Jump to content

Izostavljanje nasljednika


hortenzija12

Preporučene objave

Iza smrti majke prvi nasljednici smo ja i brat.Ja se nalazim u Australiji i poziv za ostavinsku nisam dobio već samo prije neki dan rješenje po kojemu je moj brat jedini nasljednik.Stupio sam u kontakt s javnom bilježnicom koja mi je dala objašnjenje da je moj brat živio s majkom i da on jedini ima pravo na nasljedstvo .Molim Vas dali sam ja trebao dobit poziv na ostavinsku raspravu i na temelju čega je dotična donijela ovakvo rješenje.Da napomenem da je majka umrla bez tastamenta.

uređeno: od Matrix
uređenje naziva teme
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenica da je jedan od nasljednika živio sa ostaviteljicom u zajedničkom domaćinstvu te doprinosio u povećanju njene imovine,neumanjuje pravo na nasljeđivanje ostalih nasljednika.

Budući da niste bili stranka u postupku Vi samim tim niste vezani pravnim učinkom rješenja o nasljeđivanju,što znaći da ste ovlašteni isticati zahtjev na predaju svog dijela ostavine,ali kroz parnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru,ali dali je javni bilježnik prekršio zakon ne šaljući mi poziv na ostavinsku raspravu.

poštovani,ako je prekršio zakon imate mogućnost da napadnete rješenje redovnim pravnim lijekom(prigovorom),pod uvjetom da nije protekao rok,odnosno da rješenje nije steklo pravomoćnost,u suprotnom tužba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iza smrti majke prvi nasljednici smo ja i brat.Ja se nalazim u Australiji i poziv za ostavinsku nisam dobio već samo prije neki dan rješenje po kojemu je moj brat jedini nasljednik.Stupio sam u kontakt s javnom bilježnicom koja mi je dala objašnjenje da je moj brat živio s majkom i da on jedini ima pravo na nasljedstvo .Molim Vas dali sam ja trebao dobit poziv na ostavinsku raspravu i na temelju čega je dotična donijela ovakvo rješenje.Da napomenem da je majka umrla bez tastamenta.

ako si bio upisan kao nasljednik, nisi se odazvao pozivu (ili ga nisi dobio), nisi se odrekao nasljedstva, smatra se da si nasljedstvo prihvatio.

rješenje o nasljeđivanju trebalo je imovinu ostaviteljice podjelitii 1/2 i 1/2.

rok za žalbu je 15 dana od primitka rješenja .

po uputi o pravnom lijeku.

uputi žalbu na rješenje (ako nije prošao rok).

 

ponovo pročitaj rješenje.

možda je brat imovinu ostaviteljice dobio ugovorom o doživpotnom uzdržavanju.

 

stupanjem u kontakte i telefonskim razgovorom nećeš ništa postići.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavinska rasprava je bila 28.prosinca 2015 a meni je rješenje poslano 11.01.2016 u Australiju sa povratnicom.Normalno da ovde poštar nije razumija o čemu se radi i to pismo mi je ostavljeno u sandučiću bez ikakvog potpisivanja a ja sam ga dobio 29.01.Nakon četiri dana kad sam doznao o čemu se radi napisao sam prigovor i skupa sa potpisanom potvrdom o prijemu pošiljke poslao sa na adrsu Javnog bilježnika.U rješenju se ne spominje nikakav ugovor već samo piše da je umrla bez tastamenta.Da me nebi krivo shvatili neradi se o nikakvoj imovini nego samo o novcu i meni to nije potrebno ali sam uvrijeđen na takav postupak jer smatram da sam i ja trebao dobit poziv za ostavinsku.Molim vas mišljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija