Jump to content

nužni dio


markun

Preporučene objave

molim vas za odgovor. nas tri brata smo oporukom dobili sve od oca. Kćer je izostavio iz svojih osobnih razloga. Danas kćer traži nužni dio. Mogu li ja svoj naslijeđeni dio darovati svojoj djeci i bi li to utjecalo sutra u parnici na traženje nužnog dijela od strane sestre?

 

Da li bi se taj ugovor o darovanju poništio ili bi se sve moralo vratiti u ostavinu zbog izračuna nužnog dijela?

 

puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru. Da, mislim da se radi o tome što ste naveli pod linkom. Oboje smo tuženi smo za istu stvar da se namiri za nužni dio. Dakle, dovoljno je da je brat uzeo odvjetnika i s obzirom da se spor mora riješiti na jednak način prema svima, ako sam dobro shvatio meni ne treba onda uzimati odvjetnika niti se pridružiti parnici?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobila je novac i dio namještaja. Međutim, neovisno hoćemo li uspjeti ili ne, zanima me da li je onda dovoljno što brat ima odvjetnika i zastupa ga, jer kako ste naveli mislim da bi spadali pod termin jedinstveni suparničari? Jer ako je dovoljno da ga brat ima a s obzirom na iste interese, onda nema potrebda ja angažiram drugog odvjetnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jer ako je dovoljno da ga brat ima a s obzirom na iste interese, onda nema potrebda ja angažiram drugog odvjetnika?

ako si i ti obuhvaćen tužbom nije dovoljno. nemoraš imatii odvjetnika.možeš se zastupati sam . ako ne daš odgovor na tužbu protiv tebe može biti donešena odluka zbog ogluhe.

ali možeš opunomoćiti istog odvjetnika kao i brat. tada se tarifa uvečava za 50%.

 

Ažurirano

 

dobila je novac i dio namještaja.

na raspravi traži uračunavanje dara u nužni dio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Markune,osobno ja nevolim ulijevati lažne nade,pa u vezi upita G-mana"" kad je proglašena oporuka ""i vašeg odgovora"prije dvije godine",mogu reći da su vam male šanse za pobijanje tužbenog zahtjeva

 

Slažem se načelno, uz napomenu da svakako treba tražiti uračunavanje, a onda je ionako sve stvar matematike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija