Jump to content

naknada za uskraćeno uzdržavanje


danijel014

Preporučene objave

postovani, molim Vas za pomoć. Naime, nedavno je postala pravomoćna presuda kojom se meni kako majci dodjeljuje dvoje maloljetne djece, a ocu susreti i druženja i plaćanje alimentacije po svakom djetetu 800 kn. Međutim, moj je odvjetnik tražio od podnošenja tužbe. U presudi stoji, a što mi je i sutkinja na objavi rekla da se može tražiti i uzdržavanje za vrijeme koje otac djece živio odvojeno od nas , a to je godinu dana. U presudi je točno navedeno razdoblje od kada živimo odvojeno, pa me zanima da li se to može. Mislim da je to po novom obiteljskom zakonu čl. 289. Ako je tako, ljubazno vas molim za savjet i odgovor. Unaprijed puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, na novi zahtjev odnosno novu tužbu sam mislila. dakle ako je pravomoćnom presudom dosuđeno od podnošenja tužbe (po starom Obz zakonu je vođen postupak 107/07), sada bi trebala novu tužbu za vrijeme za koje sam ja sama vodila svu brigu o djeci više od godinu dana što smo živjeli odvojeno od oca. Evo, ako mi možete malo pomoći u ovom dijelu bila bih vam jako zahvalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sada bi trebala novu tužbu za vrijeme za koje sam ja sama vodila svu brigu o djeci više od godinu dana što smo živjeli odvojeno od oca. Evo, ako mi možete malo pomoći u ovom dijelu bila bih vam jako zahvalna

 

ako imate dokaz da ste živjeli odvojeno zbog prestanka zajedničkog života i da otac za to vrijeme nije doprinosio uzdržavanju djece.

otac je mogao živjeti odvojeno i doprinositi uzdržavanju djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, imamo dokaz u formi svih pisanih susreta pred czss i pokušajem postupka mirenja u kojem se svugdje navodi da od tada i tada ne živimo zajedno. Također, mogu slobodno sudu dati na uvid moj račun i da li je ikada i kunu uplatio za djecu.

 

Da li je ovo onda po vama sve dovoljno da se ide s tužbom? najljepša Vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija