Jump to content

Roba sa ebay-a u DHL-u (PROBLEMI)


Hrlee

Preporučene objave

Pozdrav,

 

naručio sam nekoliko stvari sa Ebay-a. 15-ak stvari svaka do 10€, jednu stvar za oko 25€ i 2 sata svaki po oko 100€

 

Iz DHL-a sam primio e-mail da bih trebao njima dostaviti određenu dokumentaciju kako bih dokazao kupnju i traže me EORI broj. (mislim da to traže zbog jednog sata jer sam na njega plačao (preko ebay-a) i shipping i import)

 

Kupujem kao fizička osoba i isključivo za svoje potrebe.

 

Zanima me moram li to sve obavljati ( među time moram i ispunjavat zahtjev za dodjelu EORI broja koji ce sigurno trajat nekoliko dana, a iz DHL-a pišua da ukoliko u roku 2 tjedna ne preuzmem paket, on se vraća pošiljatelju na njegov trošak) ili mogu nekako drugačije doći do svoga paketa te postoji li neki zakon kojim je to regulirano ( ukoliko pistoji molim vas članak )

 

Ne znam trenutno gdje je taj paket ( najvjerojatnije na carini ). Mogu li negdje otići kako bih taj paket preuzeo uz nekakvo plaćanje poreza i carina bez da vadim ovaj EORI broj i bez ove kurirske službe.

 

Kako da ubuduće naručujem robu sa ebay-a kako ne bi došlo do ovakvih komplikacija?

 

U prilog stavljam mail koji sam dobio od DHL-a

https://gyazo.com/4fd0f74bdbe18613c2c82776b8daf5f7

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija