Jump to content

Žalba na rješenje


zagreb11

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Što u slučaju znatnog prekoračenja spomenutog roka? Upravo sam nakon duuugog roka (4 godine!?!) zaprimio rješenje na žalbu drugo stupanjskog upravnog tijela o odbijanju žalbe kao neosnovane... Ne zanima me pravni učinak rješenja već me zanima pravo na rješenje tog pravnog pitanja u razumnom roku koji je očigledno debelo prekoračen...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne zanima me pravni učinak rješenja već me zanima pravo na rješenje tog pravnog pitanja u razumnom roku koji je očigledno debelo prekoračen...

Zakon o općem upravnom postupku šutnju administracije postavlja kao negativnu pravnu fikciju odnosno smatra se da je zahtjev stranke u upravnom postupku negativno riješen,pri tome Zakon dopušta i pozitivnu pravnu fikciju, ali samo kada je to posebnim zakonom propisano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Zakon o općem upravnom postupku šutnju administracije postavlja kao negativnu pravnu fikciju odnosno smatra se da je zahtjev stranke u upravnom postupku negativno riješen,pri tome Zakon dopušta i pozitivnu pravnu fikciju, ali samo kada je to posebnim zakonom propisano.

 

možeš pojasniti u kojim slučajevima zakon dopušta pozitivnu pravnu fikciju i čemu onda ćl.102 zakona o upravnom postupku ,ako šutnju administracije postavlja kao negativnu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o općem upravnom postupku šutnju administracije postavlja kao negativnu pravnu fikciju odnosno smatra se da je zahtjev stranke u upravnom postupku negativno riješen.

ako je ovo točno........da mi je pet minuta vlast...prvo što bi napravio bi bilo da ovakve stručnjake koje donose ili predlažu ovakve zakone pošaljem na biro do kraja zivota bez ikakvih primanja....

ako je nešto normalno u životu onda je to da netko tko je podnio neki zahtjev da se on riješi i da mu se pošalje pa bilo i negativno...

tim pametnjakovićima ne bi palo na pamet da u zakon stave kaznu za nekoga tko nije poslao rješenje u nekom roku....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš pojasniti u kojim slučajevima zakon dopušta pozitivnu pravnu fikciju
npr.

Zakonom o obrtu u članku 13. omogućeno stranci kojoj nadležno tijelo nije

izdalo obrtnicu u roku od 15 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva,

započinjanje s obavljanjem obrta.

Zakon o udrugama u članku 17. sadržava

pozitivnu pravnu fikciju o upisu udruge u registar udruga ukoliko ured

državne uprave u roku od 30 dana od dana zaprimanja urednog zahtjeva ne

donese rješenje o upisu udruge u registar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija