Jump to content

pomagajte drugovi hrvi


anonimno

Preporučene objave

molim vas za precizno objašnjenje po mogućnosti temeljeno na oosobnom iskustvu.

evo problem: ptsp, nije "friški", trebam na vještačenje ali eto ti problema radim na dobrom radnom mjestu ali s poteškočama (ptsp) koje mi poslodavac tolerira jer sam dobar i koristan radnik.

mogu li nakon vještačenja zadržati radno mjesto jer mi ono nije uzrok invalidnosti??

koga da pitam za to jer ne bi volio da moram prekinuti rad i tako usositi poslodavca i sebe, sebe tako da padnem s konja na magarca.

hvala na točnom objašnjenju

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako si zadovoljan radnim mjestom zašto uopće ideš na procjenu radne sposobnosti? Ovisno o radnom mjestu nakon procjene radne sposobnosti ako dobiješ opću nesposobnost više nemaš pravo raditi ništa. Ako bude procijenjena profesionalna nesposobnost onda opet ovisi o mnogo čimbenika ali teško da više možeš raditi taj posao (nisi napisao šta radiš). Može biti dvosjekli mač. Postoji mogućnost profesionalne rehabilitacije itd.,a to sve piše u Zakonu o pravima hrvatskih branitelja.

 

Pozdrav.

 

:misli::misli::misli::misli::misli::misli:

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dečki, mislim da ste fulali u odgovorima, čovjek lijepo pita za savjet i to one koji imaju iskustva a ne rugalice i zavidne, ako ne znate odgovor nemojte se javljati.

ono što ga muči treba i ostalima u njegovoj situaciji, pa normalno je da čovjek razmišlja, kad već nije 91., kako se najbolje pobrinuti za obitelj :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..ni zavidna a ni rugalica..prošla sam period "ptsp" sa bivšim suprugom tako da znam o čemu govorim..također 91 nije napravio ništa,sve za domovinu...pa ako je tada bio takvog razmišljanja što ga je to ponukalo da se sada predomisli?! Ovo se odnosi i na bivšeg i na dotičnog gospodina koji lijepo pita za savjet :-D

 

I još nešto, ako ima tako dobro radno mjesto, super obavlja svoj posao,pa gdje je nestao taj famozni "ptsp"..mislim da jedino oni pravi stradalnici i invalidi domovinskog rata mogu na ovo odgovoriti, kojima naravno želim sve najbolje jer su jedini to i zaslužili, i vjerujte, oni ovakvo pitanje ovdje neće postaviti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) ostani u radnom odnosu

2) liječi se prema uputama izabranog doktora, imaš pravo na naknadu plaće za vrijeme bolovanja u 100% iznosu za tu dijagnozu ukoliko je ona neposredna posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu. Zahtjev se podnosi HZZO-u (medicinska dok., ratni put, prijedlog izabranog doktora)

3) nakon vještačenja kod MIO, ako ti nije pravomoćno utvrđena invalidnost, odnosno ukoliko nisi pravomoćno proglašen nesposobnim za rad (radna sposobnost) možeš normalno ostati u radnom odnosu (vidi 1)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidi se da si čovjek jer te briga za druge.

a što se tiče ptsp-a i posla, vjeruj mi draga onaj tko se propio, i tko se ludira s ptsp-om, je bio problem i prije rata. ne može maltretirati i lijenčariti pa reći ja sam bolestan.

zna se kako djeluju lijekovi i u čemu te koče a u čemi ne, ako možeš s njima voziti auto možeš biti i odgovoran radnik. jer možda misliš da onaj tko ima ptsp je luđak i nesposobnjaković??

pa to dobije i malo djete zbog stresa pa nije nesposobno za školu

daj se malo informiraj na stručnom mjestu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

citat : i tko se ludira s ptsp-om, je bio problem i prije rata. ne može maltretirati i lijenčariti pa reći ja sam bolestan.

 

Samo da znate ima ljudi koji su sa 14 godina otišli u razne akademije ( policijske ili vojne ) koje traju po 4 godine internatskog života, a otišli su 86, 87, 88 ili 89 godine ( prije rata ). U takve škole nisu mogli uči ako su bili problemi bilo kakve vrste ili imali bilo kakve psiho-fizičke zdravstvene probleme.

 

Završili srednju školu i počeli raditi sa 18 god., i odmah pošli u rat od Vukovara do Dubrovnika. Ti ljudi prije rata nisu imali PTSP u nikakavom obliku i nisu se ludirali ( u takvim institucijama su jako stroge liječničke kontrole i prije upisa u takve škole a i po završetku, prije samog početka rada u službi ).

 

Eto, samo da znate da ima ljudi koji prije rata nisu imali PTSP, koji su svoju mladost i svoje najbolje godine proveli po ratištima i u koje kakvim rovovima, smrzavali se, bili gladni i žedni, na koje se pucalo i koji su pucali da bi danas svi skupa imali ovu lijepu našu. Naravno, nisu samo oni branili Lijepu našu, kažem ovime da samo ima takvih i da su danas neki od njih obolili od PTSP-a i da ne stoji gore navedeni citat !

 

Žao mi je ljudi koji nemaju svoje dostojanstvo i svoju čast, koji ne poštuju svoje mrtve i prolivenu krv za ovu Lijepu našu domovinu i koji se šprdaju sa ljudima koji otvaraju ovakve postove i traže pomoć ili savjet.

 

Ako ne možeš pomoći nemoj ni odmoći !

 

Poseban pozdrav Mrljavcu i ostalima sličnim njemu !

 

 

:-? Mrljavac, svaka ti dala !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vrijedi se raspravljati sa nekima koji Domovinski rat ne shvaćaju. Nemoj se sekirati šta drugi pišu (boli te kvrac), jer taj ili njegov ćaća je možda bio i sa druge strane ili uopće ne zna o čemu je ovdje riječ. Vidiš da ima kojekakvih je_ivetara koji misle da su savladali osnove informatike ili čak i sudjlovali u Domovinskom ratu, koji provociraju one koji su im omogućili da njihove usrane gu_zice sada bezbrižno obilaze kafiće i piju Heineken. Ali njih ionako nije briga. Sada im i Franjo smeta, a 1991. im nije smetao kao i HRVI i dragovoljci i branitelji.

Boli te...........

 

 

Ako je meni sada dobro nadam se da je i drugima dobro. Ako drugima nije gledam da pomognem koliko mogu.

 

:thumbs: :thumbs: :thumbs: :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo si krivo shvatio, rekao sam tko se ludira s ptsp taj je i prije bio problem, drugim riječima tko se LUDIRA I LIJENČARI, a ne tko ima ptsp, jer većina onih koji ga imaju pa i ja se ne LUDIRAJU I NE PRIJETE SA NJIM nego rade svoj posao i pokušavaju ostati normalni koliko je moguće. najlakše je PUKNUTI I PORAZBIJATI PA SE VADITI NA PTSP

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija