Jump to content

Izbacivanje iz noćnog kluba


istosad

Preporučene objave

Nad...... konobar, gunđao na frenda jer je naručio vodu, ja uzeo pivu koja je tamo stajala dok je i frend tamo bio da ga pitam jel njegova, kaže da nije i vratim ju i konobar mi se krene bahatirat, ja u čemu je problem itd., jel misli da sam htio krast, on nešto da nismo ništa naručili i sve luđi, ja nek zove šefa, šef automatski na njegovoj strani i nemoguće pričat i uleti zaštitar i izbaci me (on je još bio najnormalniji).

 

Pozvao policiju da napravi zapisnik, frendovi nisu htjeli svjedočit da im se ne bi desilo da dobiju zabranu, policajcima ispričao što je bilo, ispitali izbacivača koji im je rekao da sam uzimao tuđu cugu, na što su zaključili da nema osnove za prijavu, objasnivši mi nešto u smislu da vlasnik ima pravo odlučivati tko smije dolazit u njegov klub (na to sam rekao da ima, ali ne na način da proizvoljno primjenjuje silu) i da bih i ja vjerojatno stao na stranu svog konobara a ne gosta (na što sam rekao da bih prvo pitao u čemu je problem).

 

Pa me zanima, jel to riješena stvar i da li zbilja nad...... konobari mogu izazivati svađe i provocirati izbacivanje ljudi iz kluba ovisno o svom ...-u?

uređeno: od G-man
neprimjererno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne smiješ rukama dirati tuđe piće.

Znao si da boca piva nije tvoja i zašto si je dirao?

 

Što se uistinu dogodilo, tko zna. Ovo što si napisao je tvoja verzija događaja, a objektivno....., možda je tvoje ponašanje i prije toga iznerviralo osoblje....

 

Najvjerojatnije će policajci napisati sl. zabilješku, ako nije bilo narušavanja JRM.

 

Temu premještam u prekršajno i prometno pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za što i po čemu?

 

A valjda ulaska u klub, po osnovi previše gledanja američanskih filmova.

 

I, mislim, ono, Istosad, odakle vam ideja u klubu naručivati vodu? Da ste naručili kavu još bi i u pritvoru završili.

 

No, šalu na stranu, naravno da ni konobari nisu roboti te (zbog kojekakvih razloga) smiju biti "nadrndani", ali to gost ne bi trebao zamjetiti jer je gost "uvijek u pravu". Skoro uvijek.

No, ako pol.službenik kaže da nema osnova za prijavu, to je to.

 

Sva sreća pa sam omatorio za klubove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne smiješ rukama dirati tuđe piće.

Znao si da boca piva nije tvoja i zašto si je dirao?

 

Jer nije bilo nikog u blizini čija bi to boca mogla biti osim od mog frenda koji je malo prije tog tamo stajao i maknuo se malo dalje jer je ušao s nekim u priču, i u tom trenutku se nisam zamarao tehnikalijama, mislio sam da je njegova pa mi se činilo jednostavnije uzet ju i potapšat ga po ramenu nego mu se ubacivat u razgovor da bih ga pitao to, kad je rekao da nije sam ju odmah vratio i tad je konobar počeo prigovarat.

 

Što se uistinu dogodilo, tko zna. Ovo što si napisao je tvoja verzija događaja, a objektivno....., možda je tvoje ponašanje i prije toga iznerviralo osoblje....

 

Nije sigurno prije tog, a od tog trenutka nadalje svakako jest, e sad možemo raspravljat o tome koje konkretno ponašanje zaslužuje fizičko izbacivanje iz kluba i može li osoblje ili vlasnik o tome proizvoljno odlučivati.

Vjerojatno postoje neke kamere u klubu koje bi mogle potvrditi moje tvrdnje.

 

Najvjerojatnije će policajci napisati sl. zabilješku, ako nije bilo narušavanja JRM.

 

Temu premještam u prekršajno i prometno pravo.

 

Što se događa ili se može dogoditi u praksi nakon što napišu sl. zabilješku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za što i po čemu?
Zato da ih ne bi zapamtili i namjerno ne puštali više nakon toga u klub "za kaznu".

Osim tog, i meni se konobar bahatio da više nikad neću stupiti u taj klub.

Osobno se ne bih čudio da kad bih se vratio neki drugi dan u klub da bi me opet izbacili "jer sam problematičan". Pretpostavljam da to na papiru ne smiju radit ali da u praksi mogu i rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju nema nikakvih posljedica niti kazni (sankcija).

 

Ok, a mogu li otići u policijsku postaju i prijaviti slučaj na temelju ovdje i pred policajcima iznesenih činjenica?

 

Policajci su mi rekli da je zaštitar izjavio da sam izbačen jer sam uzeo bocu, i dalje ostaje pitanje koji su zakonski kriteriji po kojima vlasnici klubova smiju izbacivati goste, i je li možda konačni kriterij njihova proizvoljna odluka (upravo to mi je i rekao jedan od policajaca, da vlasnik može izbaciti koga god hoće jer je to njegov klub).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzeo si tuđu bocu u ruke, a znao si da nije tvoja i "kontaminirao" si bocu.

 

Gdje si prije toga držao ruke, da li su bile čiste ili si možda izašao iz WC-a sa možebiti neopranim rukama,............svejedno i da su ruke bile čiste, to se ne radi..........

 

To se može shvatiti kao nepristojno ponašanje, a kao što sam već i napisao, vjerojatno je tomu nešto prethodilo, a vlasnik može odlučiti koga će izbaciti (npr. osobe koje narušavaju JRM ili osobe koje se ne pridržavaju kućnog reda i diraju tuđe piće).

 

Možeš otići i žaliti se policiji, međutim to ti je gubljenje vremena.

 

Vlasnik u svojoj kući ima pravo "praviti reda", a nepoželjne tj. one koji se nepristojno ponašaju izbaciti.

 

Tvoje je pravo u ovom slučaju (ako je tako kao što si napisao) samo da se ljutiš.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzeo si tuđu bocu u ruke, a znao si da nije tvoja i "kontaminirao" si bocu.

 

Gdje si prije toga držao ruke, da li su bile čiste ili si možda izašao iz WC-a sa možebiti neopranim rukama,............svejedno i da su ruke bile čiste, to se ne radi..........

 

To se može shvatiti kao nepristojno ponašanje, a kao što sam već i napisao, vjerojatno je tomu nešto prethodilo, a vlasnik može odlučiti koga će izbaciti (npr. osobe koje narušavaju JRM ili osobe koje se ne pridržavaju kućnog reda i diraju tuđe piće).

 

Ok, ovo je vrlo konkretan odgovor i objašnjenje i prihvaćam ga.

 

Što se tiče ovog podcrtanog dijela, pa jedino što je tome moglo prethodit je to što je moj prijatelj bio (ne znam koliko dugo) za šankom i nije (očito) ništa naručio prije nego što se maknuo i što je drugi prijatelj naručio vodu koja mu je uredno poslužena, što (ako se ne varam) nije kažnjivo, ali je uzrokovalo nad..anost konobara što se prelomilo na meni koji sam počinio prekršaj diranja boce za koju nisam bio 100% siguran čija je.

 

Možeš otići i žaliti se policiji, međutim to ti je gubljenje vremena.

 

Vlasnik u svojoj kući ima pravo "praviti reda", a nepoželjne tj. one koji se nepristojno ponašaju izbaciti.

 

Tvoje je pravo u ovom slučaju (ako je tako kao što si napisao) samo da se ljutiš.

 

;-)

 

Ok, a uzmimo za primjer ovu situaciju; ja za 2 mj. dođem ponovo tamo, konobar me prepozna (usput da podsjetim da mi se prijetio da nikad više neću stupiti u taj klub), uđem s njim u verbalni okršaj i ponovo me izbace.

 

Imam li se u tom slučaju pravo žaliti?

uređeno: od G-man
neprimjereno izražavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da to na papiru ne smiju radit ali da u praksi mogu i rade.
zato su i uzeli zaštitare.

 

Ok, a mogu li otići u policijsku postaju i prijaviti slučaj na temelju ovdje i pred policajcima iznesenih činjenica?

.

pa će te i od tamo izbacit

 

 

Imam li se u tom slučaju pravo žaliti?

kome?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, a uzmimo za primjer ovu situaciju; ja za 2 mj. dođem ponovo tamo, konobar me prepozna (usput da podsjetim da mi se prijetio da nikad više neću stupiti u taj klub), uđem s njim u verbalni okršaj i ponovo me izbace.

 

Imam li se u tom slučaju pravo žaliti?

 

Ako ti je osoblje-konobar tog ugo. objekta (kluba) tako reklo, onda nemaš tamo više što tražiti.

 

Možeš jedino sebi napraviti nevolje ili otići na vlastiti rizik u taj lokal pa, kako bude (možda reagiraju, a možda i ne, ovisno o tome kako ćeš se ponašati i da li su te upamtili).

 

Mislim i da se ne radi samo o diranju boce i naručivanju (samo) vode za piće, već i o nečem drugom, samo nisam siguran da si sve napisao.

 

Uglavnom, preporučio bih da izbjegavaš taj klub jer su te upozorili, tako da ti je žalba bilo kome neopravdana.

 

Sve ostalo je na vlastiti rizik i izazivanje nevolja (pametnom je i jedna dosta, dakle, izbačen si iz kluba, upozoren i sve bi trebalo biti jasno).

 

Teško je prognozirati što će se dogoditi za dva mjeseca. Možda te i zaborave ili se malo "ohlade".

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Istosad", čemu inaćenje? Otiđite do dečkiju, ispričajte se ako ste štogod skrivili po njihovu mišljenju, počastite ih pićem i problema neće biti. Sve ostalo će vas definitivno staviti "na led" u tom bircu.

 

Uostalom, zamijenite uloge, pa vidite kako bi vi postupili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi mogli radit ono što na papiru ne bi smjeli?

 

slušaj care nisam pravnik ali znam svoja prava ako te je izbacio mrga a da nije prijavljen ko zaštitar koji osigurava tu kuću možeš se žalit...inače 90% mrga nije prijavljeno...(zaštitar ne znalči bit jak i imat majicu te firme, treba biti prijavljen za tu djelatnost on ili njegova firma koju zastupa)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim i da se ne radi samo o diranju boce i naručivanju (samo) vode za piće, već i o nečem drugom, samo nisam siguran da si sve napisao.
Misliš, nisi siguran...što to meni znači? Mislim da već treći put pišeš da misliš da je još nešto bilo, evo ja treći put pišem da nije ništa osim onog što sam napisao.

Barem onog dijela koji se mene tiče, sad jel netko od ljudi iz mog društva s kojim sam proveo tu večer ima "prošlost" vezanu za taj klub, koliko ja znam nema.

Ne znam zašto to uopće spominješ stalno, čudno ti je da "samo" temeljem toga izbacuju ljude iz klubova?

Pa i za manje gluposti ljude izbacuju i još na bezobrazan način itd., s tim da su u tim slučajevima obično zaštitari idioti, u ovom slučaju je zaštitar još bio ok.

Ako ti je osoblje-konobar tog ugo. objekta (kluba) tako reklo, onda nemaš tamo više što tražiti.

Možeš jedino sebi napraviti nevolje ili otići na vlastiti rizik u taj lokal pa, kako bude (možda reagiraju, a možda i ne, ovisno o tome kako ćeš se ponašati i da li su te upamtili).

 

Uglavnom, preporučio bih da izbjegavaš taj klub jer su te upozorili, tako da ti je žalba bilo kome neopravdana.

 

Sve ostalo je na vlastiti rizik i izazivanje nevolja (pametnom je i jedna dosta, dakle, izbačen si iz kluba, upozoren i sve bi trebalo biti jasno).

Teško je prognozirati što će se dogoditi za dva mjeseca. Možda te i zaborave ili se malo "ohlade".

Nije bitno, mene je samo zanimalo ima li vlasnik pravo izbaciti van nekog tko ne krši nikakva pravila "normalnog" ponašanja, evo koliko se da iščitati između redova mogu što god hoće, ispravi me ako griješim, da nisam dirao tu bocu nego da sam samo ušao u raspravu, a u nastavku i svađu s konobarom, opet bi me izbacili?

 

I što se mene tiče i to bi bilo ok, kad bi bilo transparentno, može i ploča na ulazu (to bi čak bilo idealno rješenje :) ) "vlasnik ima pravo po svojoj proizvoljnoj odluci izbaciti koga god želi" (ili isto to u nekoj razblaženoj varijanti), zbilja mi ne bi smetalo jer bi se znala pravila igre, pa svatko na svoju odgovornost ulazi ili ne ulazi. Može i ploča "zabranjen ulaz Srbima i psima", opet pravo vlasnika da odlučuje o tome s kim će poslovat, samo što se znaju pravila.

 

Ažurirano

 

slušaj care nisam pravnik ali znam svoja prava ako te je izbacio mrga a da nije prijavljen ko zaštitar koji osigurava tu kuću možeš se žalit...inače 90% mrga nije prijavljeno...(zaštitar ne znalči bit jak i imat majicu te firme, treba biti prijavljen za tu djelatnost on ili njegova firma koju zastupa)
Zanimljivo, hvala na informaciji, e sad me prvo zanima kako ga prijavit, i drugo ako ga prijavim, tko će nastradat, jer što je najbolje mrga je u ovom slučaju bio još i najviše ok, da me nije izbacio kad je došao vlasnik i krenuo mi se postavljat, on bi imao problema s vlasnikom.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Istosad", čemu inaćenje? Otiđite do dečkiju, ispričajte se ako ste štogod skrivili po njihovu mišljenju, počastite ih pićem i problema neće biti. Sve ostalo će vas definitivno staviti "na led" u tom bircu.

 

Uostalom, zamijenite uloge, pa vidite kako bi vi postupili.

 

Ma da, još da im se malo i naguzimo... :D

 

Nije nikakvo inaćenje, interesiram se o svojim pravima i to je to.

 

Ovo zadnje ti je ok, s tim da bi se to i drugoj strani moglo reć. Da se ja sad idem nešto njima ispričavat i uvlačit nakon svega mi je malo previše, i kladim se da bi dotični "na...ani" to iskoristio za dodatno dizanje ega, inače nemam problema s tim ako vidim da je i druga strana korektna i da nisu "zlopamtila". U tom slučaju bih ih rado i počastio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi mogli radit ono što na papiru ne bi smjeli?
A radio je ono za što je plaćen.

 

e sad me prvo zanima kako ga prijavit, i drugo ako ga prijavim, tko će nastradat,
Pismeno :palac:

 

osim tebe možda nitko.Možda je angažiran kao redar?

Kasniš, već smo apsolvirali taj dio, imaš tako jaku potrebu da mi spuštaš?
Mi jesmo ali ti još nisi pošto postavljaš nova pitanja.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle Istosad, prodavanje priče da si bio poput Mahatme Gandhija, a konobar i izbacivač su te napali bez ikakva razloga ne prolazi. Ni ovdje, a očito ni u dotičnom bircu, a svojom komunikacijom daješ do znanja da priča neće stati na tome. To je inaćenje, svidjelo se to tebi ili ne, ali u ovom "dvoboju" nećeš izaći kao pobjednik, već ćeš si "ishoditi" dugotrajniju zabranu pristupa.

 

I pripazi na izražavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
istosad, imaš žuti karton zbog neprimjerenog izražavanja.

 

Trebao bi se pridržavati pravila foruma.

 

http://www.legalis.hr/content.php/16-pravila-foruma

 

 

 

 

a045.gif

 

Ok, a mogu li znati koji konkretan izraz je bio sporan, kako se to ne bi više ponavljalo?

 

Letimičnim pregledom vidim da sam koristio izraze "idioti", "naguzimo" i "nadrkani", s tim da mi je ovaj zadnji izraz ranije cenzuriran, pa sam ga posljednji put upotrijebio s točkicama ("na...ani").

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gle Istosad, prodavanje priče da si bio poput Mahatme Gandhija, a konobar i izbacivač su te napali bez ikakva razloga ne prolazi. Ni ovdje, a očito ni u dotičnom bircu, a svojom komunikacijom daješ do znanja da priča neće stati na tome. To je inaćenje, svidjelo se to tebi ili ne, ali u ovom "dvoboju" nećeš izaći kao pobjednik, već ćeš si "ishoditi" dugotrajniju zabranu pristupa.

 

I pripazi na izražavanje.

 

To da sam ja nekakav "Mahatma Gandhi" je tvoje osebujno tumačenje događaja, ispričao sam što se dogodilo u detalje; konkretno ne znam odakle si izvukao ovaj dio da su me konobar i izbacivač napali bez ikakvog razloga?!

 

Meni recimo uopće nije toliko čudno to što se dogodilo jer, kao što sam naveo, noćni klubovi su takva mjesta i okruženje u kojima se događa da se ljudi izbacuju i zbog manjih propusta, ali temeljem tvojih upisa mogu zaključiti da si ti zapravo taj koji ih vidiš kao samostane a osoblje kao redovnike.

 

Ako je ispitivanje pravnih mogućnosti nakon nemilog događaja "inaćenje", onda prihvaćam etiketu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A radio je ono za što je plaćen.

 

Pismeno :palac:

 

osim tebe možda nitko.Možda je angažiran kao redar?

Mi jesmo ali ti još nisi pošto postavljaš nova pitanja.

 

1. Pa ako si pratio, onda si mogao vidjet da njemu još i najmanje zamjeram reakciju, uostalom potpisujem ovo što si i sam napisao, da je samo radio ono za što je plaćen, jer da nije reagirao i sam bi imao problema s vlasnikom.

Samo što se moj upit odnosio na nešto sasvim drugo (na odnos onoga što bi smjeli i onoga što mogu raditi).

 

2. Pa naravno da je angažiran kao redar i da nije tamo došetao s ulice, ali kolega gore je iznio pretpotavku da isti nije i legalno prijavljen.

 

3. Ne, ti očito nisi kad mi odgovaraš na stara pitanja na koja sam već dobio odgovor s kojim sam se zadovoljio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
Prijavljen ne prijavljen to je stvar porezne uprave.

Imaju pravo održavat red u svojem prostoru a to je i učinjeno.

Mi smo odavno apsolvirali da te je mogao izbacit samo ti to još nisi.

 

Na stranu ovo s pivom što im je poslužilo kao lažni izgovor za izbacivanje, ali radi se o tome da oni imaju pravo samovoljno izbacivati koga god žele iz svog prostora, ali ne zato jer ova banditska država tako jako poštuje pravo privatnog vlasništva, nego zato jer si na taj način olakšava posao.

 

Kad treba platiti 101 dadžbinu lopovima tj. državi i ispoštovati 101 idiotski propis pod prijetnjom plaćanja kazne lopovima, tj. državi, onda odjednom privatni prostor više baš i nije tako privatan.

 

Što se mene tiče sve 5, samo neka stave ploču na ulaz da zadržavaju pravo po vlastitoj slobodnoj procjeni primjenom sile udaljiti posjetitelje iz kluba.

 

Editirao moderator

uređeno: od Spitfire
pravila foruma
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
Ima li neki posebni razlog za vrtnju oko jednog te istog?

 

Da, neki događaji su me podsjetili na ovu temu. I vjerujem da sam iznio jedan novi detalj: razlog za ovakav nakaradan propis nije tobožnje poštivanje osobne slobode i prava vlasništva u RH, nego, kao i u brojnim sličnim slučajevima, korištenje pravosuđa od strane onih koji bi trebali služiti narodu, kako bi služili samima sebi, odnosno olakšavali si posao, nauštrb tih istih građana koji ih financiraju, odnosno na kojima parazitiraju.

 

Strašno je da zaštitari imaju pravo primijeniti fizičku silu na bilo kome kako im se digne.

 

Također imam jedno konkretno pitanje: postoji li neki konkretan pravni propis koji to pravo dodjeljuje zaštitarima u noćnim klubovima, ili zaštitari to pravo po pozitivnim propisima imaju pravo primijenjivati u svim privatnim (a možda i u javnim, zašto ne, ako je čelnik ustanove suglasan s tim) prostorima? Ili se radi o (protu)pravnoj praksi koju nad građanima sustavno provode represivni državni organi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaju pravo, a za pojedinosti baci pogled na Zakon o privatnoj zaštiti.

 

Hvala, pročitao.

 

Kaže se za fiz. silu da ju smiju primijeniti samo u slučaju fiz. napada i sl., ili ukoliko izdana upozorenja ne jamče uspjeh.

 

Znači što god netko napravi, prvo usmeno upozorenje, pa ako ne poluči uspjeh, onda fizičko izbacivanje.

 

A u praksi se radi upravo ono što sam naveo u prethodnom upisu, a to je protupravna primjena sile od strane zaštitara kako im se digne, u što je uključena i policija kao suučesnik u toj kriminalnoj i nečasnoj praksi.

Ne znam kako je sa sudovima, i postoji li mogućnost dizanja privatnih tužbi, ali pretpostavljam da su i sudovi uključeni u iste nečasne i kriminalne radnje.

 

Inače po mom mišljenju je ovaj zakon loše napisan, preopćenit u smislu njegovog tumačenja i preblag prema potencijalnim izazivačima nereda, ali već kad se držimo slova zakona...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo, silu primjenjuju u daleko manje slučajeva nego što bi trebali, baš zato da ne bi bili privatno tuženi, nego radije zovu policiju (mada i policajci mogu biti privatno tuženi na isti način).

 

Jasno mi je da ima svega, ali s velikim iskustvom u izlascima i još većim u postupanjima, smatram da se radi o rijetkim pojedinačnim slučajevima, jer se vlasnicima ne isplati plaćati zaštitare koji će mu tjerati goste koji plaćaju i rade promet. Ukratko, ogromna (skoro apsolutna) većina onih koji su izbačeni i zaslužuju biti izbačeni, a onima drugima niti drugačiji zakon ne bi pomogao.

 

I naravno, lakše je za svoja (ne)djela i svoje propuste kriviti zaštitare, policiju, sud, državu i što već ne. Rijetko tko kaže "bio sam glup i dobio sam što sam i tražio", makar je to najčešće istina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo, silu primjenjuju u daleko manje slučajeva nego što bi trebali, baš zato da ne bi bili privatno tuženi, nego radije zovu policiju (mada i policajci mogu biti privatno tuženi na isti način).

 

Jasno mi je da ima svega, ali s velikim iskustvom u izlascima i još većim u postupanjima, smatram da se radi o rijetkim pojedinačnim slučajevima, jer se vlasnicima ne isplati plaćati zaštitare koji će mu tjerati goste koji plaćaju i rade promet. Ukratko, ogromna (skoro apsolutna) većina onih koji su izbačeni i zaslužuju biti izbačeni, a onima drugima niti drugačiji zakon ne bi pomogao.

 

I naravno, lakše je za svoja (ne)djela i svoje propuste kriviti zaštitare, policiju, sud, državu i što već ne. Rijetko tko kaže "bio sam glup i dobio sam što sam i tražio", makar je to najčešće istina.

 

O kakvom točno drukčijem zakonu pričaš, kad smo upravo utvrdili da je proizvoljna primjena sile protuzakonita?

A ovaj sad kakav jest im očito ne pomaže, to je točno.

 

Slažem se s tim da većina izbačenih to i zaslužuje, međutim ti ovdje širiš priču i razvodnjavaš je, ja pričam o tome da zaštitari, osim što izbacuju one koji rade probleme, i očito nemaju volje (što razumijem i što sam i naglasio u prethodnom upisu, spomenuvši da zakon smatram preblagim u odnosu na one koji izazivaju nered) držati se slova glupog zakona i prvo upozoravati, pa onda izbacivati, tu svoju protupravnu praksu koriste i onda kad ne treba, a policija općenito rezonira identično kao i ti ovdje, dajući im za pravo da krše zakon po svojoj slobodnoj procjeni u svim slučajevima zato jer su u većini slučajeva u pravu i jer to tako eto funkcionira, a oni koji su izbačeni su "ionako krivi" i sl.

 

Jasno je i meni da se zaštitarima ne da zaj... i da je većina njih ok bla bla i da većina njih da mogu birati da bi izabrali to da ne moraju intervenirati, međutim tu se radi o njihovoj poziciji da mogu radit što ih je volja, osim tući ljude tako da ostanu tragovi (pretpostavljam da onda i zovu policiju, kad procijene da je netko opasan, a ako nije, e to je onda njegov problem :) ).

 

U mom konkretnom primjeru se baš radi o onome što i spominješ gore, da im se ne isplati izbacivati goste koji troše novac, a društvo u kojem sam bio nije ništa naručilo, i zbog toga je i nastao čitav problem i zbog toga sam na kraju i izbačen.

 

Imaš još primjera, evo ovako iz glave, a i iz iskustva, kad na temelju nečije lažne ili rekla-kazala pritužbe zaštitar izbaci gosta jer procijeni da mu je to najlakše napraviti.

Ili gost koji ide od jedne žene do druge i skuplja od*ebe...toga ima koliko hoćeš po klubovima, i većinom se zaštitari ne miješaju jer zbilja nema razloga za to, ali oni to mogu raditi i ponekad i naprave kad im se digne i protupravno primijene silu. Itd., ne da mi se više nabrajat.

I naravno da je policiji lakše braniti sebe i svoje protupravno ponašanje, to ljudi i inače rade kad ih se optuži za nešto, a kamoli neće raditi netko tko je u poziciji moći i tko živi od toga što je umrežen s drugim subjektima na poziciji moći i grupnog parazitiranja na onima koje bi trebao služiti.

 

P.S.: Ne shvati ovo osobno, kamo sreće da sam i ja parazit, ako uspijem u svojim pokušajima budem otvorio i prigodnu temu da se pohvalim i postavim još par upita. B|

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

O kakvom točno drukčijem zakonu pričaš

 

Spomenuo si loše napisan zakon, pa sam se na to referirao.

 

 

U mom konkretnom primjeru se baš radi o onome što i spominješ gore, da im se ne isplati izbacivati goste koji troše novac, a društvo u kojem sam bio nije ništa naručilo, i zbog toga je i nastao čitav problem i zbog toga sam na kraju i izbačen.

 

Nije li problem nastao jer si uzimao tuđa pića?

 

 

I naravno da je policiji lakše braniti sebe i svoje protupravno ponašanje, to ljudi i inače rade kad ih se optuži za nešto

 

Pa i ti to tu radiš…:-D

 

 

P.S.: Ne shvati ovo osobno, kamo sreće da sam i ja parazit, ako uspijem u svojim pokušajima budem otvorio i prigodnu temu da se pohvalim i postavim još par upita.

 

Ne shvaćam osobno, bez brige. Shvaćam kao jednostrano i pogrešno razmišljanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Spomenuo si loše napisan zakon, pa sam se na to referirao.

 

Nije li problem nastao jer si uzimao tuđa pića?

 

Pa i ti to tu radiš…:-D

 

Ne shvaćam osobno, bez brige. Shvaćam kao jednostrano i pogrešno razmišljanje.

 

To s pićem je očito bio okidač, a konobar mi je konkretno prigovarao što zauzimamo prostor, a nismo ništa naručili, da smo naručili vrlo vjerojatno ne bi tako ni odreagirao.

 

Ja sam svoje "jednostrano i pogrešno razmišljanje" argumentirao, pa neka svatko o tom mom razmišljanju izvlači zaključke kakve god želi.

Isto tako mogu argumentirati i ovo s parazitiranjem jer su to ekonomske činjenice, ali ne želim ići van teme, a možda ni tom komentaru nije ovdje bilo mjesto, ali tako je kako je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To s pićem je očito bio okidač, a konobar mi je konkretno prigovarao što zauzimamo prostor, a nismo ništa naručili, da smo naručili vrlo vjerojatno ne bi tako ni odreagirao.

Inače imate pravilo ići u kafiće, zauzeti mjesto i ništa ne naručiti? Sjedate li tako u taxi i vozaču kažete da ne vozi, da samo malo odmarate?

 

To što tvoji prijatelji ne žele svjedočiti u tvoju korist sve govori.

 

Editirao moderator

 

 

Nemaš nikakvu osnovu za tužbu, a sve ostalo je rekla kazala, lovačke priče itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Inače imate pravilo ići u kafiće, zauzeti mjesto i ništa ne naručiti? Sjedate li tako u taxi i vozaču kažete da ne vozi, da samo malo odmarate?

 

Jako glup primjer, u noćnom klubu u kojem ljudi stoje naokolo, pogotovo na plesnom podiju, nemaju svi piće u ruci.

 

I to se rješava tako da se gostima na fin i pristojan način objasni da trebaju nešto naručiti ako su zauzeli mjesto, pa ako i dalje ne žele, da im se kaže da će se u tom slučaju morati pozvati zaštitarska služba, pa ako i tad ne žele, da ih se onda izbaci van.

 

A ovdje se radi o tome da je konobar bio živčan jer su očito ljudi iz mog društva bili neko vrijeme za šankom, a samo jedan je naručio vodu (kasnije su se makli), pa si je uzeo za pravo da bude bezobrazan nakon što sam ja greškom uzeo i vratio piće za koje sam bio uvjeren da je od nekog iz društva, budući da su bili tamo za tim šankom, a nikog drugog tamo nije bilo.

 

Bezazlena situacija koja se inače rješava odmah bez problema, ali lik je bio bezobrazan jer je očito procijenio da smo neka sirotinja, balavci, što god, pa si je dao za pravo da bude, a to pravo mu daješ i ti koja nemaš pojma i nisi bila tamo.

 

To što tvoji prijatelji ne žele svjedočiti u tvoju korist sve govori.

 

Prvo, nisu mi baš prijatelji, nego društvo u kojem sam se tad nalazio, a drugo, ako o nečemu govori, onda to govori o njima, iako ih ja nisam niti tražio da svjedoče.

 

Editirao moderator

 

Nemaš nikakvu osnovu za tužbu, a sve ostalo je rekla kazala, lovačke priče itd.

 

Uopće me ne zanimaju razlozi temeljem kojih si ti zaključila da nemam osnove za tužbu, ne smatram te objektivnom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani istosad,

kako ste u odgovoru korisnici napisli da je ovo forum na kojem se raspravlja, zaboravili ste jednu bitnu činjenicu, da je ovo pravni forum.

 

Isto tako sam vas u postu #28 već upitao ima li razloga za vrtnju oko jednog te istog, sad ste me uvjerili da nema, stoga temu zaključavam.

 

A poštovanu Beyonce bih zamolio za više pažnje u komentarima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija