Jump to content

Neplacanje alimentacije


Moki36

Preporučene objave

Ne znam, kome se prijavljuje? Koliko neisplacenih treba biti?

 

Dajte malo bolje opišite što se događa.

Imate li presudu, ili privremenu mjeru?

Je li do sada plaćao, nije redovito plaćao, nije uopće plaćao? Koliko dugo nije platio?

Ima li uredan posao i dobru plaću pa ne želi plaćati, ili je izgubio posao pa nema otkuda plaćati? Imate li kredita i dugova iz braka , i ako ima tko ih plaća?

 

O svemu gore napisanom ovisi što možete napraviti i što zapravo možete očekivati (jer tražiti i dobiti nije isto).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci dobili smo priv.mjeru u 11.mj od opc.suda na koju je on ulozio zalbu, i samo tad je uplatio alimentaciju u 11-om i za 12-i mj nije. Dosad nikad nista nije dao. Brakorazvodna parnica traje od 01/2014.

 

Ažurirano

 

Posao ima za stalno vec godinama, kredita imamo oboje, s tim da ja placam i svoj kredit i njegov stambeni od kuce u kojoj on zivi, a djeca i ja istjerani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci dobili smo priv.mjeru u 11.mj od opc.suda na koju je on ulozio zalbu, i samo tad je uplatio alimentaciju u 11-om i za 12-i mj nije. Dosad nikad nista nije dao. Brakorazvodna parnica traje od 01/2014.

 

Znači, nije uplatio tek za prošli mjesec?

 

A što je bilo prije, ako šarnica traje od 1/1014. ) to su dvije godine? Živjeli ste u istom kućanstvu do pred koji mjesec?

 

 

s tim da ja placam i svoj kredit i njegov stambeni od kuce u kojoj on zivi, a djeca i ja istjerani.

 

To je njegova kuća, ili njegovih roditelja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Duzan vam je placati polovicu rata kredita za kucu ako je taj kredit dignut u braku i iskoristen za kupnju ili adaptaciju kuce. Takodjer vam je duzan placati najamninu za polovicu kuce koja je vasa a koju sad ne mozete koristiti jer ste istjerani iz nje. Cim prije mu preko odvjetnika uputite pismeni zahtjev za placanje najamnine i polovice rata kredita podignutih u braku. Ako odbije ili se oglusi na odgovor i ne zeli se dogovoriti oko imovine, pokrenite sudski postupak za naplatu svojih potrazivanja. Moj savjet vam je da to uradite postupkom za utvrdjivanje bracne stecevine. Duzan vam je takodjer i platiti zaostale rate alimentacije od dana prestanka zajednickog zivota i bracne zajednice tj od dana kada je vas i djecu izbacio iz kuce.....Da li je u privremenoj mjeri doneseno rjesenje da vam mora platiti zaostale rate alimentacije od 10/2014?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Preko odvjetnika sam trazila da me upise kao suvlasnika, tuzbu pokrenuli, ali mi je odvjetnik rekao da ga ne mogu trazit najamninu niti da mi vrati te rate koje meni sjedaju na placu jer je stambeni kredit dignut u braku. Ja sam u tuzbi trazila isplatu od 10/2014, ali u priv.mjeri to nije doneseno. Da li mi je kasno trazit zaostatke kad bude rociste za konacnu odluku ili?

 

Ažurirano

 

Stambeni kredit je dignut na njegovo ime. Odvjetnik je rekao "on je placao kredit do sad, vi placate od sad (4/2015) tako da ga ne mozete trazit da vam vrati te rate joje su vam sjele"

 

Ažurirano

 

Na zaostatke mislim na alimentaciju, tj.nekakva uzdrzavanja za djecu, s obzirom da nikad nista nije dao za njih, tek kad je donesena priv.mjera u tom mj je uplatio jednu jedinu i nista vise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaostatke alimentacije sudski mozete traziti otkad je prekinuta bracna zajednica. Iskreno, ovaj vas odvjetnik mi nije bas jasan. Ako je on ostao zivjeti u kuci vi niste duzni placati kredit za tu kucu pogotovo ako jos ne trazite najamninu za vasu polovicu kuce. Ako je i on placao taj stambeni kredit za vrijeme trajanja braka, zakonski se to gleda da je to zajednicki novac jer je stecen i zaradjen u braku i nebitno je tko je vise zaradio. Znaci odvjetnik vam ne moze savjetovati: on je placao u braku a vi sada placajte njemu kredit kad vas je istjerao i kad vam ne placa alimentaciju. Promjenite odvjetnika i podnesite tuzbu za utvrdjivanje bracne stecevine gdje ce sud odrediti cije je sto steceno u braku i tko je sta duzan placati kome.....Objasnite mi samo zasto vama sjedaju te rate stambenog kredita na placu ako je podignut na njegovo ime? Da li ste vi bili jamac te ima li on vec nekih ovrha kad je banka vama sjela na placu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda na iducem rocistu zahtjevam isplatu zaostataka otkad smo se odselili od njega, kao sto sam i napisala u tuzbi... Hvala vam puno! A sto se tice kuce, da, ja sam bracni suduznik,tj.receno mi da sam automatski suduznik s obzirom da smo u braku a sad to ne mogu maknut iako smo u brakorazvodnoj niti cu moci kad se rastanemo papirnato. Nema zasad ovrha jer su meni sjeli na placu, on nije placao jer je dignuo neki mali kredit, opteretio placu tako da nije mogao taj stambeni placat, tj.nisu mu mogli skidat sa place

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se cini da vas suprug ima dobrog savjetnika koji mu savjetuje kako izbjeci svoje obaveze i vama zagorcati zivot.....mislim da vam je najbolje promjeniti odvjetnika cim prije jer ako je istina ovo sta ste napisali da vam je sadasnji odvjetnik rekao da ste duzni placati stambeni kredit za nekretninu u kojoj ne zivite i da bivseg supruga ne mozete sudski potrazivati rate koje ste kao suduznik preuzeli na placanje umjesto njega granici sa zdravim razumom......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napokon netko tko me saslusao i savjetovao! Koga god pitam, svi mi kazu da ne mogu nista... A ja sjedim i cekam bilo sta da se rijesi, dok placam njegov kredit, ne dobivam alimentaciju, borim se za skrbnistvo... Da, odvjetnik mi je rekao da mi ne moze vratit te rate koje sam ja placala, da cu placati dok god on taj kredit ne rijesi, da ako i proda kucu, meni ce kredit i dalje sjedat... Ne znam vise kome se obratit, koga pitat, kome pokucat... A za alimentaciju da ne pricam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sta se alimentacije tice, ako grijesim neka me netko od kolega ispravi, privremena mjera vrijedi takodjer kao ovrsna isprava i iako se on zalio, zalba ne odgadja njezino izvrsenje. Zatrazite od njega da vam uplati alimentaciju za 12/2015 a sad vec i za prvi mjesec 2016 ili cete u suprotnom otici na FINU i pokrenuti ovrhu na njegova primanja. Takodjer mu recite da ocekujete da vam vrati novac koji ste kao suduznik platili umjesto njega otkad je prekinuta bracna zajednica 10/2014 za nekretninu u kojoj ne zivite kao i da cim prije nastavi uredno placati taj kredit ili cete ga sudski teretiti za taj novac pa ce vam uz te rate morati i podmiriti troskove tuzbe i odvjetnika....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidite s odvjetnikom sta je trazio kada ste podnosili tuzbu za razvod. Ako je trazio isplatu zaostalih rata od dana podnosenja tuzbe tj 01/2015 tada vam sud moze presuditi samo od tog datuma a za ovih 3,4 mjeseca ranije cete morati pokretati novi postupak. Za naplatu od 11/2015 kada je donesena privremena mjera sam vam napisao u gornjem postu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto se tice kuce, vec sam i usmenim i pismenim putem zahtjevala da mi vrati uplacene rate, "prijetila" mu tuzbom ali bezuspjesno... On kaze da mu ne mogu nista a ni odvjetnik... A za alimentaciju, hvala vam puno na savjetima... Mozda zvucim kao da mi je novac bitan ali samo zelim vratit dugove koje sam stvorila otkad smo otjerani djeca i ja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A zasto ne bi mogli. Bilo je tu slucajeva oceva koji su redovito placali uzdrzavanje pa su bili ovrseni iz ciste obijesti bivsih osvetoljubivih supruga.....ako je istina sve sta ste napisali, ovaj vas nije nista bolje ni zasluzio buduci da mu je zivotni moto vezan za vas i djecu ocito: Tebi djeca i krediti a meni imovina....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam zasto lagat, svaku svoju tvrdnju mogu potkrijepit dokazima. Hvala vam puno na pomoci. Kad vas vec maltretiram, mozete mi odgovorit na jos jedno pitanje? S obzirom da je rastava i skrbnistvo pod istim brojem spisa, da li postoji mogucnost da odem na opc.sud i pitam da li mogu sazvat rociste za rastavu, tj.da li nas mogu rastaviti papirnato dok ne donesu konacnu odluku o djeci? Ili moram cekat dok se sve ne zavrsi?

 

Ažurirano

 

I da, on isto trazi djecu k sebi tako da ce se to razvuci..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam nijedno od navedenog, drz.sluzbenik sam.

Privr.mjeru je donio opc.sud 31.10.2015.u kojem je doneseno da djeca zive sa mnom a on placa uzdrzavanje ali je podnio zalbu i sad cekam zupanijski sud da donese rijesenje. A sto se tice czss, pri donosenju privr.mjere rekli su sutkinji da nisu jos donijeli misljenje... ne znam nista, sto god da ih pitam, nista ne zele reci, ni koje su oni misljenje donijeli ni rezultate psihotestova koje sam morala polagati. Nadala sam se da bar rastavu mogu papirnato rijesit...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam sličnu situaciju..., njegovu žalbu na privremenu mjeru uzdržavanja županijski sud je brzo riješio, cca 3 mjeseca. U odnosu na to koliko je trebalo sutkinji da sazove ročište ( 6 mjeseci nakon podnosenja zahtjeva bilo je prizivno rociste ili kako se to već zove i godinu i pol nakon toga sazvano je ročište nakon bezbroj požurnica i moje intervencije kod predsjednice suda ...)

A i privremenu mjeru sam ishodila sama jer sam dva mjeseca, jednom tjedno dolazila kod sutkinje i to godinu i 7 mjeseci nakon podnošenja zahtjeva za razvod!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Posao ima za stalno vec godinama, kredita imamo oboje, s tim da ja placam i svoj kredit i njegov stambeni od kuce u kojoj on zivi, a djeca i ja istjerani.

 

kad je stečena kuća u kojoj živi ? ako plaćaš kredit za kuću.

ako je kuća stečena u braku od novca iz kredita koji ste otplaćivali do ste bili u braku tada je kuća bračna stečevina kao i kredit.

traži utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam za to ako trazim isplatu pola kuce da moram i kredita pola placati ali ja sama placam taj kredit od 4/2015

 

Kuča je bračna stečevina jer je kupljena za trajanja braka, a plaća se sredstvima koja potiču od rada (otplatom kredita, a ne primjerice zarađenim prije braka).

Trebaš se uknjižiti i tužbom potraživati najam za pola nekretnine. Zastara je 5 godina, a potraživanje uknjižiš na njegovu polovinu kuće kao teret.

 

I kredit je bračna stečevina. Dio koji je otplaćen dok ste bili zajedno jest stečevina, ali nakon što više ne živite zajedno, ti otplaćuješ i svoj i njegov dio kredita. Dio koji otplaćuješ za njega je po zakonskoj definiciji ulaganje u tuđu nekretninu, i imaš pravo tražiti povrat uloženog. Tužba i zabilježba potraživanja na njegov dio kuće.

Pa nek se gospodin zafrkava i sa alimentacijom i sa nepreuzimanjem otplate kredita i sa neplaćanjem najma. Drugim riječima, neka shvati da ima opciju konstruktivnog dogovora ili će na kraju ostati i bez kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija