Jump to content

Nasljeđivanje dugova


mezgic

Preporučene objave

Postovani,

lijepo vas molim za par savjeta.

 

Pred nekoliko godina moja je majka zatvorila obrt koji je glasio na njezino ime. Nakon zatvaranja ostali su neplaceni dugovi samo dobavljacima, drzava je kompletno podmirena. Neki su od dobavljaca imali bianco zaduznice koje su uredno poslali na naplatu, a neki su pokrenuli ovrhe i sve je to ljepo blokiralo majcin racun te ona od tog dana ima otvoren zasticeni racun u banci te joj se uredno obustavlja 1/3 place na ime duga koji ona na taj nacin uredno otplacuje.

 

E sad, interesira me sto ce se desiti sa neotplacenim dugom jednog dana dok moje majke vise nece biti? Dali dug prelazi na djecu?

Moram napomenuti da niti jedna nekretnina nije glasila na majku prilikom otvaranja obrta niti prilikom zatvaranja obrta, a ne glasi ni dan danas.

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

 

U slučaju da se odreknemo majčinoga nasljedstva, što se događa sa dugom ako nasljedstvo ne pokriva cjelokupno dugovanje? Dali se ostatak duga briše ili je neki drugi postupak?

 

postoji mogućnost da dobijete majčinu imovinu a ne odgovarate za dugove.

napravite ugovor o doživotnom ili dosmrtnom uzdržavanju.

imovinu navedenu u ugovoru dobijete a dugove ?

niste nasljednici i nemate obvezu vračanja dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija