Jump to content

Ovrha - kriva nadležnost bilježnika


martina0701

Preporučene objave

Molim pomoć, dobila sam ovrhu za dug za isporučenu vodu u objektu na moru a koje rješenje je donio bilježnik u Zadru iako sam ja prijavljena u Osijeku. Ne sporim da dug postoji i odmah sam po primitku rješenaj uplatila komunalnom poduzeću iznos duga, kamata i troškova ovrhe. mogu li bez obzira na to što sam platila sve uložiti prigovor na ovrhu jer je bilježnik bio dužan provjeriti moje prebivalište i prijedlog za ovrhu odbaciti?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim pomoć, dobila sam ovrhu za dug za isporučenu vodu u objektu na moru a koje rješenje je donio bilježnik u Zadru iako sam ja prijavljena u Osijeku. Ne sporim da dug postoji i odmah sam po primitku rješenaj uplatila komunalnom poduzeću iznos duga, kamata i troškova ovrhe. mogu li bez obzira na to što sam platila sve uložiti prigovor na ovrhu jer je bilježnik bio dužan provjeriti moje prebivalište i prijedlog za ovrhu odbaciti?

Hvala

 

za ovrhu je nadležan javni bilježnik koji ima sjedište na području suda premamjestu prebivališta ovršenika. imaš prebivalište u Osijeku nadležan je javni bilježnik čije sjedište je na području Općinskog suda u Osijeku.

 

piši prigovor i pozovi se na nenadležnost javnog bilježnika iz Zadra za donošenje rješenja o ovrsi (čl. 279.st.1. Ovršnog zakona ).

 

Županijski sud u Varaždinu rješenje Broj:10 Gž-901/15-2

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete,i prigovor bi sasvim izvjesno bio usvojen,no imajući u vidu da ste dug po takvom rješenju već platili,se postavlja pitanje što Vi u konačnici dobijate.

 

dobije to da ne mora platiti javnobilježničke troškove.

novu ovrhu(po nadležnom javnom bilježniku) može osporavati s obrazloženjem da je dug plaćen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

Ako je došlo do zabilježbe ovrhe na nekretnini u Zadru tada nije u pitanju nenadležnost , jer se u tom slučaju nadležnost određuje prema mjestu gdje se nekretnine nalaze .

Vi ako ste dobili rješenje o ovrsi trebate uložiti žalbu sa dokazima da je dug podmiren i da se radi toga odbije ovrhovoditeljev prijedlog za ovrhu .

Ako već postoji rješenje o ovrsi tada napišite dopis ovrhovoditelju dostavite dokaze i tražite da povuče prijedlog .JB bi trebao donijeti rješenje o ovustavi ovrhe čl. 40 OVR .Zakona .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija