Jump to content

Osobne iskaznice travanj 2016.


Zabrinuta999

Preporučene objave

Pozdrav svima :-)

Kao što ste i sami primijetili 7.4. MUP je javno obavijestio građane da provjere istek svoje osobne iskaznice i na kaznu od 500kn ukoliko je ista istekla.

Policija je bila kod moje prijateljice kojoj je osobna istekla već 8.4. da je o tome obavijesti i tražila je potpis njezin. Ona nije doma pa su je obavijestili da će doć sljedeći tjedan a da u međuvremenu ne predaje zahtjev za novom iskaznicom dok ne potpiše njihove papire. Da jedino ako je izgubila osobnu odmah ide na policiju.

Meni je to bilo malo čudno jer mi je logično da je pošalju što prije u postaju da obnovi iskaznicu, zašto bi morala čekati njihov ponovni dolazak?? Navodno su oni dobili nalog da obavijeste one kojima je istekla i da nakon toga osoba ima rok od 10 dana da obnovi iskaznicu. Ali je meni to čudno. Znači li to da će joj naplatiti kaznu kad se evidentira i potpiše im se? Na šalteru možda nisu ovlašteni za to pa je ovo način??

Molim za pomoć i vaša iskustva.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko zna što su mislili, ali ako joj je osobna istekla, odmah treba ići i zatražiti novu. Time ne može ništa pogriješiti.

 

Što se tiče ove obavijesti, vjerojatno su joj mislili uručiti papir o preuzimanju obaveze kod kojeg nema kazne ako u nekom roku zatraži novu. Međutim, ne treba se zamarati, nego odmah otići i zatražiti novu.

 

Ako podnese zahtjev za novom osobnom, neće dobiti nikakvu kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čak i ako je osobna istekla prije više od 15 dana?

Istekla joj je u listopadu 2015. godine, a ima važeću putovnicu.

 

Nije moguće da joj na šalteru ili u postaji uruče kaznu?

 

Ažurirano

 

Zahvaljujem se na odgovoru :-)

 

Najneugodniji je ipak bio taj osobni dolazak policije kao da je neki kriminalac i da je ne znam što napravila..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija