Jump to content

Kamen u vjetrobransko staklo-poznato?


anonimno

Preporučene objave

Ovako vec duze vrijeme postiram ovdje i pokusavam pomoci ljudima...ali odkad sam se registrirao neki ljudi gledaju s puno zavisit na to(prepoznat ce se) i uglavnom se prave pametni i pljuju po drugima!Samo zelim pomoci ljudima na podrucjima kojem sam doma, a ono sto ne znam nista ne pisem....tako sam i ovu temu stavio ali ne zelim "se pravit pametan" pa cu prvo upitati-AKO IMA TKO KOGA ZANIMA STA RADITI U SLUČAJU DA VAM KAMENCIC RAZBIJE VJETROBRANSKO STAKLO JER JE ZAMJENA OD 1500 kn PA NADALJE NEK IZRAZI ZELJU,a kom smeta nek ni ne ulazi u ovu temu

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije valjda da bi podizao tužbu zbog 1000 kuna?????????????

Odgovoran je kamion s kojeg je ispao kamenčić, ukoliko se to dogodilo u vožnji iza njega, a ako je kamenčić pao s neba, ili ga je netko kotačem nabacio na tvoje staklo, krive su županijske ceste odnosno zagrebačke ceste.

A ti to naravno nikad nikad nećeš moći dokazati što znači da ni u kom slučaju nećeš uštedjeti 1000-1500 kuna za staklo pa počni skupljat lovu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radim u osiguranju, pa znam sto kada..pogledajte na polici AO imate li dopunsko osiguranje stakla (kombinacija D) ako imate, u osiguravajucu kucu, popunite prijavu stete i to je to..u takvim slucajevima vam nije potrebna izjava onoga tko je prouzrocio stetu..

..ili ako imate kasko..ista stvar..

..ako nemate niti jedno niti drugo..iz iskustva govorim..tesko da cete bilo sto uspjeti srediti..

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Ukoliko imate plaćen kasko uključeno Vam je i oštećenje stakla na vozilu. jednostavno i najbrže je da zovnete osig.kuću da obave slikanje vozila, a onda se dogovorite da li Vi zamijenite staklo i njima odnesete račun ili da oni obave isto. Teil kasko odnosno djelomično kasko takođe uključuje oštećenje na staklu. Redovno osiguranje od autoodgovornosti ne odnosi se na navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ako vam se to često događa, najbolja je opcija dopunska kasko polica za lom stakla

može se riješiti i preko obične kasko police, ali se za relativno malu štetu gubi bonus

 

tužiti bilo koga da je baš njegov kotač frknuo kamen vama na šajbu je po meni besmisleno (osim ako nije cigla pala s kamiona - što sam jednom vidjela da se dogodilo auto koje je vozilo ispred mene)

 

zamislite da vas zaustavi netko i kaže da mu je kamenčić razbio šajbu i to baš kad je prolazio mimo vas...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Imam sličan, a opet malo različit problem. Naime, reklama (Banner) moje firme je za vrijeme olujnog nevremena pao na vjetrobransko staklo auta parkiranog ispod njega te ga oštetio. Vlasnici automobila imali su kasko te su naplatili štetu od osiguranja ali sad osiguranje tuži mene, kao vlasnicu firme te žele povrat sredstava od mene. Imaju li kakvog opravdanog temelja za isto, tim više što imam dozvolu nadležnog tijela za postavu bannera, baner je postavila gradska firma te je bilo olujno nevrijeme koje je nosilo sve pred sobom.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Poštovani,

 

Prije nekoliko sati prilikom pretjecanja vozila na nedozvoljenoj dionici asfaltirane ceste, odbacio sam kamenčić u prednje staklo vozilu kojeg sam prošao. Na tom vozilu nastala je manja pukotina (više točka nego pukotina). Osobu čijem sam vozilu nanio štetu poznajem, te mi je u interesu da nastalu situaciju riješimo sa najmanjim posljedicama za njega i mene.

Kakva je procedura ukoliko osoba nema kasko, može li se situacija riješiti preko osiguranja (da osiguranje plati štetu), bez da se pokreću neki postupci protiv mene ukoliko priznam krivnju?

U slučaju da je osoba imala kasko, pretpostavljam da bi kasko pokrilo popravak ili zamjenu stakla bez ikakvih posljedica za mene kao osobu koja je nanijela štetu, jelda?

Unaprijed hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Evo stara je tema, ali da ne otvaram novu...jučer mi auto "sredio" otac, pa mora limaru. Kako se kod tog tipa mijenjaju i popravljaju i vjetrobranska stakla, imam pitanje - nedavno mi je kamion iz suprotnog smjera napravio "točku" na vjetrobranskom staklu. Iz točke se šire "krakovi", sve skupa je promjera možda 2cm. Mene zanima:

 

1. ako to dam "poljepiti" - jer se da sanirati, bez zamjene - da li ako se ipak s vremenom proširi pukotina, imam pravo na zamjenu stakla (imam osigurano) ili onda to neću imati jer je staklo popravljano?

2. ako se pitate zašto ne zamijenim staklo - rekli su mi u osiguranju da na to nemam pravo, da samo kad je je staklo baš onako, jako oštećeno, a ne mala pukotinica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija