Jump to content

kazneno djelo kradja


pinkyy

Preporučene objave

Ovako jedno pitanje. Prije par mj pribateljica ulovlbena u kradi u plodinama zastitar ju zaustavio uzeo osobnu napravio prijavu. I rekao da ako jos jedna prijava ide u zatvor. Da je ona opet prije par dana ulovljena opet u kradji u drugim plodinama u iznosu od 200 kn uredno platila robu. Zastitar sve uslikao uzeo podatke. I sta ju sad ceka zatvor ili neka pribava ili kaj

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To zavisi o samoj trgovini, jer oni su ovlašteni tužitelj za spomenuto kazeno

djelo.

 

Međutim, obzirom je roba naplaćena, vjerojatno neće biti ništa. No, prijateljica bi vam se morala malo srediti, jer jedno je krađa iz nužde (hrana) što se može razumjeti ljudski, a nešto sasvim drugo kleptomanija, za koju opravdanja nema.

 

P.S. Izdvojio sam vam objavu i premjestio je u odgovarajući podforum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da su mislili zvati policiju, zvali bi odmah, tako da joj neće nitko dolaziti i neće joj se ništa događati.

 

Što se tiče trgovine, sada će sve Plodine znati da krade, pa će ju češće zaustavljati (i hvatati, ako opet zaboravi).

 

Ako ju uhvate još koji put, onda će ju prijaviti (za sve zajedno), pa će imati posla i policija i sud.

 

Je li punoljetna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma pustite ove priče o zatvoru. Ovo čak i da završi na sudu (a neće, osim ako ponovi), nema šanse da joj se izrekne zatvor. To su priče za malu djecu, ali razumijem zašto su to napravili, jer ako ponavljate takve radnje, nema vam druge nego ići na psihu. Na kraju, ukoliko se ne sredi, ne samo da će završiti na sudu, već će joj i zabraniti ulazak u njihove trgovine.

 

Uostalom, stavite se u poziciju trgovca - biste li i tada bili tako benevolentni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas za brzi odgovor.

Jedna od mojih poznanica iz RH inace student u Mostaru dok je boravila u BiH u DM-a je ukrala ruz u iznosu od 15 km,zastitar ju je uhvatio i napravio prijavu barem je tako rekao da jest,ona prije nije kaznjavana,uglavnom sada ona mora kuci i nezna da li moze prijeci granicu BiH u RH????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je samo to u pitanju, onda može.

zanima me jos ona je student i stanuje u Mostaru dok joj Faks traje,hoće li biti gonjena mslim hoćeli moći vise prijec granicu iz RH U BiH ?

hoće li morati plaćati kakvu kaznu ?

da li će je DM-tuziti?

jer je ruz na licu mjesta vraćen.

da li je ta prijava vidljiva policiji?

hoće li imati problema pri zapošljavanju ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda navrati netko tko je iz BiH ili zna točno kak oto tamo ide, ali ako je kao kod nas, onda nema kazne i normalno prelazi granicu.

 

Trgovina prijavljuje policiji i događaj se zavodi, ali se po njemu ne postupa s obzirom da se radi o maloj šteti.

 

Trgovina ju može tužiti, ali to znaju samo oni.

 

Što se tiče zapošljavanja, smetat će jedino ako se radi o poslu za koji je potrebna sigurnosna provjera (npr. državne firme, zaštitari, detektivi...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda navrati netko tko je iz BiH ili zna točno kak oto tamo ide, ali ako je kao kod nas, onda nema kazne i normalno prelazi granicu.

 

Trgovina prijavljuje policiji i događaj se zavodi, ali se po njemu ne postupa s obzirom da se radi o maloj šteti.

 

Trgovina ju može tužiti, ali to znaju samo oni.

 

Što se tiče zapošljavanja, smetat će jedino ako se radi o poslu za koji je potrebna sigurnosna provjera (npr. državne firme, zaštitari, detektivi...).

 

 

Ona ide na faks,smjer Predskolski odgoj... kada ga zavrsi u mostaru da li ce onda moci raditi kao teta u vtriću u Hrvatskoj,pošto su vrtići drzavni ?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam uhvacena u kradi u kauflandu. Zastitar me je odpratio do neke prostorije gdje sam sve stvari otisla platiti. Iznos je bio 148 kn. Pitao je jeli to prvi put (prvi out je) i rekao da se to ne ponovi vise za moje dobro i moju buducnost. Uzeo mi je podatke za neki izvjestaj ali policiju nije zvao. Zatim me je pustio. Zanima me jeli to naknadno kada sam ja osla prijavio policiji ili je to samo za arhivu njihovu? I postoji li mogucnost dolaska necega na kicnu adresu? Lekcija naucena. Nikad se nece ponovit. Ne znam sta mi je bilo uopce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Postovani uhvacena sam u Lidlu u kradi od 62eura. Zastitarka me privela u prostoriju sve sam vratila nazvala policiju rekla im imamo kradu Gospoda ima osobnu i sve je ok. Poklopila. Policija nije dosla. Meni je rekla da je napravila ona sada zapisnik i da salje to svojim sefovima a oni policiji pa da cu vidjeti hoce li mi doci na vrata ili ne. S tim da sam prije 2 tj uzela isto nesto mesa ali me nisu uhvatili. Zanima me hoce li sada oni gledati kamere i kako to da policiji nije na telefon rekla odmah moje podatke i da policija nije dosla. Skola za sva vremena nece se ponoviti samo Vas molim odg. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona je rekla da ce taj zapisnik koji je napisala predati svojim šefovima i djelatnicima. Koji su njezini sefovi? Sefovi Lidla ili sefovi zastitari? Koji su uopce zastitari u Lidlu? Tvrtka mislim ako znate? Mislite li da ce ti sefovi mene sada traziti od prije po kamerama ili u buduce ako bi me ulovili a nece jel mi ne pada na pamet to vise napraviti. Vase misljenje me zanima hoce li vrtiti kamere od prije? Pa me za sve optuziti jel je ona napisala zapisnik za tih 62e.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastitarka je nazvala policiju predamnom i rekla tu imamo Gospodu ima osobnu i sve je ok. To je bio sav razg sa policijom. Kada sam je pitala sta ce biti rekla je nista vjerojatno jel nije 1000kn iznos ali da salje zapisnik sefovima i oni valjda salju policiji. Nez hoce me policija za to zvati ili ne ne zna ni ona. Mene cudi da im nije rekla odmah bar moje ime. Pitala sam se da me nije samo zastrasila. A bojim se najvise da sefovi nece premotavati kamere pa zbrojati ono od prije sa ovim danas sta su me uhvatili. Jel inace to rade sefovi tako?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imaju prije zabilježenu krađu za koju nisu znali podatke, mogu to zbrojiti. Šanse su male, jer em vjerojatno nitno nije uočio raniju krađu em vjerojatno ne znaju što je točno otuđeno. Pišem "vjerojatno" jer ne možemo znati čime raspolažu, ali sad te tu imaju, poznaju te i znaju ti podatke, pa od sad mogu dalje paziti na tebe. Zaključak je da se ne sekiraš oko ovog što je bilo, ako što i dođe, onda ćeš o tome razmišljati. Bitno je da ne skupljaš dalje takve događaje jer sad imaju tvoje podatke i sve im je jednostavnije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 28 minuta, drot13 je napisao:

Ako imaju prije zabilježenu krađu za koju nisu znali podatke, mogu to zbrojiti. Šanse su male, jer em vjerojatno nitno nije uočio raniju krađu em vjerojatno ne znaju što je točno otuđeno. Pišem "vjerojatno" jer ne možemo znati čime raspolažu, ali sad te tu imaju, poznaju te i znaju ti podatke, pa od sad mogu dalje paziti na tebe. Zaključak je da se ne sekiraš oko ovog što je bilo, ako što i dođe, onda ćeš o tome razmišljati. Bitno je da ne skupljaš dalje takve događaje jer sad imaju tvoje podatke i sve im je jednostavnije.

Mislite da to ta zastitarka nebi znala? Jel ona je meni rekla "prvi vam je puta pa drugi puta pazite" dalje bi vam se zbrajale krade. Jedino ako ona nije obavjestena ako ona ne zna da nije prvi puta ili mislite da bi trebala znati? Valjda bi mi odmah rekla a ne da je steta mala i da dalje pazim. Jel moguce da ona ne zna za kradu prije ili bi trebala znati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvaženi @drot13 na sve ti je dao odgovore u prethodnim postovima.

- ja ne znam koliko čuvaju snimke, ali čak i da čuvaju samo mjesec dana, snimke od 31.12 su još u sustavu jer nije prošao taj rok.

- s obzirom na to kako se sve na kraju odigralo vjerojatno neće biti daljnjeg postupanja u pravnom smislu

- ne idi više u taj dućan preventivno, a nemoj niti ponavljati ista djela. Dućani drže budno oko nad kupcima, a pogotovo na onima koji su već počinili nešto njima na štetu

- kako će točno postupati nije moguće sa sigurnošću reći

- ne zamaraj se dalje ovime, a ako bude kakav postupak dalje znati ćeš

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija