998 kn + javni bilj.100 kn + poštar 30 kn+ odvjetnik 750 kn - predviđeni troškovi 950 kn i to se penje u nedogled. osporio sam zadnja dva računa u istom mjesecu i odvjetnika 1600 kn. s time bolje ići na sud imam više šanse da smanjim vodstvo nego da se predam bez borbe.......

ja im u žalvi priznajem dug 2.000,00 kn i to je to... Da li je dobro prije suda platiti 2000 ili čekati sud da važe sa neispravnom vagom ????

 

Ažurirano

 

Slažem se da kod ovrha koje podliježu sudu treba odvjetnik složiti ali naplata računa koje vrade javni bilježnici Šta tu ima tražiti odvjetnik zato je sudstvo predložilo i dalo te lake predmete javnim biljkama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija