Jump to content

parkiranje na zelenu povrsinu, "parking" od zgrade


bird01

Preporučene objave

Postovani,

Zivim u kvartu koji nema adekvatan parking. Stanari za parking vec godinama koriste sljuncanu "zelenu povrsinu" iza zgrade, pa tako i ja. Grad je upoznat sa nasom situacijom no nista ne rjesavaju po tom pitanju. Danas sam dobila kaznu, moram platiti 350kn u roku od 3 dana. Ukoliko ne platim, povecava se na 700kn. Mogu li se zaliti na to, pisati prigovor i ne platiti? Ili da platim i pisem prigovor? Da li cu ista postici time?

Nisam prva koja je dobila takvu vrstu kazne, no svi se i dalje nastavljaju parkirati jer nemaju izbora.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Zivim u kvartu koji nema adekvatan parking. Stanari za parking vec godinama koriste sljuncanu "zelenu povrsinu" iza zgrade, pa tako i ja. Grad je upoznat sa nasom situacijom no nista ne rjesavaju po tom pitanju. Danas sam dobila kaznu, moram platiti 350kn u roku od 3 dana. Ukoliko ne platim, povecava se na 700kn. Mogu li se zaliti na to, pisati prigovor i ne platiti? Ili da platim i pisem prigovor? Da li cu ista postici time?

Nisam prva koja je dobila takvu vrstu kazne, no svi se i dalje nastavljaju parkirati jer nemaju izbora.

Hvala

 

ko je vlasnik zemljišta na kom ste parkirali ? grad ili suvlasnici zgrade?

 

Ažurirano

 

Postovani,

Zivim u kvartu koji nema adekvatan parking. Stanari za parking vec godinama koriste sljuncanu "zelenu povrsinu" iza zgrade, pa tako i ja.

 

ako je površina nasuta šljunkom tada ta površina nije zelena površina.

parkirate se u blizini zgrade u kojoj imate stan ili ga koristite.

zašto ne pišete prigovor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno je kaznu napisao komunalni redar po gradskoj odluci o komunalnom redu.

 

 

Kaznu je napisao komunalni redar, a isto tako jednom prilikom dok sam parkirala sam pitala komunalnog redara mogu li se tu parkirati, pa mi je rekao da mogu, bitno da ne parkiram na travnati dio već taj šljunčani. Radi se o "parkingu" koji stanari već godinama koriste i dosad nije bilo nikakvih većih problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko je vlasnik zemljišta na kom ste parkirali ? grad ili suvlasnici zgrade?

 

Ažurirano

 

ako je površina nasuta šljunkom tada ta površina nije zelena površina.

parkirate se u blizini zgrade u kojoj imate stan ili ga koristite.

zašto ne pišete prigovor?

 

Vlasnik zemljišta je grad, no ponavljam dosada nije bilo nikakvih većih problema, godinama se tu parkira jer nemamo drugi izbor niti ja niti drugi stanari. Navodno bi s vremenom trebali tu napraviti pravi parking, a dotada koristimo taj šljunčani.

Prigovor nisam pisala već sam platila, bojala sam se još veće kazne u slučaju da mi ne priznaju prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je površina nasuta šljunkom tada ta površina nije zelena površina.

 

Imali smo slično iskustvo s površinom koja u stvarnosti nije zelena, ali u katastru jest. Možete pogledati na arkod.hr. Na sudu mi priložili fotografije, a komunalni redar izvadak iz katastra. Sutkinja je morala presuditi da smo krivi, ali je i sama vidjela besmisao situacije pa je kazna bila 0 kn. Platili samo sudske troškove cca 100 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imali smo slično iskustvo s površinom koja u stvarnosti nije zelena, ali u katastru jest. Možete pogledati na arkod.hr. Na sudu mi priložili fotografije, a komunalni redar izvadak iz katastra. Sutkinja je morala presuditi da smo krivi, ali je i sama vidjela besmisao situacije pa je kazna bila 0 kn. Platili samo sudske troškove cca 100 kn.

 

Ima i bolje.

Pred nekih 20 godina moj brat je dobio kaznu za parkiranje na 'zelenoj' površini koja je bila - asfaltirana! I to ne bilo gdje, nego u Ilici na Kustošiji (Zagreb, za one koji ne znaju).

 

Pa je u žalbi napisao da neka si onaj čo*an koji mu je stavio kaznu ide napasati svoje ovce na tu 'zelenu' površinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija