Jump to content

Lažno predstavljanje o završenoj stručnoj spremi


Fan

Preporučene objave

Poštovani, imam jedno pitanje.

Ako se radnik koji je nedavno zaposlen lažno predstavio o završenoj stručnoj spremi poslodavcu,odnosno završio je srednju stručnu spremu a predstavlja se kao da ima završenu visoku stručnu spremu, o kojoj nije predočio dokaz nego je usmeno predočio da ima VSS i iskustva u radu na toj spremi , tako da je i pokazao potvrdu o radnom stažu u kojoj se vidi da je već radio na VSS kod bivšeg poslodavca tako da ga sadašnji poslodavac je i zaposlio na VSS bez da ga je tražio diplomu ili uvjerenje o završenoj spremi, tako ispada da je i bivšeg poslodavca slagao . Međutim , igrom slučaja poslodavac saznaje preko zavoda da radnik ima završenu SSS i da se je lažno predstavljao, a da prijava je mogla biti izvršena na neodgovarajuću spremu( tako su rekli u HZZ-u ). Kakve pravne posljedice ima poslodavac a kakve radnik u ovom slučaju, i koje su mogućnosti poslodavca jer radnik ima ugovor za stalno na prijavljenu na lažnu predočenu stručnu spremu? Radnik je zaposlen prije tri mjeseca .

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je za njegovo radno mjesto zakonom ili pravilnikom tvrtke izričito propisana VSS ?

 

Je li on predočio kakav krivotvoreni dokument, ili negdje potpisom izričito (a lažno) potvrdio da ima VSS?

 

Nije izričito propisana VSS pravilnikom tvrtke,niti zakonom, opis radnog mjesta je voditelj poslovnice koji surađuje sa pravnim osobama. Nije predočio nikakav dokument, samo svoju riječ, odnosno samo potvrdu o radnom stažu u kojoj se vidi da je i kod bivšeg poslodavca bio prijavljen na VSS, zato mu je poslodavac i vjerovao na riječ da ima VSS, te ga i prijavio iako samo ima samo SSS, iz toga proilazi da je i bivšem poslodavcu se lažno predstavio o završenoj stručnoj spremi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije izričito propisana VSS pravilnikom tvrtke,niti zakonom, opis radnog mjesta je voditelj poslovnice koji surađuje sa pravnim osobama. Nije predočio nikakav dokument, samo svoju riječ, odnosno samo potvrdu o radnom stažu u kojoj se vidi da je i kod bivšeg poslodavca bio prijavljen na VSS, zato mu je poslodavac i vjerovao na riječ da ima VSS, te ga i prijavio iako samo ima samo SSS, iz toga proilazi da je i bivšem poslodavcu se lažno predstavio o završenoj stručnoj spremi.

 

Pretpostavljam da mu vi niste poslodavac, nego netko tko pikira na njegovo radno mjesto ili ga želite maknuti... ?

 

Ako za to radno mjesto nije propisano neka posebna kvalifikacija, onda je to stvar tog čovjeka i poslodavca. Uostalom, da je kvalifikacija potrebna, poslodavac bi tražio da se prilože dokazi.

Iz vašeg pisanja ne vidim baš da ste izričito naveli da bi dotični predočio krivotvoreni dokument ili potpisao da ima stručnu spremu.

Ako je već radio taj posao, onda je vjerojatno dovoljno stručan. Netko drugi sa doktoratom ne bi bio.

 

Danas je općenito visoko školstvo precjenjeno.

Jako precjenjeno.

Pogledajte samo kolike tisuće ljudi su se zaposlile sa lažnim diplomama, i nitko ih nije razotkrio zato 'jer nisu znali posao'.

 

Naravno, postoje zanimanja za koja je kvalifikacija apsolutno neophodna - liječnik, pilot, nadzorni inžinjer, sudac, , ... pa čak i električar ili plinomehaničar...

Ali za ministra ili čak premijera ne postoji nikakva potrebna struka...

 

A vidite listu milijardera koji nisu završili škole:

 

List of 55 School Drop Out Billionaires + Entrepreneurs | MyTopBusinessideas.com

Bill Gates, Steve Jobs, T.Edison, Henry Ford, Howard Huges, Armani, Coco Chanel ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da mu vi niste poslodavac, nego netko tko pikira na njegovo radno mjesto ili ga želite maknuti... ?

 

Ako za to radno mjesto nije propisano neka posebna kvalifikacija, onda je to stvar tog čovjeka i poslodavca. Uostalom, da je kvalifikacija potrebna, poslodavac bi tražio da se prilože dokazi.

Iz vašeg pisanja ne vidim baš da ste izričito naveli da bi dotični predočio krivotvoreni dokument ili potpisao da ima stručnu spremu.

Ako je već radio taj posao, onda je vjerojatno dovoljno stručan. Netko drugi sa doktoratom ne bi bio.

 

Danas je općenito visoko školstvo precjenjeno.

Jako precjenjeno.

Pogledajte samo kolike tisuće ljudi su se zaposlile sa lažnim diplomama, i nitko ih nije razotkrio zato 'jer nisu znali posao'.

 

Naravno, postoje zanimanja za koja je kvalifikacija apsolutno neophodna - liječnik, pilot, nadzorni inžinjer, sudac, , ... pa čak i električar ili plinomehaničar...

Ali za ministra ili čak premijera ne postoji nikakva potrebna struka...

 

A vidite listu milijardera koji nisu završili škole:

 

List of 55 School Drop Out Billionaires + Entrepreneurs | MyTopBusinessideas.com

Bill Gates, Steve Jobs, T.Edison, Henry Ford, Howard Huges, Armani, Coco Chanel ...

 

 

Ne razumijem da li pišem ne razumljivo ili što, jer ne znam što vi pišete. I ne znam tko ste vi da sudite da li je visoko školstvo precjenjeno. ja sam samo pitao KAKVE SU PRAVNE POSLJEDICE ZA poslodavca koji je prijavio radnika na VSS a da dotični to nema, te kakve su PRAVNE POSLJEDICE radnika za lažno predstavljanje o završenoj spremi. Ako ne znate odgovor molim vas da ne pišete . P.S. našao sam djelomičan odgovor u zakonima. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne razumijem da li pišem ne razumljivo

Bez uvrede, ali potvrđujete da ste osobno motivirani za nanošenje štete toj osobi...

 

ja sam samo pitao KAKVE SU PRAVNE POSLJEDICE ZA poslodavca koji je prijavio radnika na VSS a da dotični to nema,

I zato sam vas pitao je li za to radno mjesto propisana stručna sprema.

Rekli ste da nije.

E pa, ja u svojoj firmi mogu postaviti Peru Ložača za direktora prodaje, jer je sposoban i govori pet stranih jezika. I boli me što nije diplomirani ekonomist ili štoveć, ako odlično radi posao ...

 

te kakve su PRAVNE POSLJEDICE radnika za lažno predstavljanje o završenoj spremi.

Ako ne znate odgovor molim vas da ne pišete .

I tu sam vas lijepo pitao je li on priložio kakvu krivotvorinu, ili potpisao kakav dokument iz kojeg bi se vidjelo da se lažno predstavio.

Pokušajte shvatiti da je u ovom slučaju važan stav poslodavca, vlasnika tvrtke.

 

našao sam djelomičan odgovor u zakonima.

 

Potražite onda i u Kaznenom zakonu koje su sankcije za lažno prijavljivanje kaznenog djela, klevetu, sramoćenje , itd...

 

Jer, ako se zaletite sa neosnovanim optužbama, nemojte misliti da će druga strana samo ležati i trpiti te stvari...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sama konstrukcija primarno postavljenog pitanja je čudna, naime što znači

 

"lažno se predstavio o završenoj stručnoj spremi poslodavcu,odnosno završio je srednju stručnu spremu a predstavlja se kao da ima završenu visoku stručnu spremu"

 

pa valjda je poslodavac tražio na uvid nekakve isprave prilikom dokazivanja vrste i visine spreme radnika, tako da izgleda su sumnje korisinika koji Vam je odgovorio u dobroj mjeri opravdane, a da je kao uvjet zatražena VSS tada o nikakvom predstavljanju nema uopće govora......

 

i dalje Vas molim za konstruktivnu raspravu bez nekakvog prepucavanja, dobili ste odgovor korisnika, a ako niste zadovoljni s time nema potrebe za diskreditacijom čovjeka koji Vam je zapravo napisao dobru smjernicu nakon što je i dobro procijenio situaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sama konstrukcija primarno postavljenog pitanja je čudna, naime što znači

 

"lažno se predstavio o završenoj stručnoj spremi poslodavcu,odnosno završio je srednju stručnu spremu a predstavlja se kao da ima završenu visoku stručnu spremu"

 

pa valjda je poslodavac tražio na uvid nekakve isprave prilikom dokazivanja vrste i visine spreme radnika, tako da izgleda su sumnje korisinika koji Vam je odgovorio u dobroj mjeri opravdane, a da je kao uvjet zatražena VSS tada o nikakvom predstavljanju nema uopće govora......

 

i dalje Vas molim za konstruktivnu raspravu bez nekakvog prepucavanja, dobili ste odgovor korisnika, a ako niste zadovoljni s time nema potrebe za diskreditacijom čovjeka koji Vam je zapravo napisao dobru smjernicu nakon što je i dobro procijenio situaciju.

Isprika na prepucavanju. Nemam nikakvu korist nego je poslodavac moj poznanik. Nažalost nije tražio nikakve dokumente o završenoj stručnoj spremi, nego posao zapošljavanja je obavila djevojka koja je zaposlena kod njega kao knjigovođa ( svježe izašla iz škole ), i njega zanima ne iz njegovog aspekta nego prema državi ( inspekcijama ) da li može on snositi odgovornost jer je osoba zaposlena na VSS , ima koficijent VSS i prema tome mu ide i staž a da ima samo završenu SSS. Zna da je moguće zaposliti, odnosno prijaviti ( mirovinsko i zdravstveno) osobu koja ima VSS na SSS ako je tako navedeno za taj opis posla ali da li je moguće obratno, jer sada kada zna zanima ga da li da poduzima korake i na taj isti posao ga prijavi samo sa SSS koju i ima ? Npr. imam završenu srednju ekonomsku a kažem poslodavcu da sam magistar ekonomije i on tako i napravi prijavu na mirovinsko i zdravstveno, da li je to moguće ? Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija