Jump to content

Problem sa cijevima


petar.jun124

Preporučene objave

Poštovani;

 

Imam sljedeći problem. Naime, živim na zadnjem katu od 7 katova stambene zgrade i od odnedavno kada god upalim vodu, susjednu na prizemlju počne curiti voda iz zidova. Pokušao sam se dogovoriti sa susjedom da pozovemo majstore i pogledamo stanje, no on to ne želi učiniti (ne želi da mu se dira stan, stavio je neke moderne pločice oko područja gdje curi) i prijeti da će mi ugasiti vodu ako je ponovno upalim.

 

Upravitelj zgrade kaže da ne može ništa učiniti i traži poveći iznos da provuće zasebnu cijev do mene izvan kuće.

 

Što mogu učiniti u ovoj situaciji?

 

Hvala Vam puno, Petar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem kako to može biti da nekom u prizemlju curi voda iz zida ako vi na 7. katu puštate vodu???

To mora curiti na odvodnoj cijevi. Zar vi imate posebnu odvodnu cijev na koju nisu drugi spojeni? Mislim, nešto mi tu ne klapa. Možda bi to trebao pogledati kakav bolji stručnjak, a ne priučeni majstor.

 

 

Objasnite i susjedu i upravitelju zgrade da bi zatvaranje vode vašem stanu zbog ovoga bilo kazneno djelo (i jest!) i da se ne igraju s tim jer ćete podnijeti optužni prijedlog protiv svih koji bi u tome sudjelovali . A tražit ćete sudskim putem i naknadu štete.

 

Vi želite popravak, a cijevi u zidovima se popravljaju iz pričuve. To je hitan popravak i tu nema pregovora o tome tko bi to trebao platiti.

Ako suvlasnik (a ne susjed) u prizemlju odbija popravak, neka mu curi. Ali neka zaboravi da će zbog svoje komocije drugima zatvarati vodu.

 

Uostalom, ako je on nedavno preuređivao stan, možda su upravo njegovi majstori nešto zeznuli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gotovo sigurna opcija. Pogotovo kod bušenja "naslijepo", pa se pogodi cijev i brzo "pokita" da gazda ne vidi.

 

Da, to je jedna mogućnost.

Druga je da primjerice keramičari ostatke građevinskog ljepila za pločice uredno isperu u odvod. I onda se to taloži na mjestima u koljenima gdje vertikale prelaze u temeljnu kanalizaciju - u prizemlju. Smanji se protok i podiže razina vode u kanalizacijskim cijevima - a vertikale nisu nužno 'diht' na stupac vode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem kako to može biti da nekom u prizemlju curi voda iz zida ako vi na 7. katu puštate vodu???

To mora curiti na odvodnoj cijevi. Zar vi imate posebnu odvodnu cijev na koju nisu drugi spojeni? Mislim, nešto mi tu ne klapa. Možda bi to trebao pogledati kakav bolji stručnjak, a ne priučeni majstor.

 

 

Objasnite i susjedu i upravitelju zgrade da bi zatvaranje vode vašem stanu zbog ovoga bilo kazneno djelo (i jest!) i da se ne igraju s tim jer ćete podnijeti optužni prijedlog protiv svih koji bi u tome sudjelovali . A tražit ćete sudskim putem i naknadu štete.

 

Vi želite popravak, a cijevi u zidovima se popravljaju iz pričuve. To je hitan popravak i tu nema pregovora o tome tko bi to trebao platiti.

Ako suvlasnik (a ne susjed) u prizemlju odbija popravak, neka mu curi. Ali neka zaboravi da će zbog svoje komocije drugima zatvarati vodu.

 

Uostalom, ako je on nedavno preuređivao stan, možda su upravo njegovi majstori nešto zeznuli.

 

:palac::palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa napisanim,no ostaje nejasnoća zbog čega se to događa samo kad se voda koristi u stanu autora teme.

 

Možda ima nešto spiritualističkog u ovom slučaju.

 

No, šalu na stranu. Nedavno sam svjedočio sličnom slučaju, "majstor" oprao kantu s nešto malo manje od polovine edelputza u njoj, u kadi. Poplavilo kupatilo i procurilo u stan ispod. Naravno da to nije rekao vlasniku pa se skontalo što je tek kad se razrovala vertikala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem kako to može biti da nekom u prizemlju curi voda iz zida ako vi na 7. katu puštate vodu???

To mora curiti na odvodnoj cijevi. Zar vi imate posebnu odvodnu cijev na koju nisu drugi spojeni? Mislim, nešto mi tu ne klapa. Možda bi to trebao pogledati kakav bolji stručnjak, a ne priučeni majstor.

 

 

Objasnite i susjedu i upravitelju zgrade da bi zatvaranje vode vašem stanu zbog ovoga bilo kazneno djelo (i jest!) i da se ne igraju s tim jer ćete podnijeti optužni prijedlog protiv svih koji bi u tome sudjelovali . A tražit ćete sudskim putem i naknadu štete.

 

Vi želite popravak, a cijevi u zidovima se popravljaju iz pričuve. To je hitan popravak i tu nema pregovora o tome tko bi to trebao platiti.

Ako suvlasnik (a ne susjed) u prizemlju odbija popravak, neka mu curi. Ali neka zaboravi da će zbog svoje komocije drugima zatvarati vodu.

 

Uostalom, ako je on nedavno preuređivao stan, možda su upravo njegovi majstori nešto zeznuli.

Poštovani,

 

zahvaljujem na promptnim odgovorima. Tako je-postoje zasebne cijevi i ure koje vode s ulice od glavnog šahta do kuće i za svaki stan su odvojene. U tome leži problematika-logično mi je da platim popravak cijevi od ceste od kuće /ukoliko je kvar tamo pronađen/ no popravak cijevi unutar kuće bi trebao biti pokriven od strane pričuve? Kao prvo-naravno da je cijev bila oštećena prilikom radova na drugom stanu-no kako to dokazati? Može li se angažirati nezavisni stručnjak da procjeni kako je do oštećenja došlo i ukoliko se dokaže da je prilikom renovacije cijev oštećena-plaća li poravak cijevi osoba koja je stan renovirala? Drugo-već duže vrijeme imamo problema s curenjem vode kroz krov no popravak samog krova je odgođen jer zahtijeva cjelovit pristup i poveći iznos te se vlasnici i suvlasnici ne mogu dogovoriti. Naši su stropovi mokri te su došli majstori od strane tvrtke za održavanje kuće i stavili novu farbu na dio stropa-traže dodatnih 1600 kuna za posebnu boju koja „ubija“ gljivice i plijesan od vlage i isto toliko za ostale zidove iako su i oni mokri od vlage-zar to nije pokriveno od strane pričuve? Vele da se ne možemo pozvati niti na jedan zakon jer takvi ne postoje iako postoji Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, Zakon o obveznim odnosima i Uredba o održavanju zgrada...

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

 

Srdačan pozdrav,

Petar

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

zahvaljujem na promptnim odgovorima. Tako je-postoje zasebne cijevi i ure koje vode s ulice od glavnog šahta do kuće i za svaki stan su odvojene. U tome leži problematika-logično mi je da platim popravak cijevi od ceste od kuće /ukoliko je kvar tamo pronađen/ no popravak cijevi unutar kuće bi trebao biti pokriven od strane pričuve? Kao prvo-naravno da je cijev bila oštećena prilikom radova na drugom stanu-no kako to dokazati? Može li se angažirati nezavisni stručnjak da procjeni kako je do oštećenja došlo i ukoliko se dokaže da je prilikom renovacije cijev oštećena-plaća li poravak cijevi osoba koja je stan renovirala? Drugo-već duže vrijeme imamo problema s curenjem vode kroz krov no popravak samog krova je odgođen jer zahtijeva cjelovit pristup i poveći iznos te se vlasnici i suvlasnici ne mogu dogovoriti. Naši su stropovi mokri te su došli majstori od strane tvrtke za održavanje kuće i stavili novu farbu na dio stropa-traže dodatnih 1600 kuna za posebnu boju koja „ubija“ gljivice i plijesan od vlage i isto toliko za ostale zidove iako su i oni mokri od vlage-zar to nije pokriveno od strane pričuve? Vele da se ne možemo pozvati niti na jedan zakon jer takvi ne postoje iako postoji Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, Zakon o obveznim odnosima i Uredba o održavanju zgrada...

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

 

Srdačan pozdrav,

Petar

 

Poštovani, nemate vi tu što posebno plačati. Upravitelj bi provlačio novi vod do vašeg stana o vašem trošku? Zanimljivo. Ili nikad nije vidio Uredbu o održavanju zgrada pa nema pojma o svome poslu ili ima nekakov privatni interes.

 

To isto vrijedi za ličilačke radove i famoznoj boji. Neka pogleda u Uredbi o održavanju zgrada čl.3, 4, 5.

 

A vi još možete potražiti pravno mišljenje u Hrvatskoj udruzi stanara i suvlasnika zgrada pa će te imati identično mišljenje crno na bijelo.

Ako rješavanje vašeg problema zahtjeva povečanje pričuve, to je najmanji problem.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija