Jump to content

Terasa kafića


zaglibio

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...
  • 11 mjeseci kasnije...

Što vam znaći, jeste. Podnijeli pismenu prijavu poradi curenja vode, dobili pismeni odg. po kojem je sve divno i krasno ili?

 

Što se tiće buke, galame, vidite odredbe Odluke o komunalnom redu, Odluke o javnom redu i miru, te u slučaju nepoštivanja pojedinih odredbi, ponovno podnesete prijavu komunalnom redarstvu. Pismeno, preporučeno. Za ev. prekoračenje radnog vremena, nadležnoj pol.postaji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podnio sam pismeni prigovor, odgovor sam dobio usmeni da to riješim s njim u privatnoj parnici jer terasa je javna gradska površina, a zgrada je vlasništvo suvlasnika i nema navodno veze jedno s drugim.

Što se tiče buke i galame najbolje je promijenit prozore u alu sa zvučnom izolacijom. i to je to.

 

Preporuke zovi komunalnog, pa sanitarnog, pa policiju, pa se odi tuži, pa se moli Bogu samo iziskuju slom živaca bez veze.

 

Ne znam zašto se zove opće zelena površina kad će sad na njoj bit 10 stolova, 40 stolica,30 gajbi od ožujske, 15000 ugašenih čikova, psećeg izmeta..izgažena trava...to je sve samo nije zelena površina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podnio sam pismeni prigovor, odgovor sam dobio usmeni da to riješim s njim u privatnoj parnici jer terasa je javna gradska površina, a zgrada je vlasništvo suvlasnika i nema navodno veze jedno s drugim.

 

To se tako ne radi. Na pismeni prigovor, dužan je pismeno i odgovoriti, pa bi imali crno na bijelo da nije povrijeđen propis, npr. o oštečenju pročelja koji je uzrok prodiranja vode ili bilo što drugo što nije građenje ali je u njegovoj nadležnosti (pa i postavljenje tende), ili ako smatra da nije nadežn da je proslijedio građ.inspekciji. Tako imate osnov za bilo koje daljnje postupanje.

 

Preporuke zovi komunalnog, pa sanitarnog, pa policiju, pa se odi tuži, pa se moli Bogu samo iziskuju slom živaca bez veze.

 

E onda se, bez uvrede, šuti i trpi. No, kada bi se svi tako ponašali, tada ne bi imale smisla neke odredbe zakona i propisa, postavljanje pitanja ovdje, niti sami savjeti u okviru tih zakona i propisa. Pa u skladu s time a nastavno na ovo niže...

 

Ne znam zašto se zove opće zelena površina kad će sad na njoj bit 10 stolova, 40 stolica,30 gajbi od ožujske, 15000 ugašenih čikova, psećeg izmeta..izgažena trava...to je sve samo nije zelena površina.

 

...svakako je dobro biti barem mrvu pravno pismen, ako je već problem proućiti Zakon o građevinskoj inspekciji (u kojemu su sadržane i odredbe o komunalnom redarstvu), barem se mogu pogledati navedene Odluke u kojima bi trebale biti sadržane odredbe što, gdje i kako, tko daje dozvole za terase i tko i kako vrši nadzor nad poštivanjem iste. Pa i za sve ostalo navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija